شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته بازار سهام با نوسانات شاخص کل همراه شد و در آخرین روز معاملاتی شاخص در کانال یک میلیون و 436 هزار واحد قرار گرفت. در طی هفته گذشته شاخص کل بورس تغییراتی را ثبت نکرد.

شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟

شاخص هم زون هم هفته گذشته در بیشتر روزها با اصلاح رو به رو شد و این موضوع نشان می دهد فرایند گروه های کوچک بازار در هفته گذشته با نوسانات منفی همراه بوده است. هفته گذشته شاخص هم وزن 1.2 درصد اقت را ثبت کرد.

کارشناسان بازار سرمایه برای هفته آینده پیش بینی کردند، فرایند بازار متعادل باشد و شاخص کل فرایند خنثی را در پیش بگیرد. به عقیده این کارشناسان هفته آینده گروه های کوچک بازار احتمال بیشتری را برای رشد دارند.

هفته گذشته رئیس تازه سازمان بورس ریاست خود را آغاز کرد و تنها در اولین روز معمالاتی شاخص کل و هم وزن واکنش مثبتی به این موضوع نشان دادند. نیما میرزایی، کارشناس بازار سهام به خبرنگاران گفته بود: انتخاب رئیس تازه سازمان بورس به دلیلی آنکه در نهایت تکلیف سازمان تعیین شد سیگنال مثبتی به بازار سرمایه داده است.

مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه هم درباره فرایند بازار سهام تا پایان سال به خبرنگاران گفت: بازارهای مالی را باید از نظر بازدهی، نقدشوندگی و مدت زمانی سوددهی بررسی کرد. با توجه به این شاخص ها، من چندان به بازار سرمایه خوشبین نیستم.

او افزود: با وجودی که آمارها، از بازدهی خوب بازار بورس در بازه های مختلف حکایت می کنند، اما شاخص کل، به صورت مهندسی شده افزایشی بوده است. در واقع، سهم های بزرگ بازار رشد می کنند و این فرایند افزایشی، در سبد پرتفوی افراد قابل مشاهده نیست.

به گفته محبی، تا پایان سال شرایط امیدوارکننده ای در مورد بازار سرمایه قابل پیش بینی نیست و بازدهی مناسب، در بازار سهام نیاز به بازه بلندمدت تری دارد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1977

به "شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید