بارش باران در 21 استان؛ دمای سواحل خزر 6 تا 12 درجه کاهش می یابد

به گزارش مجله 10 از 10، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران طی امروز در 21 استان کشور اطلاع داد.

بارش باران در 21 استان؛ دمای سواحل خزر 6 تا 12 درجه کاهش می یابد

صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: امروزد آدینه 20 فروردین ماه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، همدان، مرکزی، قم، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، گیلان، غرب مازندران، خوزستان و شمال بوشهر شاهد بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

وی اضافه نمود: طی فردا شنبه 21 فروردین ماه در برخی مناطق نیمه غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد. این شرایط برای روز یکشنبه 22 فروردین ماه در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، غرب، جنوب غرب و مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه ها و ارتفاعات جنوبی البرز، شمال شرق، شرق پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: این شرایط دوشنبه 23 فروردین ماه در برخی نقاط شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و جنوب شرق و سه شنبه 24 فروردین ماه در بخش هایی از شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق پیش بینی می گردد.

به گفته وی، طی پیش بینی های انجام شده از شنبه تا اواسط هفته آینده با توجه به شمالی شدن جریان هوا، دمای هوا در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور بین 6 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت. دریای خزر و نیمه شمالی خلیج فارس نیز از بعدازظهر آدینه تا یکشنبه 20 فروردین تا 22 فروردین مواج پیش بینی می گردد.

ضیاییان توضیح داد: از امروز تا یکشنبه 20 تا 22 فروردین ماه با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در جنوب غرب، غرب و جنوب شرق دور از انتظار نیست.

وی درباره شرایط جوی تهران نیز گفت: فردا 21 فروردین آسمان تهران با بیشینه و کمینه دمای 27 و 17 سانتیگراد طی روز نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر همراه با وزش باد و احتمال وقوع رگبار باران خواهد بود. در شب آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. روز یکشنبه 22 فروردین بیشینه و کمینه دمای تهران 26 و 19 خواهد بود و آسمان پایتخت کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1701

به "بارش باران در 21 استان؛ دمای سواحل خزر 6 تا 12 درجه کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در 21 استان؛ دمای سواحل خزر 6 تا 12 درجه کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید