آسیب های اجتماعی با فعالیت فرهنگی دانشجویان کاهش می یابد

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرگزار مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست شورای مرکزی مجمع کانون های خیریه وزارت بهداشت با هدف آنالیز طرح ها و مسائل پیش روی کانون های خیریه در محل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار گردید.

آسیب های اجتماعی با فعالیت فرهنگی دانشجویان کاهش می یابد

امیر لله گانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به شکل گیری شورای مرکزی مجمع کانون های خیریه گفت: بسیار خوشحالم که شورای مرکزی مجمع کانون های خیریه شکل گرفت و کار خود را شروع نموده است. حوزه کار کانون های خیریه از آن جهت ارزشمند است که فعالیت بشردوستانه دارند.

وی ادامه داد: در حوزه فعالیت های دانشجویی سه هدف را دنبال می کنیم که اول این است که کانون ها به موضوع فعالیتشان بپردازند و بتوانند در زمینه کاری خود موفق باشند. دومین هدف ایجاد بستری برای شکل گیری تجربه برای دانشجویان و اینکه فعالیت های فرهنگی بتواند بر روی زندگی این دانشجویان اثرگذار و در بالا بردن تجربه آنان موثر باشد.

لله گانی اضافه کرد: سومین هدف این است که بتوانیم در انتقال پیغام این فعالیت ها به جامعه موفق باشیم. وقتی یک کمپین برگزار می گردد باید ببینیم چه کمکی به جامعه می نماید.

وی یادآور شد: اگر دانشجویان در حوزه فرهنگی فعال باشند و بتوانند دیگران را نیز به این فعالیت ها جذب نمایند، می توانند فاکتورهای منفی و آسیب ها اجتماعی جامعه را کاهش دهند.

در این نشست مسائلی چون باز شدن حساب به نام کانون های خیریه، آنالیز صدور کارت شناسایی برای دبیران مجامع، شفاف سازی بودجه کانون های فرهنگی، انجام طرح های ملی برای کانون های خیریه، برگزاری نشست مستقل برای فعالان کانون های خیریه و آنالیز فعالیت کانون های خیریه برای شناسایی کانون های فعال و غیر فعال مطرح شد.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ضمن استماع موارد مطرح گردیده توسط اعضای شورای مرکزی کانون های خیریه بر لزوم پیگیری این مسائل تاکید نمود.

شورای مرکزی کانون های خیریه وزارت بهداشت در سومین نشست مجامع تخصصی کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید شکل گرفت و این شورا به دبیری رامتین دبستانی و اعضای آن صبا رسولی، دانیال آل بویه، مهلا صیاد، راضیه سیاوشی، سعید مسیحی، مسعود مسجد کار خود را شروع نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 99

به "آسیب های اجتماعی با فعالیت فرهنگی دانشجویان کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های اجتماعی با فعالیت فرهنگی دانشجویان کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید