علی دایی: از نامگذاری گونه ماهی ناراحت نشدم؛ نیازی به اجازه گرفتن نبود

به گزارش مجله 10 از 10، تهران (پانا) - خاتمه اسطوره فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس به نام گذاری گون ای ماهی به نام او واکنش نشان داد.

علی دایی: از نامگذاری گونه ماهی ناراحت نشدم؛ نیازی به اجازه گرفتن نبود

به گزارش خبرورزشی، این خبرکوتاه بود اما مثل بمب در فوتبال ایران ترکید و واکنش بسیاری از اهالی فوتبال، رسانه ها و دوستداران شهریار فوتبال ایران را در پی داشت.

بعضی ها به طرفداری از علی دایی برخاسته و خواهان آن شدند که به جای گونه ماهی بهتر بود مجسمه علی دایی را جلوی در ورزشگاه آزادی بسازند یا به شکلی بهتر از این چهره بین المللی ورزش و فوتبال کشور یاد نمایند.

بعضی دیگر نیز همه چیز را به شوخی گرفتند و در این میان خیلی ها کنجکاو شدند که بدانند نظر خود علی دایی در رابطه با این نامگذاری چیست؟

نگارنده چند باری با تلفن همراه دایی تماس گرفتم اما در نهایت دیروز (سه شنبه) عصر پیروز به گپ و گفت با او شدم. شاید ابتدا خودم هم فکر می کردم از این نامگذاری شاکی و عصبانی باشد اما برخلاف تصور اصلا این طور نبود و ... هرچند گلایه هایی بابت بعضی مسائل داشت. بهتر است خودتان گفت وگوی اختصاصی خبرورزشی با علی دایی را بخوانید تا به پاسخ بعضی سئوالات یا کنجکاوی شخصی تان در این رابطه برسید؛

شاید برای خیلی ها این پرسش پیش آمده باشد که آیا علی دایی از نامگذاری یک گونه ماهی به نام خودش شاکی و عصبانی است یا نه؟

نه، چه اشکالی دارد؟ چرا باید ناراحت شوم؟!

به هرحال بعضی ها عنوان کردند که بهتر بود این دوستان و اساتید دانشگاه پیش از نامگذاری این گونه ماهی زنگ زده و از شما اجازه می گرفتند؟

نه، نیازی به زنگ زدن و اجازه گرفتن نبود و اصلا چنین انتظاری نداشتم. این کار را چند فرد دانشگاهی در ایران و برلین انجام دادند که به علت تحصیلات عالیه و زحماتی که درعرصه علم و دانش می کشند برای من ارزشمند هستند. علتی هم برای دلخوری یا ناراحتی وجود ندارد.

البته بعضی از همبازیان، دوستان یا طرفداران شما هم معتقد بوده و هستند که به جای گونه ماهی بهتر بود جلوی در ورزشگاه آزادی مجسمه علی دایی را می ساختند؟

دوستان لطف دارند اما من هرگز دنبال این مسائل نبوده و نیستم.

بابت شوخی های فضای مجازی یا اینترنتی که حتی بعضی دوستان و همبازیان با شما انجام دادند چه طور؟ دیدید یا شنیدید؟

من وقتم را با این مسائل بی فایده و الکی با برنامه های اینترنتی هدر نمی دهم. این برنامه ها را هم ندیدم اما فقط یک چیزی بگویم از طرف همان برنامه هایی که همه چیز را به شوخی و خنده می گیرند با من تماس گرفتند که به برنامه آنها بروم اما نرفتم و ...

چه کسی با شما تماس گرفت؟

خداداد عزیزی زنگ زدم اما من فقط یک بار در یک برنامه اینترنتی شرکت کردم و آن هم به خاطر عادل فردوسی پور بود وگرنه اصلا و ابدا وقت این کارها را ندارم. عادل از تلویزیون بیرون آمده بود و چون هم دانشگاهی ام است و خیلی هم دوستش دارم به برنامه اینترنتی او رفتم و بس!

به نظر از بعضی شوخی ها گله مند به نظر می رسید؟

باور کنید اصلا به این مسائل و شوخی ها فکر هم نمی کنم. اگر می خواستم درگیر این چیزها شوم هزاران قدم از زندگی فعلی خودم عقب می افتادم.

نام عادل فردوسی پور وسط آمد. می خواهیم بپرسیم اگر او به تلویزیون بازگردد حاضرید با تلویزیون آشتی کنید یا در برنامه های تلویزیونی و مصاحبه با خبرنگاران رسانه های ملاقاتی مصاحبه کنید؟

نه! در این رابطه مدت هاست تصمیم خودم را گرفته ام.

راستی ماجرای تقدیر سفیر استرالیا در ایران از شخص شما چه بود؟

من با بسیاری از سفیران خارجی رابطه خوبی دارم. سفیر محترم استرالیا در ایران از من دعوت به عمل آورد و با توجه به همزمانی با بازی تاریخی با استرالیا در ملبورن (8 آذر1376) محبت کردند و ...

بی تعارف دل شما برای فوتبال تنگ نشده است؟

نه!

چندی پیش با محمد خاکپور مصاحبه می کردیم که به ما گفت حتی فوتبال نگاه هم نمی کند! نکند شما هم ...

نه، اتفاقا من فوتبال نگاه می کنم و بازی ها را تا جایی که امکان داشته باشد می بینم.

نظرتان در خصوص دربی اخیر استقلال و پرسپولیس چیست؟

این دربی هیچی نداشت!

به عنوان یک فوتبالی فکر می کنید چرا این دربی چیزی نداشت؟

به نظرم هر دو تیم برای نباختن به زمین آمده بودند تا شاهد یکی از ضعیف ترین دربی های تاریخ مسابقات استقلال و پرسپولیس باشیم. تیم ها نه ریسکی کردند و نه موقعیت خاص و هیجان انگیزی دیدیم.

به نظر می رسید سرمربیان هر دو تیم هم از تساوی این ملاقات در انتها دربی راضی هستند؟

دوست نداشتند ببازند و نباختند! شاید به شرایط فعلی تیم خودشان در جدول و مسائل دیگر بیشتر توجه کردند و تصمیم گرفتند ریسک ننمایند. درمجموع دربی قشنگی نبود و کیفیت پایینی داشت.

در ماجرای مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ شما طرف ستاره پورتو را گرفتید. بعضی ها معتقد بودند علی دایی می توانست میانجیگری نموده و طارمی را با اسکوچیچ آشتی دهد. شما با خود مهدی طارمی صحبتی داشتید؟

آشتی بدهم؟! مگر وظیفه من است؟ به جای اینکه فدراسیون فوتبال کادرفنی را صدا بزند و طرفین را روبروی هم بنشاند چرا من باید وساطت کنم؟ این هم از آن حرف هاست! الان خوشبختانه تکنولوژی پیشرفت نموده و به وسیله واتس آپ یا اسکایپ می توان حتی ارتباط تصویری بین طرفین برقرار کرد. من صحبت هایم را مطرح نموده و از حقانیت بازیکنان ایرانی دفاع کردم. اگر تیم ملی ایران خوش شانس نبود و در گروه مقابل می افتاد باز هم آقایان حرف از تاکتیک ناپذیر بودن بازیکنان ایرانی می زدند؟ شما الان جام جهانی فوتبال کشورهای عربی در قطر را ببینید تا متوجه شوید تیم های همگروه ما در چه سطحی هستند؟ ما نباید با سرمایه های فوتبال خودمان چنین برخوردی داشته باشیم. مگر ما چند بازیکن مثل مهدی طارمی داریم که در اروپا بتوانند به تیم های بزرگ گل بزنند و بدرخشند؟

وقتی نام شاگردتان مهدی طارمی وسط می آید شادی را در صدای شما به وضوح متوجه می شویم؟

من افتخار می کنم مهدی طارمی به عنوان یک ایرانی ستاره پورتو شده است. حالا همه منتظرند طارمی یک حرفی بزند تا سریع موضع گیری نمایند و متأسفانه حسادت حرف و اول و آخر فوتبال ما را می زند. این مسائل اصلا قشنگ نیست. من از حق و حقیقت دفاع کردم.

به عنوان سئوال آخر مدت هاست از مربیگری فاصله گرفته اید. آیا ممکن است علی دایی را روزی در قامت یک مدیر ببینیم. کم نیستند کسانی درهمین ایران یا قاره آسیا که اعتقاد و باور دارند علی دایی حتی می تواند رئیس AFC گردد؟

من دنبال پست و مقام نبوده، نیستم و نخواهم بود. دنبال زندگی کردن هستم و خدا را صدهزار مرتبه شکر می کنم در همین نقطه ای که می بینید ایستاده ام. دنبال چیز دیگری هم نیستم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2161

به "علی دایی: از نامگذاری گونه ماهی ناراحت نشدم؛ نیازی به اجازه گرفتن نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی: از نامگذاری گونه ماهی ناراحت نشدم؛ نیازی به اجازه گرفتن نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید