پای کانادا به صنعت نفت ایران باز شد

به گزارش 10 از 10، رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران از واگذاری پروژه آنالیز توجیه مالی و امکان سنجی طرح توسعه میدان نفتی بینالود به یک شرکت کانادایی اطلاع داد و گفت: نتایج این طرح وضعیت توسعه این میدان نفتی ایران در خلیج فارس را معین تکلیف می نماید.

پای کانادا به صنعت نفت ایران باز شد

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

به گزارش 10 از 10 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بلوک نفت و گاز فارسی بینالود یکی از بزرگترین میادین هیدروکربوری ایران در خلیج فارس بوده که سابقه اکتشاف این بلوک به سال 2002 میلادی باز می گردد.

بلوک فارسی حوزه ای هیدروکربوری در خلیج فارس شامل میدان نفتی بینالود و میدان گازی فرزاد B است که پس از کشف ذخایر هیدروکربنی در این منطقه، قرارداد توسعه این میدان با کنسرسیومی متشکل از سه شرکت دولتی هند در سال 2002 میلادی امضا شد.

بر این اساس در آستانه لغو تحریم های صنعت نفت ایران، طرح آنالیز مالی این بلوک هیدروکربوری توسط شرکت نفت فلات قاره ایران به یک شرکت کانادایی واگذار شده است.

جواد رستمی، رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان این که مطالعه بر روی میدان نفتی بینالود با هدف آنالیز توجیه مالی و امکان سنجی اجرای طرح توسعه این میدان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: مطالعه میدان بینالود، سال ها قبل توسط یک شرکت هندی انجام شد که بر اساس نتایج آن مطالعه، توسعه این میدان از توجیه مالی برخوردار نبود.

این مقام مسئول با اعلام این که بار دیگر طرح آنالیز توجیه مالی و امکان سنجی اجرای توسعه این میدان نفتی به یک شرکت کانادایی واگذار شده است، توضیح داد: هم اکنون منتظر اعلام گزارش نهایی از سوی این شرکت کانادایی هستیم.

رستمی با بیان این که این مطالعات معین می نماید توسعه این میدان نفتی با در نظر دریافت احتیاج به تکنولوژی های روز دنیا برای توسعه میدان های دریایی، از توجیه مالی برخوردار است یا خیر، تاکید نمود: نفت میدان بینالود از نوع سنگین بوده و پیش بینی می گردد نتایج مطالعات صورت گرفته بر روی میدان، حاوی خبرهای خوبی باشد.

میدان نفتی بینالود در بلوک فارسی سواحل خلیج فارس واقع شده و بر اساس مطالعات صورت گرفته در این میدان، نفت درجای آن حدود یک میلیارد بشکه و API آن 14 تخمین زده شده است. بر اساس برنامه جامع توسعه تعریف شده، پیش بینی می گردد در فاز نخست امکان استخراج روزانه 1.1 میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی از این میدان گازی با حفر هفت حلقه چاه دریایی فراهم گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 373

به "پای کانادا به صنعت نفت ایران باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای کانادا به صنعت نفت ایران باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید