هشدار به افرادی که فقط یک دز واکسن را تزریق کرده اند

به گزارش 10 از 10، رئیس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: وقتی ما واکسن می زنیم تا زمانی که دز دوم و سوم را نزده ایم، نه تنها از بیماری مصون نیستیم، بلکه به علت سهل انگاری و احساس امنیت کاذب، بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار می گیریم.

هشدار به افرادی که فقط یک دز واکسن را تزریق کرده اند

به گزارش ایسنا، فیض الله برزگر اظهار کرد: بعد از واکسینه شدن هم ممکن است با ابتلا به موارد خفیف، ناقل ویروس باشیم و به همین سبب باید پس از تزریق واکسن هم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی شرح داد: زمانی که همه مردم در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند می توان محدودیت ها را مرحله به مرحله حذف کرد، اما در اوج اپیدمی هیچ کس حتی افراد واکسینه مصونیت کامل ندارند.

وی با اشاره به این که ما باید تلاش کنیم تا به شعار سازمان جهانی بهداشت عمل کنیم که هیچ کس با واکسن ایمن نخواهد شد؛ مگر اینکه همسایه او نیز واکسینه شده باشد تا جامعه نسبتاً ایمنی داشته باشیم، اظهار کرد: مردم به شایعات در خصوص واکسن کرونا توجهی نکنند و در نظر داشته باشند که ایمنی واکسیناسیون همچنان به علت تزریق نکردن دز دوم، و سوم ناقص است.

برزگر ادامه داد: هر واکسنی اگر در دسترس قرار گرفت، بهتر است افراد نسبت به تزریق آن اقدام کنند، زیرا فواید واکسن کرونا بسیار بیشتر از عوارض خود بیماری و سرگردانی و پرداخت هزینه درمان بیمارستانی و عوارض بعد از گرفتاری این بیماری است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2100

به "هشدار به افرادی که فقط یک دز واکسن را تزریق کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به افرادی که فقط یک دز واکسن را تزریق کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید