اخبار اقتصادی

بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با استفاده از یک واحد خون بندناف

بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با استفاده از یک واحد خون بند ناف ذخیره شده در سازمان انتقال خون ایران به زندگی دوباره کودکی 3 ساله کمک کرد.

25 شهریور 1400

موافقت اوجی با خرید 2 میلیون سرنگ برای تسهیل واکسیناسیون در خوزستان

وزیر نفت با خرید 2 میلیون سرنگ برای تسهیل واکسیناسیون در استان خوزستان موافقت کرد.

21 شهریور 1400

بازسازی منزل: خرده گرفتن بعضی از معماران به بادگیرهای پر نقش و نگاری که در بازسازی ها در یزد شکل گرفته اند

ایسنا/ براساس خبرهای واصله، خرده گرفتن بعضی از معماران به بادگیرهای پر نقش و نگاری که در بازسازی ها در یزد شکل گرفته اند، صورت گرفت.

19 شهریور 1400

نگرانی پوتین از استقرار سامانه موشکی آمریکا در مرز ژاپن با روسیه

رئیس جمهور روسیه با ابراز نگرانی از احتمال استقرار سامانه موشکی آمریکا در مرز ژاپن با روسیه، از توکیو خواست امکان چنین اتفاقی را ندهد.

15 شهریور 1400

تأکید امیرعبداللهیان بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت ها برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست مدیران کل وزرات امور خارجه بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و کارشناس وزارت امور خارجه برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی تأکید کرد.

12 شهریور 1400

4 میلیارد تومان بودجه برای حوزه پژوهشی وزارت میراث فرهنگی مشخص شد

بودجه پژوهشی حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در سال 1400، چهار میلیارد تومان و موضوعات پژوهشی و مطالعاتی حوزه های تخصصی تعیین شد.

4 شهریور 1400

سود بین بانکی 18.08 درصد شد

نرخ سود بین بانکی با کاهش 0.09 درصدی نسبت به آخرین نرخ هفتگی این بازار به 18.08درصد رسید.

20 مرداد 1400

راهنمای آغاز فروش اینترنتی به زبان ساده

در سال گذشته(1399) اندازه فروش اینترنتی محصولات(خوراکی، پوشاک، لوازم التحریر، محصولات آرایشی و بهداشتی و....) حدود 400 درصد رشد داشت. این اندازه رشد، نشان دهنده افزایش تقاضای مردم برای خرید اینترنتی و آنلاین است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و تغییر سبک...

20 مرداد 1400

بلاتکلیفی پرونده مرگ مشکوک قاضی منصوری

پفراینده مرگ مشکوک قاضی منصوری چهره ای شناخته شده و البته قدرتمند در روزهای قبل از بازنشستگی در دستگاه قضا همچنان با ابهام های بسیار منتج به نتیجه نشده است. خودکشی یا قتل! هنوز دلیل مرگ تعیین نیست و خانواده منصوری از فرایند رسیدگی به پفراینده گله مندند....

16 مرداد 1400

چطور در کانادا حساب باز کنم؟

باز کردن حساب در کانادا کاری راحت است به شرط آن که مراحل و نحوه انجام آن را به خوبی بدانید. اولین موردی که باید آماده کنید مدارک لازم برای افتتاح حساب در کاناداست. اگر شهروند نباشید این مدارک به بانکی که در آن قصد افتتاح حساب دارید بستگی دارد، اما به صورت...

14 مرداد 1400

دیدار غنی و بایدن برای امنیت افغانستان

همزمان با آغاز فرایند خروج نظامیان امریکایی از افغانستان و کاهش امنیت این کشور با تشدید حملات طالبان در نقاط مختلف آن، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور به همراه هیأتی بلندپایه برای نخستین بار به دیدار همتای امریکایی اش رفت تا به باور کارشناسان جو...

10 مرداد 1400

خداحافظی اوپک با وزیر نفت، همزمان با اعراضات کارگری

به گزارش خبرنگاران، کمیته فنی مشترک اوپک پلاس در گزارشی گفت: کشورهای موسوم به اوپک پلاس نگران شدید افزایش شدید عرضه نفت در بازارهای جهانی پس از توقف طرح کاهش عرضه نفت در آوریل 2022 هستند.

9 مرداد 1400

تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد

تعطیلات پیش رو که به واسطه عید سعید قربان رقم می خورد فرصت مناسبی برای سفر بوجود آورده چنان که بازار سفرهای خارجی داغ شده و قیمت تورهای خارجی افزایش یافته. به طور مثال، تور ترکیه از 5 میلیون به 18 میلیون افزایش یافته. با این و جود نرخ های مختلفی برای سفر...

7 مرداد 1400

چادرملو در راستای آموزش و فروش هنر هنرمندان اردکان حمایت هایی را شروع می نماید

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، چادرملو در راستای آموزش و فروش هنر هنرمندان اردکان حمایت هایی را شروع می نماید.

6 مرداد 1400

کارت پستال از ژاپن؛ پیاده روی در جاده های کومانو

در شبه جزیره کی در ناحیه کانسای ژاپن مسیرهای زیارتی وجود دارد که قدمت آن به بیش از یکهزار سال می رسد.

2 مرداد 1400

کاسبی پرسود داماد وزیر نیرو از فراوری برق

چرا برای داماد آقای اردکانیان ارزان بوده است که شعبه ای از شرکت KPV اتریش را در ایران تاسیس نموده و در حوزه فراوری برق خورشیدی سرمایه گذاری کند، پنل بکارد و برق (پول) درو کند، اما از این مشوق های قیمتی و تضمین های 20ساله در حوزه نیروگاه های فسیلی خبری نبوده...

31 تیر 1400

تشکیل کابینه لبنان همچنان در بن بست، سعد الحریری استعفا می دهد؟

به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی البناء، مطلبی را در مورد آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه نو لبنان منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رایزنی ها درباره تشکیل کابینه لبنان تا به امروز نتیجه ای در پی نداشته است.

29 تیر 1400

کارنامه ای به رنگ خاکستری

آموزش و پرورش کشورمان سال هاست که وضعی بینابینی دارد که نه می گردد گفت اوضاعش سیاه و تاریک است و نه می گردد با خاطرجمعی بیان نمود که همه چیز در آن رو به راه است.

28 تیر 1400

چین یک مقام آمریکایی را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه از تحریم یک مقام آمریکایی در مقام پاسخگویی به اقدام مشابهی اطلاع داد که چندی پیش از سوی دولت واشنگتن انجام گرفت.

27 تیر 1400

خفاش های ووهان یا درز آزمایشگاهی

خبرنگاران: آن چه باید به آن اعتماد کنیم دانشمندان نیستند، بلکه روش های علمی ست که به طور مداوم در حال پیشرفت است

24 تیر 1400
تعداد: (479)