خبرنگاران جامعه کار و کارگری در عرصه های فراوری نقش آفرین است

به گزارش 10 از 10، زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جامعه کار و کارگری در وجود و دوام انقلاب و فراوری در عرصه های مختلف با وجود شرایط جنگ تحریمی، محاصره مالی و شیوع ویروس کرونا نقش آفرین بوده است.

خبرنگاران جامعه کار و کارگری در عرصه های فراوری نقش آفرین است

به گزارش خبرنگاران احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در نشست با نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی به مناسبت هفته کار و کارگر اظهارداشت: اگر حوزه رفاه، سلامت، حقوق، آموزش و ادامه فرایند تا مرحله بازنشستگی کارگران متوازن دیده نگردد می تواند آسیب زا و اثر سو در جامعه بگذارد.

وی با بیان اینکه کارگران در عرصه فراوری ستون فقرات و عامل دوام و بقای این کشور بوده اند اضافه نمود: اینکه بخش کارفرمایان را از جامعه کارگری جدا کنیم درست نیست در واقع آنان نیز خودشان بخشی از این مجموعه اند و اگر تصمیمی که در جامعه گرفته می گردد کارگر و کارفرما را با هم نبینیم در غیر این صورت گام بعدی تصمیماتمان مشکلاتی ایجاد می گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در تمام جهان موضوع فراوری با وجود کارگر و کارفرما مدنظر بوده اعلام نمود: در شرایط سال های پیش بعضی از ابزارهای فراوری در این حوزه اثراتی را گذاشته اند مانند دانش و تکنولوژی و بعضی اقدامات توسعه ای که سبب شده جای بازار نیروی انسانی را این دانش بگیرد که در بعضی موارد برای جامعه بحران زا خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر در شرایط این چنینی درست برنامه ریزی نگردد حتما قشر کارگری جامعه و آن بخش که به دانش روز مجهز نیست و استفاده از ابزار را ندارند دچار آسیب می گردد توضیح داد: در حوزه پیوند تکنولوژی و کار باید سراغ راه های جدید در حوزه شغلی و کاریابی برویم تا احتیاج جامعه با حداکثر کیفیت تحقق بخشیده گردد.

موهبتی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در سیستان و بلوچستان شرایط اشتغال آن را متفتاوت نموده تاکید نمود: از شمال تا جنوب این استان تبدیل به کارگاه فعال عمرانی شده و وقتی 60 هزار واحد مسکونی در حوزه بنیاد مسکن از (سیل، محرومیت زدایی، حاشیه نشینی و اقدام ملی شهرهای زیر 50 هزار نفر انجام می گردد) این یعنی اشتغال عظیم در حوزه کارگری و یک تحرک در حوزه بازار مجموعه ای از چرخه فراوری که در اشتغال جامعه اثرگذار است.

وی با بیان اینکه راه آهن چابهار- زاهدان که 2 هزار و 900 میلیارد تومان برای آن محقق شده و قشر زیادی در این مجموعه مشغول کار هستند توضیح داد: با این راه آهن ظرفیت ها و استعدادهای دیگر سیستان و بلوچستان نیز با شتاب فزاینده به رونق در خواهد آمد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 13.5 درصد عظیمراه های کشور پارسال در این استان بوده که تا سرانجام دولت 100 کیلومتر دیگر نیز افتتاح خواهد شد اعلام کرد: اشکال عظیم که در منطقه وجود دارد این است که فرهنگ و کار و کوشش از آن گرفته شده است.

وی با بیان اینکه خانواده حوزه وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی یک خانواده عظیم است و 10 تا 12 مجموعه دارد که همگی در سیستان و بلوچستان نقش آفرین بوده اند اعلام نمود: مجموعه پروژه های عمرانی به اضافه اقدامات اشتغالزایی که انجام شد در فصل پاییز پارسال نرخ بیکاری استان را تک رقمی کرد.

موهبتی با اشاره به اینکه با شرایطی که در بودجه 1400 به وجود آمده و این بودجه در سیستان و بلوچستان 400 درصد رشد داشته و از سه هزار و 500 میلیارد تومان به حدود 11 هزار میلیارد تومان رسیده تاکید نمود: این مهم حتماً در استان و آینده آن حرکت عظیم خواهد بود و اتفاقی تکرار نشدنی است.

وی توضیح داد: هر کسی که این مملکت را متعلق به خودش می داند نمی تواند بی تفاوت باشد و باید در انتخابات حضور و مشارکت حداکثری داشته تا دشمن را ناامید کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1724

به "خبرنگاران جامعه کار و کارگری در عرصه های فراوری نقش آفرین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جامعه کار و کارگری در عرصه های فراوری نقش آفرین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید