تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی

به گزارش 10 از 10، آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج، صادرات گیاهان دارویی بهترین جایگزین محصولات کشاورزی آب بر و نفت، برقراری روزانه 9500 تماس با اورژانس تهران، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد، ارزیابی طرح ترافیک تهران پس از شهریور، سهم یک درصدی دوچرخه در حمل ونقل عمومی و هشدار وزارت بهداشت درباره شماره گذاری 12هزار موتورسیکلت کاربراتوری از مهم ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی خبرنگاران در روز سه شنبه هستند.

تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی

به گزارش خبرنگاران، در ادامه به برخی از مهم ترین اخبار اجتماعی خبرنگاران اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج

سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از آمادگی این پلیس برای بازگشت حجاج خبر داد.

وی با بیان اینکه بازگشت حجاج از اواخر هفته جاری آغاز خواهد شد، افزود: ماموران پلیس فرودگاه با حضور در فضای فرودگاه ها به برقراری نظم و امنیت بیش از 86 هزار حاجی و استقبال کنندگان از آنان اقدام خواهند کرد.

با اعلام شناسایی2300 گونه گیاهی دارویی در کشور عنوان شد

صادرات گیاهان دارویی بهترین جایگزین محصولات کشاورزی آب بر و نفت

فریبرز غیبی، مجری سابق طرح توسعه گیاهان دارویی کشور ضمن اشاره به اینکه گیاهان دارویی سالانه بیش از 450 میلیون دلار ارزش صادراتی برای کشور به دنبال دارند، گفت: گیاهان دارویی گونه های مقاوم به خشکی هستند بنابراین می توانند بهترین جایگزین برای محصولات کشاورزی آب بر و حتی نفت باشند.

به گفته غیبی محصولات گیاهی در کشور ما از اراضی مرتغی و جنگلی برداشت می شوند و از این رو هیچ گونه کود یا مواد سمی به آن ها تزریق نمی شود. با توجه به این موضوع و همچنین تنوع اقلیمی خوب کشور، می توان کاشت گیاهان دارویی را گسترش داد و جزو پنج کشور اول تولید کننده گیاهان دارویی باشیم.

رییس اورژانس تهران گفت

برقراری روزانه 9500 تماس با اورژانس تهران / 20 درصد تماس ها، مزاحم تلفنی است

دکتر پیمان صابریان، رییس اورژانس تهران از افزایش 38 درصدی ماموریت های اورژانس نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی درباره استقرار نیروهای اورژانس در مترو نیز گفت: قرار بر این بود که چند پایگاه در مترو ایجاد شود اما برخی از مکان ها مورد تایید سازمان مترو نبود و پیروز به ایجاد پایگاه نشدیم بنابراین اکنون در صورت تماس از مترو بلافاصله موتورلانس یا آمبولانس اعزام خواهد شد.

هشدار وزارت بهداشت درباره شماره گذاری 12هزار موتورسیکلت کاربراتوری

رئیس گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن مخالفت با شماره گذاری 12هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری، گفت: با تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری، آلاینده مونوکسید کربن در تهران رو به حذف شدن بود، اما با ورود این 12 هزار موتورسیکلت، دیگر نمی توانیم ادعای حذف این آلاینده را داشته باشیم.

دکتر عباس شاهسونیبا بیان این نکته که موتورسیکلت های کاربراتوری هیچ مکانیسم کنترلی برای کنترل تولید میزان آلاینده ها ندارند، اظهار کرد: به همین علت موتورسیکلت های کاربراتوری می توانند با تولید ذرات و گازهایی که مهم ترین عامل تهدید کننده سلامت مردم است، به اندازه چند ماشین آلودگی ایجاد کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد

با حکم وزیر رفاه و کار اجتماعی، سید میعاد صالحی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز از سمت خود برکنار و نعمت الله ایزدی به عنوان سرپرست جدید این صندوق منصوب شد.

براساس حکم صادره محمد شریعتمداری نعمت الله ایزدی با حفظ سمت به عنوان سرپرست جدید این صندوق منصوب و میعاد صالحی که از فروردین ماه امسال مدیرعاملی صندوق بازنشستگی را برعهده داشت نیز حکم مشاور علمی و فناوری وزارت تعاون را دریافت کرد.

انتقاد رییس سازمان محیط زیست از توقف طرح بایوجمی در تالاب انزلی

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اختصاص 700 میلیارد تومان برای مقابله با گرد و غبار کشور، آخرین وضعیت اجرای طرح بایوجمی برای رسوب زدایی در تالاب انزلی را تشریح کرد و گفت: طرح رسوب زدایی در انزلی به دستور دادستانی متوقف است اما دادستانی انزلی اطلاعات علمی کافی در این مورد ندارد.

کلانتری افزود: ادعای سرطان زای طرح بایوجمی مبنای علمی ندارد. این طرح همچنان متوقف است تا مجریان طرح ثابت کنند که این طرح هیچ آسیبی به محیط زیست نمی رساند و خطرناک نیست.

معاون استاندار تهران خبر داد

ارزیابی طرح ترافیک تهران پس از شهریور

محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران درباره ارزیابی طرح ترافیک جدید گفت: زمان مناسبی برای ارزیابی طرح ترافیک تهران نیست و این کار را به بعد از شهریور و بازگشایی مدارس موکول می کنیم.

وی درخصوص ساماندهی سرویس مدارس همزمان با بازگشایی مدارس نیز گفت: تا سال های گذشته سامانه پایش ناوگان دانش آموزی(سپنتا) تنها در شهر تهران و ملارد فعال بوده اما امسال در تلاش هستیم برای اکثر شهرهای استان تهران این سامانه را فعال کنیم و امیدواریم در بیش از 70 درصد شهرهای استان این کار انجام شود.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست خبر داد

همکاری پلیس با محیط زیست برای مقابله با قاچاق حیات وحش/ مرگ 7 ببر در باغ وحش مشهد؛ در دست بررسی

حمید ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه تلفات ببر در باغ وحش مشهد در دست بررسی است، گفت: قاچاق حیات وحش دومین قاچاق پرسود جهان است.

ظهرابی در خصوص تلفات ببر در باغ وحش مشهد گفت: سال گذشته نیز موضوع مشابهی در این باغ وحش رخ داد. البته بطور طبیعی تعدادی از ببرها به هنگام تولد تلف می شوند. پیش از این در مواقع مورد نیاز تذکرات لازم به باغ وحش مشهد داده شده است. خبر تلف شدن هفت ببر در باغ وحش مشهد را دیروز دریافت کردم. بلافاصله از دفتر حیات وحش درخواست کردم که این موضوع را بررسی کنند. هنوز نتیجه بررسی مشخص نشده و موضوع در دست تحقیق است.

دست فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می شوند

امیر فتاحیان، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران از ساماندهی دست فروشان محور میدان امام حسین (ع) در آینده نزدیک خبر داد.

وی در خصوص برخورد با موضوع سدمعبر در میدان امام حسین (ع) و اوراقچی ها که بعضا در میان آن ها اقدامات خلاف قانون دیگری نیز همچون خرید و فروش اموال سرقتی نیز انجام می شود، گفت: به زودی ساماندهی و برخورد با سدمعبر در این جهت در دستور کار قرار می گیرد. امیدواریم با کمک رسانه ها، مردم را از حقوق خود مطلع کنیم تا بتوانیم وظیفه قانونی خود را انجام دهیم. بخش اعظم پیروزیت شهرداری در حوزه سدمعبر و دست فروشی نیز به کمک رسانه ها محقق شده است.

رتبه برترهای کنکور از قشر مرفه اند؟

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری هفته گذشته اعلام شد و تقریبا می توان گفت نام دانش آموزان مناطق محروم که در مدارس دولتی عادی تحصیل کرده اند کمتر در میان آنها به چشم می خورد. تحصیل بیش از 70 درصدی نفرات برتر کنکور در مدارس خاص دولتی و غیردولتی زنگ خطر به محاق رفتنعدالت آموزشی را دوباره به صدا در آورد.

محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش درباره مسائل مدارس دولتی، باید و نبایدهای فعالیت مدارس غیردولتی و ارتباط میان وضعیت آموزشی نفرات برتر کنکور و عدالت آموزشی شرحاتی ارائه و اظهار کرد: طبیعی است که درباره هر مسئله ای نباید نگاه افراطی و تفریطی داشته باشیم، همانند حوزه اقتصاد که گفته می شود اگر همه چیز دولتی باشد اوضاع درست می شود از آن سو افرادی معتقدند همه چیز باید آزاد شود. اینکه اصولا باید مدرسه غیر دولتی داشته باشیم یا خیر؟ نیز از همین حیث است و موافقان و مخالفانی دارد و یک نگاه افراطی و تفریطی بر آن حاکم است.

پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی

در شرایطی که اجرای گروه های موسیقی خیابانی در بسکمک از شهرهای جهان به امری رایج و در عین حال جذاب برای گردشگران و شهروندان بدل شده است، در کشورمان برخی اظهارات شتابزده و تصمیم گیریها سبب شده تا هرازچندگاهی گره در کار این گروه ها بیفتد؛ گره هایی که معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است به دست شوراهای شهر و شهرداری ها قابل باز شدن است.

محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن ابراز آمادگی برای ثبت تشکل مردم نهاد برای گروه های مذکور شرح داد: ما به شهرداری ها هم در این خصوص اعلام آمادگی کردیم و به خود گروه ها هم می گوییم که یکی از روش های قانومندی شما مدل ثبت تشکل های مردم نهاد است، چراکه ما هم در این شرایط می توانیم از این تشکل ها دفاع کنیم.

در گفت وگو با خبرنگاران اعلام شد

اطلاعات سامانه تی تک سازمان غذا و دارو عیان شود

تی تک؛ سامانه ای که قرار بود داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی و تولید داخل در آن ثبت شده و اقداماتی نظیر کنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت کارخانه ها و واحدهای تولیدی در داخل کشور را کنترل و اصالت کالاها را نیز مشخص کند، این روزها خبرساز شده و مسوولان از بروز تخلفاتی در آن خبر می دهند.

دکتر عباس کبریایی زاده، نایب رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به وضعیت سامانه تی تک، با بیان اینکه این سامانه قابلیت های خوبی دارد، گفت: دسترسی به سامانه تی تک باید در اختیار تمام ذینفعان قرار گیرد؛ به طوری که بخش هایی که مربوط به مردم می شود، مردم باید به آن ها دسترسی داشته باشند. بخش هایی که مربوط به صنایع هم می شود باید به آن دسترسی داشته باشند.

شهردار تهران خبر داد

سهم یک درصدی دوچرخه در حمل ونقل عمومی

شهردار تهران با بیان اینکه رویکرد اصلی مدیریت شهری فعلی اداره شهر به اتکا به فروش فضا نیست در خصوص جزئیات طرح تفصیلی جدید منطقه 22 شرحاتی را ارائه کرد.

پیروز حناچی همچنین با اشاره به تصویب طرح تفصیلی جدید منطقه 22 در شورایعالی معماری و شهرسازی در خصوص بارگذاری های جدید در این منطقه، گفت: رویکرد شورا و مدیریت شهری جدید نه تنها در خصوص منطقه22 بلکه در کل سطح شهر تهران این نیست که شهر رابا فروش فضا اداره کنند. البته کار سختی است اما برای تحقق این مهم می بایست نسبت به تعریف منابع جایگزین و همچنین کاهش هزینه ها اقدام کنیم که دو لایحه در این مورد در مجلس در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب این دو لایحه به توسعه و ایجاد منابع پایدار کمک شود و خودمان نیز در تلاش برای ایجاد منابع جدید هستیم.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به شرح زیر است:

رتبه های برتر کنکور از قشر مرفه اند؟

آیا هوش بر طول عمر تاثیر دارد؟

آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج

مرگ دلخراش سارق کارتن خواب در جنوب تهران

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 328

به "تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید