بومگردی ها با بیشترین استقبال بازدیدکنندگان روبه رو شدند

به گزارش مجله 10 از 10، بومگردی که از بخش های قابل توجه نمایشگاه گردشگری در هر سال هستند سال جاری نیز با استقبال زیاد بازدیدکنندگان روبرو شده اند.

بومگردی ها با بیشترین استقبال بازدیدکنندگان روبه رو شدند

به گزارش خبرنگار میراث خبر بومگردی ها که تا سال های گذشته به شکلی منسجم در نمایشگاه بین المللی گردشگری شرکت می کردند سال جاری در استان تابع خود خدمات و توانمندی هایشان را به نمایش گذاشتند که بیشترین مراجعان را داشتند.

سبک و سیاق سفرهای خانوادگی ایرانی ها و تمایل برای انجام سفرهای ارزان قیمت از عوامل ایجاد موج بزرگ مستقبلان از خانه های بومگردی بوده است.

بیشتر غرفه های استانی با بهره گیری از مصالح بومی و تزینات سنتی بخشی را به بومگردی تبدیل نموده اند تا علاقمندان را بیشتر جذب نمایند. استان گلستان با طراحی ویژه که وسعت زیادی را هم به این خانه ها اختصاص داده باعث توقف های طولانی تر بازدیدنمایندگان شده. لباس های محلی غرفه داران بومگردی ها نیز بازار عکاسی را داغ نموده است. بعضی از بومگردی ها با نمایش صنایع دستی و محصولات بومی سعی در معرفی دیگر توانمندی های مناطق خود هستند تا بازدیدنمایندگان را فقط در یک چهاردیواری محدود ننمایند.

در غرفه استان هایی چون هرمزگان، گلستان، گیلان، یزد، کرمان ،اردبیل، اصفهان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، بوشهر و ... فضای گسترده و خاص تری به بومگردی ها اختصاص داده شده است.

یکی از بازدیدنمایندگان که تجربه خوبی با بومگردی ها داشته است گفت: سال گذشته یک خانه بومگری را از همین نمایشگاه پیدا کردم که خدمات و فضای رضایت بخشی داشت، سال جاری با همین انگیزه به نمایشگاه گردشگری مراجعه کردم تا برای سفرهای گروهی و خانوادگی نوروز اقامتگاه های دیگری را پیدا کنم.

زوج کهنسالی که استان های غربی ایران را برای سفر نوروز انتخاب نموده اند گفتند: انتخاب بومگردی ها هزینه سفر را ارزان تر می نماید محیط ان خانوادگی و راحت و غذاهای محلی در دسترس است. خیلی مایلیم وقتی با اتومبیل شخصی خود سفر می کنیم در بومگردی ها اقامت داشته باشیم.

در هر گذر از نمایشگاه بازدیدنمایندگان زیادی درباره بومگردی صحبت می نمایند و پیگیر اطلاعات آن ها هستند. در بعضی از غرفه ها بسته های تبلیغاتی بومگردی ها تمام شده است. در بعضی غرفه ها مشخصات این خانه ها با تصاویری از اتاق ها و نوع خدمات و غذاها به نمایش گذاشته شده که انتخاب را برای متقاضیان راحت تر می نماید. بعضی از غرفه ها هم با وجود متقاضی اطلاعات جامعی از مشخصات و شماره تماس های بومگردی ها در اختیار ندارند و تنها به ارایه مشخصلات کلی اکتفا نموده اند.

سیاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اتکا بر ارزان سازی سفر، افزایش تعداد بومگردی ها تا دو هزار واحد است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 341

به "بومگردی ها با بیشترین استقبال بازدیدکنندگان روبه رو شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومگردی ها با بیشترین استقبال بازدیدکنندگان روبه رو شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید