فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 منتشر شد

به گزارش 10 از 10 ، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، این موسسه طی فراخوانی از ناشران، تشکل های صنفی نشر، نهادها، مؤسسات و آژانس های ادبی سراسر کشور برای ثبت نام به منظور مشارکت در هفتادودومین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت و معرفی کتاب های خود (عرضه در غرفه ملی ایران مطابق روال سال های گذشته و یا عرضه در بستر تعبیه شده در فضای مجازی توسط نمایشگاه فرانکفورت) دعوت به عمل آورد.

فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 منتشر شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در متن این فراخوان آمده است:

با توجه به اطلاعیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، هفتادودومین دوره این نمایشگاه (23 تا 27 مهر 1399- 14 تا 18 اکتبر 2020) در دو بخش حضوری و مجازی، با رعایت الزامات بهداشتی و تدابیر ویژه برگزار خواهد شد.

از تمامی ناشران فعال، تشکل های صنفی نشر، نهادها، مؤسسات و آژانس های ادبی سراسر کشور برای ثبت نام به منظور مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی کتاب های خود (عرضه در غرفه ملی ایران مطابق روال سال های گذشته و یا عرضه در بستر تعبیه شده در فضای مجازی توسط نمایشگاه فرانکفورت) دعوت به عمل می آید.

بر این اساس و با توجه به توضیحاتی که در ادامه آمده است، متقاضیان می توانند حداکثر تا تاریخ 17/4/99 با مراجعه به وبگاه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران (www.icfi.ir) نسبت به ثبت نام برای مشارکت و حضور اقدام نمایند.

بدیهی است بر اساس اولویت های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم نامه همکاری در این خصوص اقدام خواهد شد.

توضیحات و ضوابط:

1. این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت در دو بخش فیزیکی و مجازی برپا می گردد. حضور و مشارکت صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران و برپایی غرفه ملی با توجه به شرایط بهداشتی کشورهای مبدأ و مقصد، لغو محدودیت سفرهای بین المللی و نیز فعال شدن دوبارة سفارت جمهوری فدرال آلمان برای صدور ویزا خواهد بود.

2. برنامه مجازی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، تأمین نیازهای نمایشگاهی تمام شرکت نمایندگان از سراسر دنیا با امکانات قابل توجه (ازجمله معرفی آثار و محصولات و برقراری تماس با شرکای تجاری) را مدنظر قرار داده است که فرصتی مغتنم برای معرفی آثار تولیدشده در کشور به بازار نشر بین الملل به شمار می رود. بر همین اساس لازم است علاقه مندان پس از ثبت نام و اعلام آمادگی، ظرف مدت 45 روز از این تاریخ نسبت به پیشنهاد کتاب های مناسب و قابل عرضه و نیز تهیة چکیده مفید و جامع و ترجمه آن مطابق شیوه نامه مربوط (ترجیحاً به زبان انگلیسی یا آلمانی) و ارائه اطلاعات تهیه شده اقدام نمایند.

یادآور می گردد محتوای مجازی ارائه شده، در دیگر نمایشگاه های بین المللی نیز قابل بهره برداری خواهد بود.

3. طبق اعلام نمایشگاه کتاب فرانکفورت، امکان درخواست دعوت نامه برای دریافت ویزا، به وسیله صفحه اصلی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در دسترس قرار گرفته است. بر این اساس، اقدام برای دریافت دعوت نامه، تمهید مدارک ضروری و همچنین ثبت درخواست در دفتر ویزامتریک (به محض گشایش مجدد) لازم است.

4. غرفه ملی ایران، در صورت فراهم بودن شرایط حضور و با در نظر دریافت طراحی جدید سالن های نمایشگاه، در سالن 4.0 برپا خواهد شد. تسهیلات حضور مطابق روال گذشته، شامل اختصاص فضای مستقل در غرفه ملی ایران با طراحی، ساخت دکور، غرفه آرایی، تأمین امکانات غرفه؛ امکانات بخش مجازی نظیر برگزاری نشست های مجازی با هماهنگی قبلی (در صورت تائید و تصویب برنامه)؛ ارسال بار رایگان تا سقف تعیین؛ امکان استفاده از مترجمان مستقر در غرفه ملی ایران؛ درج مشخصات فارسی و چکیده انگلیسی عناوین منتخب در کاتالوگ کتاب های ایرانی عرضه شده در نمایشگاه و تخصیص یک فقره کارت ورودی نمایشگاه به هر غرفه دار با امکان تردد رایگان در ایام نمایشگاه در شبکه حمل ونقل عمومی شهر فرانکفورت خواهد بود.

بدیهی است کلیه هزینه ها و اقدامات مربوط به امور ویزا، بلیت، اقامت و رفت وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی است.

5. شرایط کتاب های قابل عرضه در نمایشگاه (اعم از ارائه فیزیکی یا ارائه به صورت مجازی)، به قرار زیر است:

- دارا بودن مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای دنیای نشر و امکان فروش کپی رایت (رایت) به ناشران سایر کشورها؛

- تألیفی بودن کتاب های پیشنهادی (ارجحیت با کتاب های منتشره به زبان های خارجی و یا کتاب های دوزبانه به یکی از زبان های دیگر نظیر انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسه، اسپانیولی و ... و نیز کتاب های برگزیده در یکی از جوایز یا جشنواره های ملی و یا بین المللی است)؛

- جدیدالانتشار بودن کتاب های پیشنهادی (اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در 5 سال اخیر باشد)؛

- تناسب موضوعی کتاب های پیشنهادی (کتاب ها ازلحاظ موضوعی در یکی از حوزه های، ادبیات داستانی، ادبیات پایداری، رمان، مذهبی، علمی، ایران شناسی، هنرهای ایرانی ـ اسلامی، تاریخ و دفاع مقدس باشد)؛

- تهیه بروشور و چکیده 150 کلمه ای به زبان انگلیسی حداکثر برای کتاب های ارائه شده به زبان فارسی یا زبان های غیر از انگلیسی.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 65953 داخلی 176 تماس حاصل فرمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 مرداد 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1155

به "فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مشارکت و معرفی آثار در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید