شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق احتیاج دارد

به گزارش مجله 10 از 10، مسئول ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، بر ضرورت تجهیز این سازمان به تجهیزات اطفای حریق ساختمان های بلندمرتبه تأکید کرد.

شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق احتیاج دارد

به گزارش خبرنگاران از کرمان، محمدرسول جهانشاهی، سخنگو و مسئول ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با اشاره به مسائل اطفای حریق ساختمان های بلندمرتبه گفت: بعد از بروز حوادث در ساختمان های بلندمرتبه در کشور، بار ها اعلام شده تجهیزات سازمان آتش نشانی شهر کرمان در صورت وقوع آتش سوزی و حادثه در ساختمان های بلندمرتبه، برای مهار آتش کافی نیست.

او با بیان اینکه متأسفانه با توجه به مسائل شهرداری در تأمین بودجه برای این مهم، تا به امروز اقدام مؤثری انجام نگرفته است، اضافه نمود: در شهر کرمان ساختِ ساختمان های بلندمرتبه به طور چشم گیری در حال افزایش است؛ بنابراین، وجود تجهیزات برای اطفای حریق این ساختمان ها بسیار لازم است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اضافه نمود: اگرچه در ساختمان های بلندمرتبه، ایمن سازی ازجمله نصب تجهیزات اتوماتیک اطفای حریق اولین قدم برای پیشگیری از آتش سوزی است، اما وجود تجهیزات مدرن آتش نشانی عامل دیگری برای جلوگیری از توسعه حریق در این ساختمان هاست.

جهانشاهی با بیان اینکه تجهیزات قدیمی و فرسوده در مهار آتش سوزی ساختمان های بلندمرتبه، مانند کوشش برای کندن تونل با قاشق است، به تجهیزات مهم آتش نشان ها شامل لباس ها و وسایل یک آتش نشان که جان و امنیت او را تأمین می نماید، اشاره نمود و گفت: در صورتی که تجهیزات مدرن و استاندارد برای یک آتش نشان خریداری گردد، ایمنی او در عملیات بسیار بیشتر می گردد.

او بیان داشت: سبک بودن تجهیزات مدرن، باعث می گردد آتش نشان ها در فعالیت های سنگین خود، دچار خستگی کمتری شوند و با تنفس بهتر و امکان حرکت سریع تر، از جان خود حفاظت نمایند و به امداد شهروندان بشتابند.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2117

به "شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید