چین: تحریم های آمریکا برای زنجیره های تأمین جهانی زیان بار هستند

به گزارش 10 از 10، دولت چین تحریم های نو آمریکا را محکوم کرد و ضمن هشدار درباره پیامد آن ها برای زنجیره تأمین جهانی خاطرنشان کرد حق اقدام متقابل را محفوظ نگه می دارد.

چین: تحریم های آمریکا برای زنجیره های تأمین جهانی زیان بار هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت چین روز پنجشنبه تحریم های آمریکا علیه دوازده شرکت چینی را محکوم نموده و درخصوص پیامدهای آن ها هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: ایالات متحده بدون هیچ مبنای واقعی تحریم های جدیدی را علیه دوازده شرکت چینی اعمال نموده که به نفع هیچ کدام از دو کشور یا احیای اقتصاد جهانی نیست.

این مقام چینی اضافه کرد، این تحریم ها برای امنیت زنجیره تأمین صنعتی در سطح جهانی زیان بار هستند و چنین اقداماتی با اجماعی که میان روسای جمهور دو کشور در رایزنی اخیر آن ها شکل گرفته، در تناقض است.

از سوی دیگر، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز پنجشنبه گفت که چین حق اتخاذ اقدام متقابل در برابر تحریم های آمریکا را محفوظ نگه می دارد و قویاً از حقوق شرکت های چینی دفاع می نماید.

ایالات متحده روز چهارشنبه دوازده گروه چینی را که در محاسبات کوانتومی و سایر فناوری های پیشرفته دخیل هستند، در لیست سیاه صادرات قرار داد و مدعی شد آن ها خطر دسترسی ارتش آزادی بخش خلق چین به فناوری های حیاتی آمریکایی را ایجاد می نمایند.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، این اقدام که فروش فناوری ها را به شرکت های موجود در این لیست برای شرکت های آمریکایی تقریباً غیرممکن می نماید، در مجموع 27 نهاد از جمله 12 مورد در چین و دو شرکت وابسته در ژاپن و سنگاپور را هدف قرار داد. علاوه بر محاسبات کوانتومی، این لیست شامل شرکت هایی در صنایع نیمه رسانا و هوافضا می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2018

به "چین: تحریم های آمریکا برای زنجیره های تأمین جهانی زیان بار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: تحریم های آمریکا برای زنجیره های تأمین جهانی زیان بار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید