حقایقی جالب از اقتصاد چین

به گزارش 10 از 10، چین در حال حاضر عظیم ترین اقتصاد آسیا و دومین اقتصاد عظیم دنیا است.

حقایقی جالب از اقتصاد چین

به گزارش 10 از 10 به نقل از بیزینس اینسایدر، چین عظیم ترین صادرنماینده کالا در دنیا و عظیم ترین شریک تجاری بسیاری از کشورها از جمله اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکاست.

در ادامه با حقایقی جالب از اقتصاد این کشور آشنا می شوید:

1- چین یکی از عظیم ترین وارد نمایندگان محصولات کشاورزی در دنیا است؛ به گونه ای که سال گذشته تنها 9.2 میلیارد دلار محصولات کشاورزی توسط چین از آمریکا وارد شد که بیش تر از مجموع واردات کشاورزی همسایگان آمریکا یعنی کانادا و مکزیک بوده است.

2- عظیم ترین خرده فروشی دنیا در چین واقع شده است؛ به گونه ای که میزان خرید از شرکت علی بابا در چین، سه برابر بیشتر از خرید از آمازون در امریکا است.

3- شمار ثروتمندان چینی به ویژه در سال های اخیر با سرعت سرسام اوری رو به افزایش بوده است تا جایی که این کشور اکنون پس از امریکا بیشترین تعداد میلیاردرهای دنیا را دارد.

4- ثروتمندترین فرد چین یعنی جک ما، مدیرعامل علی بابا با 40 میلیارد دلار ثروت، بیست و یکمین فرد ثروتمند در دنیا است.

5- چین عظیم ترین بازار کالاهای لوکس در دنیا محسوب می گردد؛ به گونه ای که فقط در سال گذشته، مصرف نمایندگان چینی 73 میلیارد دلار کالای لوکس خریداری کردند.

6- چین عظیم ترین صادرنماینده کالا در دنیا است و پیروز شده به لطف افزایش رقابت پذیری محصولات خود بازارها را یکی پس از دیگری فتح کند. میزان صادرات چین در سال 2010 در مقایسه با سال 1970 به میزان 954 درصد افزایش داشته است!

7- به لطف رشد مالی بالا، بسیاری از شهروندان این کشور از فقر خارج شده اند. متوسط درآمد سرانه این کشور در سال 2012 در مقایسه با سال 2002 تقریبا چهار برابر افزایش پیدا نموده است.

8- طبق تعریفی دنیای فقر مطلق که به جمعیت دارای درآمد کمتر از 1.9 دلار در روز اطلاق می گردد، 3.1 درصد چینی ها در فقر مطلق زندگی می نمایند که این رقم برای آمریکا 12 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 988

به "حقایقی جالب از اقتصاد چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب از اقتصاد چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید