کیانوش جهانپور شفاف سازی کرد!

به گزارش 10 از 10، سخنگوی سازمان غذاودارو نسبت به توییتش که با نقدها مختلفی روبرو شده واکنش نشان داد.

کیانوش جهانپور شفاف سازی کرد!

توییت چند روز پیش یک مسئول وزارت بهداشت و استفاده از کلمه ای نامتعارف در آن، درباره صحبت های مطرح شده از قیمت واکسن ایرانی با واکنش های تندی در فضای مجازی روبرو شده است.

کیانوش دنیاپور، مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذاودارو، در بخشی از رشته توییت خود درباره انتقاد ها از قیمت بالای واکسن داخلی نوشته بود: -آسترزنکا مورد تایید WHO است چرا نمی آورید؟ آسترزنکا مرجوعی برخی کشور ها است چرا می آورید؟ مجوز بدهید آسترزنکا بیاوریم برای کارگران، 250 هزار تومان، هزینه را کارفرما می دهد! بعد:چرا آسترزنکا3 دلار! است و واکسن ایرانی 8 دلار؟ مرحوم شریعتی بخطا جای دگر درپی پفیوزان تاریخ می گشت.

این توییت دنیاپور با نقدها زیادی در فضای مجازی روبرو شد و حتی گروهی از خبرنگاران اعلام کردند که قصد دارند از سخنگوی سازمان غذاودارو شکایت کنند. در مقابل سخنگوی سازمان غذاودارو با مقصر دانستن مافیای دارو می گوید که اصلا مخاطب توییتش خبرنگاران و مردم نبوده اند.

او در این رابطه به خبرآنلاین می گوید: این افراد قطعا لایق خیلی بیشتر از این ها هستند و من ابزار صحبت بیشتر درباره این موضوع را نداشتم و ادب اجازه نمی داد که بیشتر صحبت کنم.

می گویند شما در توییتتان به منتقدان توهین کردید، این موضوع را قبول دارید؟

این متن توییت بنده اصلا ربطی به منتقدان ندارد و اگر کسی آن را بخواند متوجه می شود که منظور من با کیست.

توضیح می دهید که دقیقا منظورتان با کیست؟

دقیقا آنجا خطاب به کسانی این توییت را نوشتم که مواضع مختلفی در مورد واکسن خارجی و آسترازنیکا دنبال می کردند، زمانی که دولت می خواست این واکسن را وارد کند مخالف واردات بودند، بعد وقتی خودشان خواستند وارد کنند، قیمت های عجیب وغریب برای این واکسن می گذاشتند. الان هم که واکسن ایرانی وارد شده مجددا با مواضع متناقض همان واکسنی که تا دیروز رفقا و همکارانشان می خواستند با قیمت بیشاتر بیاورند را دوباره به جلو آوردند.

به نظر من مخاطب کاملا مشخص است و زودتر از هرکسی هم متوجه شد و خودش را پشت سر دیگران پنهان کرد.

یعنی می گویید مخاطب افرادی که از شما شکایت کردند نبودند؟

این توییت من ربطی به خبرنگاران و مردم نداشت. افرادی که پشت این صحنه پنهان شدند، مافیای وارداتی هستند که بار ها در این کشور درباره آن ها هشدار داده شده است. امروز هم وزارت بهداشت و سازمان غذاودارو سدی در مقابله تمایلات این ها ایجاد کرده است.

همه سروصدا، جنجال و هیاهو بخاطر نگرانی و اضطرابی است که در مقابل این سد به وجود آمده است. البته واکسن داخلی هم خیلی از رویا ها و خواسته های ذهنی این ها را نابود کرده است. طبیعتا به این دلیل به واکسن داخلی و در نتیجه به بنده به عنوان مدافع واکسن تولید داخل حمله می کنند.

اما چطور شد که مردم و رسانه ها خودشان را مخاطب توییت شما دانستند؟

مطلب من دقیقا مشخص بود. من فقط یک توییت ننوشتم و این یک سری رشته توییت بود، اما آن ها سعی می کنند که حرف های من را به سمت رسانه و مردم القا کنند تا بتوانند از موضوع فرار کنند و نوک پیکان حمله ای که متوجهشان است را به سمت دیگری ببرند. ما پای واکسن داخلی و واکسیناسیون عمومی مردم ایستاده ایم و از همه دوستان در رسانه سالم و مردمی که ماه هاست پای واکسیناسیون داخلی ایستادند ممنونیم. اما تعبیر مرحوم شریعتی چیز دیگری بود و به جای دیگری می خورد.

گروهی هستند که در هنگام تحریم ها و در سخت ترین ایام، پولشان را در خون مردم می زنند و به شکل های مختلف سعی می کنند که واکسن تولید داخل را از مدار خارج کنند. این افراد قطعا لایق خیلی بیشتر از این ها هستند و من ابزار صحبت بیشتر درباره این موضوع را نداشتم و ادب اجازه نمی داد که بیشتر صحبت کنم.

بالاخره مقابله با فساد حتی در حد یک جمله کار درستی است، باید نورافکنی را به تاریک خانه ای بتابانیم که در آن برخی از خون و جان مردم ارتزاق می کنند. ما همه حملات و فحش های این عزیزان را به جان ودل می خریم تا برای آخرت ذخیره ای بشود.

آقای دنیاپور به طور کلی در چند ماه گذشته برخی توییت هایتان جنجالی شدند، مثلا به منتقدی گفته بودید که واکسن نزند، چون اجباری نیست. فکر نمی کنید این نوع توییت ها با برداشت هایی که از آن می شود، مشکل ساز می شوند؟

من هنوز هم می گویم اگر نمی خواهید واکسن نزنید. اگر کسانی به شکل هدف مند این ها را تفسیر به رای نکنند، موضوع مشخص است. امروز هم که صحبت می کنیم تزریق چه واکسن ایرانی و چه واکسن خارجی اجباری نیست. برای تزریق واکسن افرادی که مایل هستند می توانند به شکل داوطلبانه در سامانه ثبت نام کنند. در اغلب کشور های دنیا هم تزریق واکسن اجباری نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1813

به "کیانوش جهانپور شفاف سازی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانوش جهانپور شفاف سازی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید