چگونه قهوه را بدون هیچ گونه شیرین کننده ای بنوشیم؟

به گزارش 10 از 10، وب سایت یک پزشک - میثاق محمدی زاده: دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید قهوه خود را بدون هیچ گونه شیرین کننده ای میل کنید. شاید به فکر سلامتی خود هستید یا اینکه نمی خواهید شیرین کننده های مصنوعی بخورید. شاید هم دیابت دارید و پزشکان خوردن هرگونه شکر و قند را ممنوع نموده است. بعضی افراد هم دلایل دیگری برای عدم استفاده از شیرین کننده ها دارند.

چگونه قهوه را بدون هیچ گونه شیرین کننده ای بنوشیم؟

طعم قهوه یک موضوع کاملا سلیقه ای و شخصی است که نمی گردد درباره اش قضاوت کرد یا به دیگران توصیه هایی داشت. بعضی افراد طعم واقعی قهوه را دوست دارند و حتی از افزودن شیر هم پرهیز می نمایند.

به هر حال، به هر دلیلی تصمیم گرفتید قهوه بدون شیرین نماینده بنوشید؛ چند پیشنهاد برای شما داریم، ولی باز تاکید می کنیم که باید طعم مورد علاقه خودتان را پیدا کنید:

چربی را افزایش دهید

شکر، نمک و چربی باعث خوش طعم تر شدن غذا ها و نوشیدنی ها می شوند. خیلی سخت است در یک غذا هر سه مورد را با هم کاهش دهید. به همین دلیل است که در دهه 90 میلادی، غذا های کم چرب، ولی به شدت شور یا به شدت شیرین هواداران زیادی داشتند.

وقتی می خواهید نمک یک غذا را کاهش دهید؛ باید شکر و چربی آن را افزایش دهید تا طعم آن هنوز خوب باقی بماند. برعکس، وقتی می خواهید شکر یک غذا را کم کنید؛ به ناچار باید سراغ چربی یا نمک بیشتر بروید.

از همین فرمول برای خوردن قهوه بدون شکر و قند یا هر شیرین نماینده دیگری بهره ببرید. اگر می خواهید شکر کمتری در قهوه بریزید؛ در عوض خامه بیشتری به آن اضافه کنید یا شیر پرچربی بهره ببرید تا طعم سخت و تلخ قهوه نسبتا گرفته گردد.

از دستگاه روستر قهوه خودتان بهره ببرید

همان طور که گفتیم، طعم قهوه اصلی ترین موضوعی است که باید در نظر بگیرید. طعم واقعی قهوه می تواند بسیاری از معادلات را برهم زده و شما را از افزودن شیرین نماینده ها یا مواد دیگر بی احتیاج کند.

شما می توانید با خریدن یک دستگاه روستر قهوه، خودتان دانه های قهوه سبز رنگ را پخته، بو داده و گریل کنید تا به دانه های قهوه برشته تبدیل شوند. وقتی خودتان دانه های قهوه را گریل کنید؛ با تنظیم دستگاه روستر می توانید به طعمی برسید که دیگر احتیاجی به شیرین نماینده ندارد.

مثلا، دانه های قهوه روشن تری استفاده نموده و کاملا برشته و تلخ نشده باشند. شما مجبور نیستید مزه های ناخواسته قهوه های آماده را تحمل کنید یا برای خوش طعم کردن آن ها به شیرین نماینده ها متوسل شوید. حتی در کافی شاپ ها می توانید از کافه دار بخواهید قهوه ملایم تری برای شما آماده کند.

یخ اضافه کنید

اگر طعم تلخ قهوه خالی را دوست ندارید؛ ترفند بعدی سرد کردن قهوه و کاهش دمای آن است. بسیاری از مردم دوست دارند قهوه سرد شده بنوشند و اتفاقا لذت بیشتری می برند.

یک تکه یخ درون فنجان قهوه بیندازید تا طعم تلخ و گس قهوه کمی گرفته شده و خوشبوتر گردد. چشایی مواد غذایی سرد سخت تر است و به دهان شما فرصت نمی دهد طعم قهوه را کامل بچشد.

دارچین اضافه کنید

دارچین شیرین نیست و القانماینده شیرینی است. طعم دارچین می تواند دهان و مغز شما را از طعم واقعی قهوه منحرف کند. می توانید مقداری خیلی کمی دارچین به قهوه صبحانه یا عصرانه خود اضافه کنید یا اینکه یک تکه دارچین سالم و خشک درون فنجان قرار دهید تا طعم کامل دارچین را به خود بگیرد.

منبع: برترین ها
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 698

به "چگونه قهوه را بدون هیچ گونه شیرین کننده ای بنوشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قهوه را بدون هیچ گونه شیرین کننده ای بنوشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید