ولخرج ترین گردشگران جهان اهل کدام کشورها هستند؟

به گزارش 10 از 10، سازمان دنیای گردشگری، فهرست پرخرج ترین گردشگران دنیا را منتشر کرده است که نام چینی ها در ابتدای این فهرست دیده می شود.

ولخرج ترین گردشگران جهان اهل کدام کشورها هستند؟

سازمان جهانی گردشگری در فهرستی، پرخرج ترین گردشگران جهان را معرفی کرده است که گردشگران چینی، مشابه سال های اخیر و با اختلاف، در صدر این فهرست قرار دارند.

در گزارش نو سازمان جهانی گردشگری (WTO) اندازه درآمد گردشگری بین المللی در سال 2018 برابر با 1.7 تریلیون دلار اعلام شده است که 4 درصد رشد را نشان می دهد. به این ترتیب صنعت گردشگری برای هفتمین سال پیاپی، رشدی بالاتر از صادرات کالا را به خود اختصاص داده است.

گردشگری رتبه سوم درآمدهای حاصل از صادرات را در جهان پس از مواد شیمایی و سوخت و بالاتر از صادرات مواد غذایی و محصولات خودرویی در اختیار دارد.

در سال 2018 میلادی، 1.4 میلیارد گردشگر بین المللی سفر کرده اند که فرانسه (87 میلیون نفر)، اسپانیا (82 میلیون نفر)، آمریکا (77 میلیون نفر)، چین (61 میلیون نفر) و ایتالیا (58 میلیون نفر) پذیرای بیشترین تعداد گردشگران بوده اند.

در فهرستی که از پرهزینه ترین گردشگران جهان منتشر شده است، مردم چین با بیش از 277 میلیارد دلار و رشد 5.2 درصدی نسبت به سال گذشته، با اختلاف زیادی در رتبه اول قرار دارند و مشابه چند سال گذشته، رتبه نخست ولخرج ترین گردشگران را به خود اختصاص داده اند.

افزایش روزافزون ثروت چینی ها موجب شده آن ها بزرگ ترین منبع صادرکننده گردشگر خارجی به بخش های مختلف جهان شناخته شوند و بسیاری از کشورها در تلاش هستند سهمی از این بازار بزرگ و بالقوه برای خود داشته باشند.

بعد از چینی ها، گردشگران آمریکایی در رتبه بعدی قرار دارند که سال پیش، 142.2 میلیارد دلار در کشورهای خارجی هزینه کردند و رشد 6.8 درصدی را در مقایسه با سال گذشته رقم زدند.

گردشگر های آلمانی و بریتانیایی به ترتیب با هزینه کرد 94.2 میلیارد دلار و 75.8 میلیارد دلار و ثبت رشد 1.2 درصدی و 3.4 درصدی رتبه سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند و گردشگران فرانسوی نیز با رشد چشمگیر 10.5 درصدی، 47.9 میلیارد دلار در کشورهای دیگر هزینه کردند.

بیشترین رشد در میان ولخرج ترین گردشگر های جهان به نام روسی ها ثبت شده است. آن ها در سال 2018 میلادی 34.5 میلیارد دلار در سفرهای خارجی شان هزینه کردند که رشد 11.2 درصدی را نشان می دهد و آن ها را پس از گردشگران استرالیایی با هزینه 36.8 میلیارد دلار در رتبه هفتم فهرست قرار می دهد.

گردشگر های اهل کانادا (33.3 میلیارد دلار)، کره جنوبی (32 میلیارد دلار) و ایتالیا (30.1 میلیارد دلار) نیز به ترتیب رتبه های بعدی فهرست پرهزینه ترین گردشگران بین المللی جهان را در اختیار دارند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2104

به "ولخرج ترین گردشگران جهان اهل کدام کشورها هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولخرج ترین گردشگران جهان اهل کدام کشورها هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید