نیاز فوری 7 استان کشور به اهدای خون

به گزارش مجله 10 از 10، سازمان انتقال خون با اشاره به آمار روزانه اهدای خون در کشور اعلام کرد: استان های گیلان، خراسان رضوی، قم و لرستان، یزد، فارس و سیستان و بلوچستان نیازمند اقدام فوری برای اهدای خون هستند.

نیاز فوری 7 استان کشور به اهدای خون

به گزارش ایرنا، براساس اعلام سازمان انتقال خون، در استان های گیلان، خراسان رضوی، قم و لرستان، یزد، فارس و سیستان و بلوچستان اندازه ذخایر خون در جغرافیای ذخایر کشور در شرایط قرمز قرار گرفته است. بنابراین از هموطنان دعوت می شود در این استان ها اهدای خون را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

در استان های اردبیل، زنجان، قزوین، مازندران و البرز شرایط آبی است و استان های مرکزی، کرمانشاه، اصفهان، خراسان جنوبی، چهار محال و بختکمک، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان نیز در همین دسته قرار می گیرند؛ به این معنا که خوب است مردم به روال معمول اهدای خون را ادامه دهند. هم اکنون در 13 استان دیگر شرایط ذخایر خون مطلوب و شرایط سبز است.

سازمان انتقال خون تاکید کرد که به کمک شبکه ملی خون رسانی، توزیع خون در تمامی استان ها مدیریت می شود. البته متغیرهایی چون آب و هوا، تعطیلات، حوادث غیر مترقبه و ... می توانند ذخایر خون را تحت تاثیر قرار دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2222

به "نیاز فوری 7 استان کشور به اهدای خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز فوری 7 استان کشور به اهدای خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید