فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال از آسیا باید محاکمه شوند

به گزارش 10 از 10، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت: با تیم بسیار خوبی بازی داریم. فولاد در بخش دفاعی بسیار بانظم است و از وقتی نکونام آمده، بهتر این کار را انجام می دهند و از تک موقعیت ها هم بسیار خوب استفاده می کنند. برای پیروزی در بازی فردا باید خیلی باهوش باشیم و بازی را مدیریت کنیم، چون با تیم بسیار خوبی مواجهیم.

فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال از آسیا باید محاکمه شوند

وی درباره شکست ناپذیری تیمش تا هفته یازدهم گفت: در صحبتی که ابتدای فصل با بازیکنانم داشتم، دنبال این بودم تیم استقلال شخصیتی که این چند ساله [نمی گویم از دست داده] کمتر شده بود را به دست بیاورد. با نباختن ها می توانیم این شخصیت را به تیم برگردانیم و این فرایند را در ادامه فصل هم حفظ کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط وریا غفوری پس از مصدومیتی که داشت، سرماخوردگی کوین یامگا و شرایط سایر بازیکنان این تیم برای دیدار مقابل فولاد، اعلام کرد: متأسفانه وریا به بازی فردا نمی رسد، اما فکر می کنم از بازی آینده بتوانیم از او استفاده کنیم. سرماخوردگی یامگا شدید نبود و امروز در تمرینات حاضر می شود. ارسلان هم مصدومیت کوچکی داشت که باید شرایط او را در تمرین امروز ببینیم، اما سایر بازیکنان را در اختیار داریم.

مجیدی درباره اینکه همه تیم ها در لیگ برتر و جام حذفی برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رقابت می کنند و اگر این شرایط برای تیم هایی چون استقلال و پرسپولیس وجود نداشته باشد، انگیزه ای برای آنها می ماند یا نه، گفت: من یک سوال می پرسم؟ چه خبری می تواند برای پرسپولیس و استقلال بدتر از این باشد؟ لیگ قهرمانان باید افتخار کند که این دو تیم در آن شرکت کنند. برای من جالب است که هیچ صحبتی درباره اینکه مسببان این اتفاق که بوده اند، نمی شود. فصل گذشته مصاحبه ای کردم و گفتم برخی مدیران استقلال 10 سال این تیم را عقب انداختند. برخی از رسانه ها از من ایراد گرفتند و گفتند فرهاد مجیدی دنبال بهانه است، اما بفرمایید، این حاصل مدیریت برخی از آقایان است. مسببان این امر باید محاکمه شوند، اما محاکمه که نمی شوند هیچ، مسئولیت های بالاتر هم به آنها می دهند.

وی ادامه داد: این مسئله برای فوتبال ما، یک مسئله ملی و فاجعه است که استقلال و پرسپولیس با این همه هوادار، در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمی کنند. این موضوع برای من غیرقابل هضم است و نمی دانم مسئله دقیقاً چیست، اما امیدوارم معجزه ای رخ بدهد تا دوباره در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه اگر تیمش از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شود، چه واکنشی خواهد داشت، گفت: چه واکنشی می توانیم داشته باشیم، وقتی مدیرانی به این باشگاه می آیند - من به این مسئله ورود نمی کنم که بر چه اساسی می آیند - که کیفیت خودشان را نشان می دهند، این کاره نیستند و استقلال را به این روز می اندازند؟ در آرشیو نگاه کنید که من فصل گذشته این را گفتم که برخی مدیران استقلال را 10 سال عقب انداخته اند، اما برخی رسانه ها از من ایراد گرفتند که فرهاد مجیدی دنبال بهانه است و فرار رو به جلو می کند. این هم نتیجه کار آقایان است. به نظرم AFC باید افتخار کند استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان باشند، اما ببینید کار را به کجا رسانده اند که استقلال و پرسپولیس را از این مسابقات حذف می کنند.

وی در مورد عملکرد خوب دفاعی استقلال و همین طور بازی خوب سایر بازیکنان در بازی های گذشته یادآور شد: مدافعان تیم من از بهترین دفاع های ایران هستند و من امیدوارم که سرمربی تیم ملی بازی های استقلال را ببیند، چون آنها لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند. الان وقتی درباره دفاع خوب استقلال صحبت می کنیم، منظور از دفاع خوب تیمی است. ما روی این موضوع خوب تمرین می کنیم و بچه ها خیلی خوب تاکتیک های تیم را انجام می دهند. هواداران استقلال بازی هجومی می خواهند و من برای رسیدن به آن استقلالی که دنبالش هستم احتیاج به زمان دارم تا آن فوتبالی که هواداران دوست دارند انجام دهند. من از بازیکنانم راضی هستم ولی برای آنکه به چیزی که در تفکراتم هست، برسیم باید بیشتر تلاش کنیم تا فوتبال لایق هواداران را بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به تغییرات زیاد در ترکیب تیمش، اعلام کرد: اینکه یک تیم در هر بازی با یک ترکیب بازی کند یک حسن است. یعنی بازیکنان من چقدر کیفیت دارند و در هر بازی براساس آرایش تیم مقابل تیمم را طراحی و ارنج می کنم. من به همه کسانی که انتقاد می کنند احترام می گذارم، ولی این یک حسن است که سرمربی تیم فولاد نمی داند من با چه ترکیبی بازی می کنم. درباره جابه جایی بازیکنان باید یک موضوع را بگویم که ما فقط یک بازی آن هم مقابل صنعت نفت آبادان با چهار دفاع بازی کردیم و سیستم بازی مان را عوض کردیم. شاید جابه جایی بازیکنان داشته باشیم، ولی در سیستم و روشی که بازی می کنیم و مدلی که پرس می کنیم تمام بازیکنانی که بازی کردند این کار را انجام دادند و سیستم ما خیلی تفاوتی ندارد. تمام بازیکنان در این قالب جا افتادند و هر بازیکنی که بازی می کند کیفیت خوبی دارد.

مجیدی درباره محل تمرین آبی پوشان گفت: من که مربی تیم هستم احساس کمردرد می کنم، ولی چاره ای هم نداریم. من شاهد بودم که مسئولان هم زحمت کشیدند، ولی چمن خوب در تهران نیست. سه چهار زمین هم هست که تیم های شهرستانی گرفتند. ما که در تهران هستیم زمین نداریم، ولی تیم های شهرستانی در زمین چمن مخمل تمرین می کند! ما با خواهش و تمنا یک جلسه تمرین کردیم در زمین آنها، ولی برای سری بعد به ما گفتند که نمی توانیم تمرین کنیم!

وی در واکنش به این موضوع که استقلال بیشترین گل زده و کمترین گل خورده را تا اینجای فصل داشته است، شرح داد: من به این رکوردها توجهی نمی کنم. یک درصد هم به این مسئله فکر نمی کنم. به این چیزها جام نمی دهند. من با بازیکنان هم صحبت کردم تا روزی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد من به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم و تمام تمرکزم روی کار تیم است. هنور بازی های زیادی مانده است و اگر تیمی فکر کند که می تواند قهرمان شود سم است. مهم این است که این شرایط را ما حفظ کنیم و بیشتر تمرکز و فکرم این است که تا آخر لیگ شرایط ایده آل امروز را داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره ناراحتی مظاهری از شرایطش گفت: من هیچ ناراحتی نمی بینم. او تمرین می کند. ما سه گلر بسیار خوب داریم و من به همه بازیکنانم احتیاج دارم. هر بازیکن تمرین می کند و وظیفه ای غیر از این ندارد. متأسفانه چیزهایی که بیرون می شنویم واقعیت ندارند و داخل تیم من نیستند. بازیکنانم شرایط خوبی دارند و رشید هم تمریناتش را به خوبی انجام می دهد و من هیچ مسئله ای نمی بینم.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2080

به "فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال از آسیا باید محاکمه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال از آسیا باید محاکمه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید