معماری و عمران

افراد خوش اقبالی که شانس با کوله باری از سکه درب خانه شان را زد

شنیدن این موضوع که بعضی افراد سکه های قدیمی یا دیگر اشیاء عتیقه پیدا نموده اند، برایمان جالب و البته به دور از انتظار باشد، اما به هر حال این اتفاقات اتفاق افتاده است. در این گزارش به 7 مکان سر زده ایم که سکه های قدیمی در آنجا پیدا شده است، البته این مکان...

26 خرداد 1400

خبرنگاران فیلم: مروری بر مهمترین خبرهای چهارمحال و بختیاری در هفته گذشته

شهرکرد-خبرنگاران- کمک 150 میلیارد ریالی یک خیر برای ساخت کلینیک فوق تخصصی سامان، بررسی موانع 17 طرح تولیدی، بازسازی بخش هایی از 2 بنای تاریخی استان، تزریق 22 هزار دوز واکسن کرونا در استان و افزایش تزریق واکسن کرونا در استان از میانگین کشوری از جمله خبرهای...

23 خرداد 1400

خبرنگاران شمار پروانه های بهره برداری معادن سبزوار 2 برابر شده است

سبزوار- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: شمار پروانه های بهره برداری معادن این شهرستان در هشت سال دولت تدبیر و امید نسبت به سالهای قبل از آن 2 برابر شده است.

12 خرداد 1400

میدان مغناطیسی زمین؛ قطب نمای کوسه ها

سال ها است که دانشمندان حدس می زدند این کوسه ها از میدان مغناطیسی زمین به عنوان یک اطلس راهنما استفاده می نمایند، با این حال تا کنون پیروز نشده بودند این فرضیه را ثابت نمایند چرا که مطالعه روی کوسه ها بسیار سخت است.

8 خرداد 1400

خبرنگاران بازیابی حرکت دست بیماران سکته مغزی با ایمپلنت گردن

تهران- خبرنگاران- محققان می گویند یک ایمپلنت گردن به اندازه جعبه کبریت با تحریک عصب واگ، به بیماران سکته مغزی یاری می نماید تا حرکات دست خود را بازیابند.

25 اردیبهشت 1400

لبنیات، رمز سلامتی روزه داران

سیناپرس/ مصرف لبنیات به عنوان بخشی از مواد مغذی تأمین کننده نیازهای بدن ممکن است در ماه رمضان با بی توجهی همراه باشد.

25 اردیبهشت 1400

راهنمای سفر به جزیره خارک؛ مرواریدی بر سینه خلیج فارس

گاهی اوقات بدون اینکه از گذشته مکانی که در آن قدم گذاشته ایم خبر داشته باشیم، به پرسه زنی و گشت و گذار در دلش پرداخته و خاطراتی جاودانه را برای خود رقم می زنیم. یکی از مکانهایی که در ایران مملو از تاریخ است، خلیج فارس بوده که با آبهای نیلگون و گاه فیروزه...

14 اردیبهشت 1400

اعلام کشف سه شی تاریخی در بندر سیراف

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف سه شی تاریخی در بندر سیراف صورت گرفت.

12 اردیبهشت 1400

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به کرونا مبتلا شد

خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد و گفت فعلا علائم خفیف دارد.

22 فروردین 1400

تحویل محوطه سیمان ری به شهرداری تهران و برطرف تصرفات غیر قانونی

در پی اجرایی کردن مصوبه شورای تامین شهرری، تحویل محوطه کارخانه متروکه سیمان ری به شهرداری تهران و برطرف تصرفات غیر قانونی صورت گرفت.

19 فروردین 1400

ولوو C40 Recharge رونمایی شد؛ یک شاسی بلند تمام الکتریکی

ولوو به طور رسمی از شاسی بلند جمع وجور C40 Recharge که دومین خودروی الکتریکی این شرکت محسوب می گردد، رونمایی کرد.

16 فروردین 1400

بازرس سیگار: خروج مقاطعه کاران می تواند برای ارتش افغانستان ویرانگر باشد

بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) تاکید نمود، خروج هزاران مقاطعه کار دفاعی خارجی از افغانستان می تواند برای نیروهای افغان ویرانگرتر از خروج سربازان آمریکایی باشد.

12 فروردین 1400

کاروانسرای فخر داوود در نیشابور، عکس

کاروانسرای فخر داوود در محل یکی از توقفگاه های کاروانیان در راه قدیم مشهد به نیشابور بنا شده و در 55 کیلومتری مشهد قرار گرفته است بنای مزبور با وسعت 853 متر مربع و 700سال قدمت از نوع کاروانسراهای کوهستانی است که دارای محل تیر اندازی در بخش فوقانی شاه نشین...

9 فروردین 1400

تجارتخانه های قاجار؛ جمشید بهمن که بود و چه کرد؟

بنگاه جمشیدیان که از حیث سرمایه و اعتبار، وجاهتی نزد درباریان قاجار و اعیان یافته بود به پیشنهاد اردشیر زارع تجارتخانه جمشیدیان (1312 ق/ 1894 م) نام گذاری شد.

27 اسفند 1399

بتونیر چیست؟ میکسر بتنی پرکاربرد در ساخت و ساز

به طور سنتی، مخلوط های بتنی به صورت دستی تهیه می شدند که زمان زیادی را مصرف می کردند و از نظر طرح اختلاط فاقد دقت کافی بودند. با افزایش تقاضا و پیشرفت در فناوری، اکنون مخلوط های بتنی حتی در کاربردهای مقیاس کوچک با استفاده از بتونیر تهیه می شوند. بتونیرها...

25 اسفند 1399

خبرنگاران 32 طرح عمرانی و مالی در خلخال افتتاح شد

اردبیل - خبرنگاران - همزمان با سالروز پیروزی شکومند انقلاب اسلامی بهره برداری از 32 طرح عمرانی و مالی با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار و 960 میلیارد ریال با حضور استاندار اردبیل در خلخال شروع شد.

22 اسفند 1399

تحقق 103 درصدی اهداف پیش بینی شده طرح احیای معادن کوچک مقیاس

طبق اعلام شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی ایران، در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال 1399، از ابتدای سال تا به امروز، 103 درصد از اهداف محقق شده اند.

9 اسفند 1399

جراحی های زیبایی و پلاستیک در شرایط کرونا چگونه انجام می گردد؟

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: افراد غیرحرفه ای و غیرمجاز که دست به اعمال زیبایی می زنند، دستورالعمل ها را به صورت کامل رعایت نمی کند و مراجعه افراد جهت انجام زیبایی توسط آن ها می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

6 اسفند 1399

گزارش، خیز ترکیه برای اثرگذاری بر اردو زبانان

پایگاه خبری ترکی اردو وظیفه معرفی ترکیه به اردو زبانان دنیا را بر عهده گرفته و شواهد نشان می دهد که ترکیه به دنبال آن است که در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری به عمل بیاورد و آن را به یکی از ابزارهای قدرت نرم خود در منطقه تبدیل کند.

1 اسفند 1399

شروع ساخت ساختمان های کم مصرف در کشور

تهران (پانا) - معاونت علمی ریاست جمهوری با گروه سرمایه گذاری مسکن تفاهمنامه ای را امضا کردند که بر اساس آن ساخت ساختمان های کم مصرف در استان تهران (شهر جدید اندیشه) شروع شد.

6 بهمن 1399
تعداد: (87)