خبرنگاران شمار پروانه های بهره برداری معادن سبزوار 2 برابر شده است

به گزارش 10 از 10، سبزوار- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: شمار پروانه های بهره برداری معادن این شهرستان در هشت سال دولت تدبیر و امید نسبت به سالهای قبل از آن 2 برابر شده است.

خبرنگاران شمار پروانه های بهره برداری معادن سبزوار 2 برابر شده است

علی امیدبخش روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در ابتدای سال 93 کمتر از 90 معدن در حوزه شهرستان های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی فعال بود که این تعداد طی هشت سال دولت تدبیر و امید به 165 معدن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پروانه های صادر شده این معادن در زمینه بهره برداری و استخراج انواع کانی های معدنی، کرومیت، منگنز، سنگ آهک و سنگ های ساختمانی است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: همچنین به منظور جلوگیری از خام فروشی و گسترش فعالیت بخش معادن و صنایع معدنی چند واحد فرآوری شامل کارخانه های فرآوری کنسانتره کرومیت، منگنز و کانی های معدنی در این منطقه به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن سبزوار اضافه کرد: کارخانه فروسیلیکومنگنز با سرمایه گذاری یک شرکت چینی و فراوری روزانه 80 تن در شهرستان ششتمد در مرحله بهره برداری است.

شهرستان سبزوار از قطب های معدنی استان خراسان رضوی به شمار می رود و تا به امروز پروانه بهره برداری حدود 165 معدن با انواع کانی های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیم، انواع سنگ های ساختمانی و سنگ لاشه در این شهرستان صادر شده است.

سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1750

به "خبرنگاران شمار پروانه های بهره برداری معادن سبزوار 2 برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار پروانه های بهره برداری معادن سبزوار 2 برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید