شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد

به گزارش 10 از 10، شهردار تهران درباره طرح تفصیلی شهر تهران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: خرید مسکن در تهران برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد.

شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد

علیرضا زاکانی شهردار تهران در تبادل نظر با ایلنا با ارائه توضیحاتی درباره طرح تفصیلی شهر تهران گفت: در سال 91 طرح تفصیلی تهران ابلاغ شده است و برخلاف رویه عادی قانونی که وجود دارد، این طرح را در شورای عالی هم مصوب نموده اند، در حالی که طرح جامع باید در شورای عالی تصویب گردد و طرح تفصیلی نباید در شورای عالی تصویب گردد، اما نمی دانم به چه دلیلی این رخ داده است.

وی ادامه داد: شورای عالی زمانی که طرح تفصیلی را تصویب می نماید، اضافاتی را نیز به آن افزوده اند. این طرح در سال 91 ابلاغ و باعث رونق ساخت و ساز در شهر تهران شده است. اتفاق بدی که افتاده، این است که با تغییر دولت، وزارت راه و شهرسازی سیاست های مضیق و محدود کننده خود را در راستای ایجاد گرانی برای شهر و کاهش ساخت و ساز اعمال نموده است.

شهردار تهران اعلام نمود: این کار باعث شده است که یک کار غیرقانونی دیگری صورت بگیرد و آن کار این است که الزاماتی را ملحق به طرح تفصیلی سال 91 نموده اند. من به معاونت شهرسازی اعلام نموده ام که مبتنی بر قانون آن ها اجازه چنین کاری را نداشته اند و تمام مواردی را که بعد از ابلاغ طرح تفصیلی به آن الحاق شده، غیرقانونی است، چراکه نه قانون و نه قانون گذار چنین حقی را به آن ها نداده است.

زاکانی توضیح داد: اگر ما به طرح تفصیلی سال 91 که قانونی است و بر پایه قانون است، برگردیم، عملا یک گشایش بزرگی را برای شهر تهران می بینیم.

وی در پاسخ به این سوال که یعنی بازنگری مجددی در آن خواهد شد؟ گفت: بازنگری تکلیف قانونی ما است و ما هم در حال اجرا آن هستیم و در منطقه ها مشاوره گرفته ایم و آن را انجام می دهیم، اما یک امر غیرقانونی رخ داده است که امروز مسائل کشور و مردم به خاطر آن امر غیرقانونی است. ما آن سنگ را از جلوی پای مجری قانون برمی داریم.

شهردار تهران اعلام نمود: 51 درصد مردم تهران اجاره نشین هستند و خرید مسکن در تهران 67 سال برای یک فرد عادی زمان می برد، یعنی چند نسل باید بگذرد تا یک خانواده بتواند خانه دار گردد. در تهران هر اتفاقی که می افتد، نقطه آغاز آن اتفاق در سراسر کشور است. گرانی مسکن و گرانی اجاره نشینی از تهران آغاز شده است، اما الان همه مردم کشور از آن رنج می برند. انشاءالله گشایش هم از تهران آغاز می گردد و در کشور تسری می یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آبان 1401 بروزرسانی: 22 آبان 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2279

به "شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: خرید مسکن برای یک فرد عادی 67 سال زمان می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید