با خطرناک های پرسپولیس آشنا شوید

به گزارش 10 از 10، پرسپولیس فصل بیستم را در شرایطی آغاز کرد که تنها مهاجم تخصصی اش مهدی عبدی جوان بود. بازیکنی که انگار با اقبال بالا و گلزنی اش در لحظات حیاتی نردبانی به سوی آسمان یافته بود.اما در فصل جاری شرایط به گونه ای متفاوت رقم خورد و عبدی به جز بازی شهرآورد پایتخت مقابل استقلال و دیدار با فولاد پایش به گلزنی باز نشد تا یحیی تیم را بدون مهاجم هدف و اغلب با حضور زوج امید عالیشاه - وحید امیری به زمین بفرستد.

با خطرناک های پرسپولیس آشنا شوید

اتفاقی که سبب شد گل های زده اش به نسبت رقیب شانه به شانه اش یعنی سپاهان کمتر باشد و در بیشتر بازی ها عناصر دفاعی به مهاجمان درس گلزنی بدهند. با شروع سال جدید خط حمله قرمز ها نیز شکل جدیدی به خود گرفت. شهریار مغانلو از پرتغال به پرسپولیس اضافه شد و دوران محرومیت آل کثیر نیز انتها یافت. لیگ قهرمانان آسیا برای سه مهاجم پرسپولیس بسیار خاص خواهد بود. سه بازیکن با انگیزه های بالا و متفاوت برای فیکس شدن در ترکیب اصلی و قلب هواداران.

عیسی در آسیا؛ شیرین، تلخ، دراماتیک!

مهاجم شماره 72 سرخ ها با بازی های آسیایی به هواداران معرفی گشت. بازیکنی پر تلاش که اولین گل خود را به شارجه زد. مقابل پاختاکور دبل کرد و شاگردان ژاوی را با ضربه سر استادانه اش از رقابت ها حذف کرد. عیسی وقتی برای حضور در نیمه نهایی و مقابل النصر آماده می شد با حکم محرومیتی روبرو شد که تا همین چند روز پیش درگیرش بود و این حکم شش ماهه نه کم شد و نه تعلیق. آل کثیر پس از محرومیت در دوبازی مقابل پدیده و نساجی به عنوان یار تعویضی به بازی آمد و در آزادی با پاس عالیشاه دروازه نساجی را باز کرد تا با انگیزه مضاعفی به آسیا برود و با اثبات خود دوباره به مهاجم اول سرخ ها بدل شود. شاید انگیزه های عیسی بتواند در شرایط سخت منجی پرسپولیس شود و تیمش را به مراحل بالاتر نزدیک کند.

چالش گلزنی شهریار در اولین تجربه لیگ قهرمانان

مغانلو پس از پیوستن به پرسپولیس خیلی زود اعتماد گل محمدی را جلب کرد و در ترکیب اصلی قرار گرفت. مهاجمی بلند قامت و با دوندگی بالا که هر مدافعی را آزار می دهد. شماره 70 پرسپولیس در چند بازی ای که پس از قرمزپوش شدن به میدان رفته عملکرد قابل قبولی داشته ولی در گلزنی ناکام بوده است. شهریار پرسپولیسی ها که برای اولین بار آسیا را تجربه می کند امیدوار است با گلزنی و گلسازی به مهره ای موثر بدل شود و همچنان در تفکرات یحیی جزو یازده بازیکن اصلی باقی بماند. مغانلو می تواند با لباسی که پیش ازین به تن علیپور بوده وگل های مهمی را در آسیا زده گل زدن با لباس پرسپولیس را تجربه کند.

عبدی و فرصت تاریخ سازی دوباره در آسیا

شاید عجیب و کم نظیر باشد که یک بازیکن 22ساله را گلزن بازی های بزرگ بخوانند؛ اما با نگاهی به گل های زده مهاجم جوان سرخ ها می توان او را پسر بازی های بزرگ خواند! عبدی که هم قهرمانی لیگ را دارد و هم نایب قهرمانی آسیا حالا دیگر بدون رقیب در خط حمله نیست و برای بازی کردن حتا به عنوان یار تعویضی باید بیش از قبل بجنگد و تلاش کند. شماره 16 پرسپولیسی ها دو گل به یاد ماندنی در نیمه نهایی و فینال آسیا به نام خود ثبت کرده و بخشی از تاریخ پرسپولیس است. عبدی می تواند دوباره در آسیا و با گلزنی راستا موفقیت و محبوبیت را که چند وقتی می شود گم کرده است را باز یابد.

بدون تردید هر سه مهاجم پرسپولیس توانایی های منحصر به فردی دارند و هر سه از انگیزه های بالایی برخوردارند. انگیزه های متفاوتی که می تواند در راستا هدف مشترک نماینده ایران در رسیدن دوباره به مراحل بالاتر آسیا بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر این بازیکنان، نباید از نام هایی چون وحید امیری، امید عالیشاه و مهدی ترابی هم به سادگی گذشت. ستاره هایی که اگرچه مهاجم نوک نیستند اما همیشه خطرناک نشان داده اند.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1698

به "با خطرناک های پرسپولیس آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خطرناک های پرسپولیس آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید