رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان

به گزارش 10 از 10، کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان اثر مقصود سامع سردرودی به مناسبت هفته میراث فرهنگی با حضور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی رونمایی شد.

رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، روز پنج شنبه یکم خرداد ماه 99 با حضور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور، مدیرکل میراث فرهنگی، استادان و پیشکسوتان عرصه عکاسی استان کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان اثر مقصود سامع سردرودی رونمایی شد.

بهروز عمرانی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور در این جلسه با اشاره به اهمیت تثبیت مالکیت معنوی آثاری چون عکس در فضای مجازی، گفت: با توجه به تغییر فرایند بازاریابی و تبلیغات در دوران پساکرونا، لازم است تا با تثبیت مالکیت معنوی آثار هنری عکاسان در فضای مجازی از این امکان برای معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری بهره مند شد.

احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله این هنرمند عکاس، گفت: عکس ها این امکان را فراهم می کنند تا جلوه های تاریخی و هویت یک ملت ثبت و ضبط و به آیندگان منتقل شود.

او در ادامه به ارزش آثار هنری عکاسان این سرزمین اشاره کرد و بر اهمیت استفاده از آن ها در راستای معرفی ظرفیت های گردشگری استان تاکید کرد.

حمزه زاده در سرانجام گفت: در صدد هستیم تا با همکاری هنرمندان صاحب نام استان، آرشیو موضوعی عکس این اداره کل را غنی تر سازیم.

کتاب تبریز زیبای جاودان به دو زبان فارسی و انگلیسی در 200 قطعه عکس رنگی به معرفی آثار و ابنیه تاریخی، مناظر طبیعی تبریز و استان می پردازد، همچنین بخشی از این کتاب به مستند اجتماعی و مردم شناسی تبریز اختصاص دارد.

مقصود سامع سردرودی شاعر، نویسنده و عکاس برجسته آذربایجان شرقی در این کتاب آثار و ابنیه تاریخی، مناظر طبیعی و مستند اجتماعی تبریز را از سال 1380 تا 1398 به ثبت رسانده است.

آثار مقصود سامع سردرودی پیش از این در بیش از 100 نمایشگاه ملی به نمایش درآمده که از میان آثار وی، 18 هزار مجموعه به آثار و مناظر طبیعی استان تعلق دارد و بیش از 200 قطعه عکس ثبت شده توسط این هنرمند از کوچه باغ های آذربایجان شرقی به دست هنرمندان صنعت فرش، به تابلو فرش تبدیل شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1139

به "رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان" امتیاز دهید

1 کاربر به "رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتاب مجموعه عکس تبریز زیبای جاودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید