چند تا از معروف ترین موزه های زوریخ

به گزارش 10 از 10، موسسات کوچک و بزرگ ظاهراً هر جنبه ای از تاریخ و فرهنگ را از ابتدای پیدایش سوئیس تا زندگی در عصر دیجیتال در زوریخ بررسی می کنند. موزه های زوریخ در کشور سوئیس جز بهترین جاذبه های گردشگری آن بوده و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کنند.

چند تا از معروف ترین موزه های زوریخ

اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به شهر زوریخ سوئیس را داشته باشید، پیشنهاد می شود که فرصت بازدید از موزه های آن را از دست ندهید. در ادامه لیستی از برترین موزه های زوریخ را برای بازدیدکنندگان از هر سن و علاقه مشاهده می کنید.

موزه ملی زوریخ National Museum Zurich

موزه ملی زوریخ در پشت ایستگاه اصلی واقع شده است و بزرگترین مجموعه مستند تاریخ فرهنگی سوئیس را در خود جای داده است. مجموعه های گسترده و نمایشگاه های موقت موزه، تاریخ سوئیس را از نخستین شواهد انسانی تا امروز بررسی می کند.

نمایشگرهایی وجود دارد که به صنایع دستی، اشیا خانگی و آثار باستانی اختصاص یافته است. فروشگاه موزه همچنین مکانی عالی برای یافتن سوغاتی از زوریخ است که توسط صنعتگران سوئیسی ساخته و طراحی شده اند. نمایشگاه دائمی Simply Zurich در طبقه اول قسمت تاریخی موزه رایگان است.

در قلب این نمایشگاه یک ویترین وجود دارد که شامل 60 شی است که همه آنها داستانی درباره گذشته غنی زوریخ را روایت می کنند. حیاط داخلی و زیبا موزه ملی اغلب برای کنسرت و سایر رویدادها استفاده می شود. این امر باعث ایجاد تضادی جذاب به خصوص بین تاریخ، زمان کنونی، پیر و جوان می شود.

راهنماهای صوتی به زبان های مختلف، در دستگاه اجاره ای یا از طریق برنامه تلفن هوشمند موزه ملی در دسترس هستند. ورود برای دارندگان کارت زوریخ رایگان است.

آدرس: Museumstrasse 2, 8001 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر و پنج شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 7 عصر می توانید از این موزه دیدن کنید. موزه ملی زوریخ روز های دوشنبه تعطیل است.

موزه ریتبرگ Museum Rietberg

موزه ریتبرگ به عنوان تنها موزه سوئیس است که به هنرهای غیر اروپایی اختصاص دارد و هنرهای قاره های آمریکا، آسیا، آفریقا و اقیانوسیه را به نمایش می گذارد. مجموعه ها ترکیبی از مطالب مردم نگاری فرهنگ های گذشته و همچنین هنر معاصر از سراسر جهان است. این موزه سه ویلا در قرن نوزدهم و یک غرفه شیشه ای قرن 21در Rieterpark، یک پارک عمومی بزرگ در ضلع غربی دریاچه زوریخ را اشغال کرده است. موزه ریتبرگ از نظر معماری نیز جالب توجه است.

یک ساختمان مدرن و چشم نواز را تشکیل می دهد که در نتیجه مقیاس سخاوتمندانه، وضوح و ظرافت محدودش متقاعد کننده است. همچنین در تابستان کافه موزه سبدهای پیک نیک را برای یک بعد از ظهر آرام در پارک ارائه می دهد.

آدرس: Gablerstrasse 15, 8002 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 8 شب و روز های سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر می توانید از این موزه زیبا دیدن کنید.

کونستهاوس زوریخ Kunsthaus Zurich

علاقه مندان به هنر باید مستقیماً به کونستهاوس زوریخ بروند تا شاهد مجموعه قابل توجهی از آثار قرن های 20 و 21 باشند. این مجموعه ها علاوه بر آثار مهم هنرمندان سوئیسی مانند آلبرتو جاکومتی، شامل قطعاتی از پیکاسو، شاگال و مونه است.

کونستهاوس زوریخ مهمترین مجموعه مدرنیسم کلاسیک در زوریخ، همراه با نمایشگاه های موقت جذاب است. سالن مرکزی گسترده فضاهای جدیدی را برای عموم فراهم می کند. از یک سالن ضیافت چند منظوره می توان برای کنسرت نیز استفاده کرد. علاوه بر این، باغ هنری ارتباط ارگانیک با محله اطراف ایجاد می کند.

آدرس: Heimplatz 1, 8001 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: روزهای شنبه، سه شنبه و جمعه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 عصر می توانید از این مجموعه زیبا دیدن کنید.

موزه پول Money Museum

موزه پول در زوریخ، در یکی از مراکز اصلی مالی سوئیس واقع شده است و به مسائل پیرامون پول و ارز می پردازد. جورگ کانزت تحلیلگر امور مالی، موزه پول را در سال 1999 تأسیس کرد که اولین موزه سکه شناسی جهان بود. بودجه این موزه توسط بنیاد غیرانتفاعی آفتابگردان تأمین می شود.

همه چیز حول پول و قدرت در موزه پول زوریخ با نمایشگاه هایی که توسعه پول و تأثیر آن بر امور جهانی را برجسته می کند، می چرخد. این موزه ارزهای گذشته و فعلی را در مناطق مختلف جهان بررسی می کند. علاوه بر این، یک ارائه جامع چندرسانه ای با گالری عکس ها، فیلم ها و انتشارات دیجیتال، شما را به کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع پول دعوت می کند.

آدرس: Hadlaubstrasse 106, 8006 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 9 صبح تا 8 شب

موزه ساعت بایر Beyer Clock and Watch Museum

یکی از مجموعه های خصوصی برجسته ساعت های جهان را می توان در موزه ساعت Beyer یافت. حدود 260 نمایشگاه بسیار ارزشمند از 1400 سال قبل از میلاد مسیح تا به امروز تاریخچه زمان سنجی را ارائه می دهند. انواع ساعت های آفتابی، ساعت های آبی و برج، اتومات های دوره رنسانس، ساعت های آویز با شکوه، ساعت های جیبی با تزئینات دقیق و نمونه اولیه اولین ساعت مچی کوارتز به طور گسترده ای در موزه ساعت زوریخ وجود دارند.

در این موزه برخی از ساعت های اتوماتیک بسیار شکننده نیز در حال کار دیده می شوند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از iPad های ارائه شده اطلاعات بیشتری در مورد بیشتر ساعت ها و ساعت های به نمایش درآمده به شش زبان مختلف پیدا کنند. جهانی شگفت انگیز ساعت ها و هنر جذاب ساخت آنها را می توانید در قلب زوریخ در زیرزمین مغازه در Bahnhofstrasse تجربه کنید.

آدرس: Bahnhofstrasse 31, 8001 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: روزهای دوشنبه و جمعه از ساعت 2 بعد از ظهر تا 6 عصر

موزه تراموای زوریخ Zurich Tram Museum

تراموا در زوریخ سنتی دیرینه دارد. در موزه تراموا، علاقه مندان به تراموا می توانند از تاریخچه این شکل حمل و نقل شهری اطلاعاتی کسب کنند. وسایل نقلیه اصلی با قدمت 1897تا 1968، لباس فرم، دستگاه بلیط، طرح بزرگ تراموا و تراموای مخصوص بچه ها تنها برخی از موارد برجسته این موزه است.

قدیمی ترین وسیله نقلیه، ساخته شده در سال 1897، در خط 21 موزه حرکت می کند. این جهت به طور خاص به شبکه سیستم حمل و نقل زوریخ اضافه شد و بین موزه تراموا و مرکز شهر کار می کند. بچه ها و بزرگسالان به طور یکسان در این موزه که به شکل همه گیر به حمل و نقل عمومی زوریخ اختصاص داده شده است ، لذت می برند.

آدرس: Forchstrasse 260, 8008 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: روزهای دوشنبه، چهارشنبه، شنبه و یکشنبه از ساعت10 صبح تا 6 عصر می توانید از این موزه دیدن کنید.

موزه فوتبال جهانی فیفا FIFA World Football Museum

این موزه در سال 2016 در یک ساختمان مکعبی شکل هدفمند در محله Enge در زوریخ افتتاح شد. موزه جهانی فوتبال فیفا که در سه طبقه گسترش یافته و تقریباً 3000 متر مربع فضای نمایشگاهی را پوشش می دهد و تمام جوانب جهانی فوتبال را بررسی می کند. تقریباً نیمی از فضا به نمایشگاه هایی اختصاص دارد که بازی را جشن می گیرند که از جمله آن ها می توان به پیراهن بازیکنان مشهور، یادگاری های تاریخی و جام جهانی فیفا اشاره کرد.

نیمه دیگر کاملاً تعاملی است با بازی ها، شبیه سازها و فعالیت های عملی که به بازدیدکنندگان امکان می دهد مهارت های خود را در زمین آزمایش کنند. این موزه هم برای جوانان و هم افراد پیر جالب است. از فروشگاه موزه که مانند رستوران ها برای بازدید عموم آزاد است می توان مجموعه ای از هدایا و سوغاتی های عالی را برای هر رده سنی تهیه کرد.

آدرس: Seestrasse 27, 8002 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: علاقمندان می توانند روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر و روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 تا 6 عصر از این موزه بازدید کنند.

موزه طراحی Museum für Gestaltung (Design Museum)

بنای ذکر شده مربوط به دهه 1930 و نمونه برجسته ای از معماری مدرن سوئیس است که بازدید از آن برای علاقمندان به معماری توصیه می شود. این موزه در محل استقرار خود در Ausstellungsstrasse، نمایشگاه های موقت با مضامین طراحی و ارتباط تصویری را در خود جای داده است. مجموعه ها و نمایشگاه های موقت موزه طراحی چهار زمینه طراحی از جمله طراحی و بسته بندی محصولات، هنرهای تزئینی، هنرهای گرافیکی و پوستر را جشن می گیرند.

آدرس: Pfingstweidstrasse 96, 8005 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: چهارشنبه ها از ساعت 10 صبح الی 8 شب و روز های سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر می توانید از موزه طراحی زوریخ دیدن کنید.

موزه جانور شناسی دانشگاه زوریخ Musée zoologique de lUniversité de Zurich

بهترین موزه سوئیس در این زمینه موزه جانور شناسی دانشگاه زوریخ است. موزه جانورشناسی دانشگاه زوریخ با نمایشگاه دائمی، نمایشگاه های ویژه و رویدادهای متعدد، علاوه بر پیشنهادات ویژه برای مدارس و گروه ها، سهم مهمی در آموزش و شکل گیری مستقل افکار عمومی دارد. این باعث افزایش آگاهی و اشتیاق نسبت به زیبایی، تنوع و ارزش طبیعت می شود. این موزه خود را ویترین دانشگاه می داند و درک تحقیقات دانشگاه و عملکرد آن را در بین عموم مردم ارتقا می دهد.

جهانی حیوانات در اینجا طیف گسترده ای از اشکال و رنگ ها را نشان می دهد. چیزهای زیادی برای تجربه وجود دارد که از جمله آن ها می توان به شنیدن آواز نهنگ و وزوز حشرات، دیدن دهان کوچک مورچه یا پاهای مودار عنکبوت از طریق ذره بین و و نوازش خز گوزن یا گراز وحشی اشاره کرد.

آدرس: Karl-Schmid-Strasse 4, 8006 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر

موزه فوکس ترا focusTerra

زمین چگونه شکل گرفت؟ چرا آتشفشان ها فوران می کنند؟ سنگ های قیمتی از کجا آمده اند؟ این سوالات و بسکمک از سوالات دیگر در focusTerra ، مرکز تحقیقات و اطلاعات علوم زمین ETH زوریخ با توضیحاتی بر اساس یافته های علمی پاسخ داده می شوند.

این نمایشگاه همچنین به بازدیدکنندگان از بحث های امروزی و موضوعات زیست محیطی، پرداختن به موضوعاتی مانند تغییر اقلیم، خطرات طبیعی و دفع زباله های خطرناک کمک می کند. همچنین به لطف شبیه ساز زلزله می توانید احساس یک زلزله واقعی را نیز تجربه کنید و این تجربه می تواند کمی شما را وحشت زده کند. فوکس ترا یک موزه سر گرم کننده به خصوص برای بچه ها شما به شمار می آید.

آدرس: Sonneggstrasse 5, 8006 Zürich, Switzerland

ساعت بازدید: روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5 عصر و یکشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 4 عصر می توانید از این موزه دیدن کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1805

به "چند تا از معروف ترین موزه های زوریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند تا از معروف ترین موزه های زوریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید