اخبار اقتصادی

مطالبه زعفران کاران شنبه 26 بهمن پرداخت می شود

پرداخت نشدن هزینه کامل یا حتی درصدی از آن به کشاورز با گذشت چند ماه از خرید تضمینی زعفران، ناراحتی برخی کشاورزان را به همراه داشته است.طبق مصوبه کارگروه خراسان رضوی قرار است مطالبات کشاورزان در روز شنبه 26 بهمن پرداخت شود.

7 فروردین 1399

تحریم های ضد ایرانی به زیان آمریکا بوده است

یک تحلیلگر سیاسی گفت تحریم های آمریکا علیه ایران برای خود آمریکا فاجعه بار بوده است، زیرا جمهوری اسلامی ایران از این رهگذر روابط مستحکم تری با روسیه و چین برقرار کرده است.

5 فروردین 1399

استرالیا باید بین چین و آمریکا یکی را انتخاب کند

یک مقام ارشد نظامی آمریکا از استرالیا خواست تا بین یک اتحاد نظامی قوی تر با آمریکا یا روابط نزدیکتر با چین، یکی از انتخاب کند.

4 فروردین 1399

مسئولان منطقه ای و قضایی اجازه ادامه پروژه پرورش میگو در قشم را نخواهند داد

نماینده مرم بندرعباس و قشم در مجلس تاکید نمود که مسئولان منطقه ای و قضایی به پروژه پرورش میگو در نزدیکی غار نمکی قشم ورود نموده و آن را متوقف نموده اند.

1 فروردین 1399

مروری بر هتل رادیسون، جواهر خیابان هفتم

در سال 1909 جیمز کلارک شهردار مینی پلیس بود. تجارت در این شهر به سرعت در حال افزایش بود. جورج دراپر دایتون یک مغازه خشک بار فروشی در گوشه کوچه هفتم خیابان نیکولت داشت که عمر آن به 6 سال می رسید. مغازه خرده فروشی او که خیلی زود معروف شد، در ناحیه کلیسای وست...

28 اسفند 1398

بازار صادرات صنعت نساجی با رکود روبرو شده است، لزوم طرح ایده های نو در زمینه پوشاک

به گزارش خبرنگاران، نعمت الله مردانی ظهر امروز در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی که در محل نمایشگاه های دائمی اصفهان برگزار شده بود، گفت: صنعت نساجی در کشور ایران قدمتی بیش از 100 سال دارد و استان اصفهان یکی از پایه گذاران مهم این صنعت محسوب...

25 اسفند 1398

آلمان 27 بهمن دومین کنفرانس صلح لیبی را برگزار می نماید

وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر اینکه برای دستیابی به صلح در لیبی راه طولانی را باید طی کرد، شرکت کنندگان در نشست اخیر صلح لیبی در برلین را برای شرکت در کنفرانس پی گیری نتایج این نشست در 27 بهمن به مونیخ دعوت کرد.

24 اسفند 1398

اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است

رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: اتاق بازرگانی اراک آماده افزایش مبادلات مالی با کشور عمان است.

13 اسفند 1398

ایجاد صندوق های مشترک فناوری ایران با 4 کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، یاسر عرب نیا در نشست توسعه تعاملات شرکت های دانش بنیان پیشگام در 4 کشور روسیه، چین، هند و اتریش گفت: از رایزن فناوری روسیه برای نهایی شدن ایجاد صندوق مشترک فناوری درخواست کمک داریم.

13 اسفند 1398

سفرهای نوروزی 95 پررونق خواهد بود

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد عصر چهارشنبه بر ضرورت تکریم گردشگران به عنوان یک سرمایه و فرصت تأکید کرد و اضافه نمود: امروز حضور و سفر هر گردشگر یک ظرفیت فرهنگی و مالی است و نبودش یک تهدید و آسیب محسوب می گردد.

11 اسفند 1398

تهرانگردی و تجربه لذت بخش تفریح در پایتخت

در میان شلوغی خیابان ها و همهمه مردمی که سخت در حال تکاپو برای زندگی روزانه می باشند؛ این روزها زمزمه هایی در حال شنیده شدن است. صدای پای بهار و عید، کم کم از راه دور به گوش می رسد و این نوای لذت بخش نزدیک و نزدیک تر می گردد. برای کسانی که یک سال را مشغول...

10 اسفند 1398

کارآفرینان عامل تغییر در نظام مالی و اجتماعی هستند

خبرنگاران/خوزستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه کارآفرینان همیشه به عنوان عامل تغییر در نظام مالی و اجتماعی نقش آفرینی می نمایند، گفت: امروزه با عنایت به ماهیت تغییرپذیر سیستم های مالی - اجتماعی دنیا و همچنین شرایط موجود اشتغال...

9 اسفند 1398

3700 زنجانی پیامک تکمیل مدارک مسکن ملی دریافت کردند

خبرنگاران/زنجان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: دست 58 درصد از زنجانی ها از رسیدن به طرح اقدام ملی فراوری مسکن کوتاه ماند.

8 اسفند 1398

3000 خانه روستایی در گیلان تبدیل به خانه مسافر می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: بیش از 3000 خانه روستایی را در گیلان شناسایی کردیم و بانک اطلاعاتی آنها ثبت شد و در گام بعدی عملیات صدور پروانه بهره برداری برای ایجاد خانه مسافر در روستاها را عملیاتی می کنیم.

6 اسفند 1398

ترامپ با ممنوعیت فروش موتور هواپیما به چین مخالفت کرد

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه بهانه امنیت ملی نباید به صادرات این کشور لطمه بزند، گفت با طرح هایی نظیر ممنوعیت فروش موتور جت به چین مخالف است.

5 اسفند 1398

مسکن در تهران حدود 10 درصد گران شد

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از گران شدن قیمت مسکن در تهران خبر می دهد.

4 اسفند 1398

آمریکا شرکت MTN را به حمایت اقتصادی از طالبان و القاعده متهم کرد

آمریکا چندین شرکت ازجمله MTN را متهم نموده با حمایت اقتصادی از القاعده و طالبان، قانون ضد تروریسم آمریکا را نقض نموده اند.

2 اسفند 1398

عوامل موقت مانعی برای همکاری روسیه و چین نخواهد بود

وزیر خارجه چین گفت: روابط روسیه و چین قادر است در برابر بحران های بین المللی مقاومت کند و عوامل موقت مانعی برای گسترش همکاری های دو کشور نیست.

29 بهمن 1398

چرم تأخیرانداز شعله فراوری شد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز به فراوری چرم هایی شدند که شعله ور شدن را به تأخیر می اندازد.

29 بهمن 1398

هشدار وزیر راه به ثبت نام کنندگان مسکن ملی

خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انتقال امتیاز مسکن ملی تخلف است، گفت: هر متقاضی که نسبت به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اقدام کند، کد رهگیری وی از سامانه ثبت نام حذف خواهد شد.

28 بهمن 1398
تعداد: (206)