بازگشایی مدارس در سریع ترین زمان ممکن یک ضرورت است

به گزارش 10 از 10، تهران (پانا) - وزیر کشور تاکید نمود که با فرایند مناسب واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در کشور دلیلی برای تداوم فرایند تعطیلی مدارس و دانشگاه ها وجود ندارد.

بازگشایی مدارس در سریع ترین زمان ممکن یک ضرورت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک با وزرای کشور و علوم، تحقیقات و فناوری در جهت اجرای دستور رئیس جمهوری نسبت به هماهنگی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، با بیان اینکه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بعد از آنالیز های مختلف کارشناسی به این جمع بندی رسیده که باید مدارس و دانشگاه های کشور بازگشایی گردد؛ توضیح داد: برگزاری حضوری کلاس ها در مدارس یک ضرورت است و باید برای نجات آموزش کشور این اتفاق در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: واقعیت امر این است که کرونا نظام آموزشی را در کل جهان مختل نموده اما بسیاری از کشورها با روش های مختلف به اصل آموزش حضوری بازگشته اند.

وی از نظام رسانه ای کشور به خصوص صدا و سیما خواست که در بازگشایی مدارس با فراوری محتوای رسانه ای در جهت قانع کردن سازی خانواده ها نسبت به ضرورت آموزش حضوری مدارس، یاری نمایند.

احمد وحیدی هم در نشست مشترک با وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در جهت اجرای دستور رئیس جمهوری نسبت به هماهنگی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اظهار کرد: با فرایند مناسب واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در کشور دلیلی برای تداوم فرایند تعطیلی مدارس و دانشگاه ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها مراکز اصلی علمی و تحقیقاتی کشور هستند، گفت: ادامه تعطیلی مراکز علمی به آینده علمی کشور آسیب می زند و برای همین باید مقدمات بازگشایی مدارس با دستورالعمل های بهداشتی فراهم گردد.

وحیدی بر لزوم برگزاری حضوری امتحانات و سرانجام نامه ها و رساله های دانشجویی تاکید نمود و گفت: معمولا امتحانات با فاصله برگزار می گردد و بعلاوه سرانجام نامه های دانشجویی با حضور چند استاد در کلاس کاملا با اصول بهداشتی هم مطابقت دارد و برای همین نباید این برنامه ها از این پس به صورت آنلاین برگزار گردد.

وزیر کشور با تاکید بر این امر که در موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه های کشور نسبت به سلامت دانش آموزان و دانشجویان حساسیت زیادی داریم، اضافه کرد: کوشش داریم با تقویت فرایند واکسیناسیون و بعلاوه رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک ضمن حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان، فرایند تحصیل و آموزش هم شکل گیرد.

وی به اجرای طرح هوشمند سازی محدودیت ها اشاره نمود و گفت: این طرح با همکاری دستگاه ها به نحو موثری اجرا می گردد و هم اکنون اجرای طرح در دستگاه های اجرایی، حمل و نقل درون شهری، اصناف و حمل و نقل برون شهری در جریان است. مطابق این طرح همه کارکنان دستگاه های اجرایی باید تزریق دو دوز واکسن و معین بودن شرایط بیماری شان در ادارات حضور یابند.

یکی از مسائل پیش رو در بازگشایی دانشگاه ها نداشتن آمار واکسن دانشجویان است

در ادامه این نشست محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی را در بازگشایی دانشگاه ها اعلام نمایند، گفت: با اخذ پروتکل های بهداشتی می توانیم تصمیم گیری صحیح تری برای بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اتخاذ کنیم.

وی به مسأله خوابگاه های دانشجویی اشاره نمود و گفت: در این خصوص منتظر نظر کارشناسی وزارت بهداشت هستیم و اینکه چگونه و با چه مکانیسمی دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهیم.

وزیر علوم بیان نمود: یکی از مسائل پیش رو در بازگشایی دانشگاه ها نداشتن آمار واکسن دانشجویان است و باید در این خصوص وزارت بهداشت آمار نهایی دانشجویان واکسن زده را اعلام تا مراتب تصمیم گیری لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2133

به "بازگشایی مدارس در سریع ترین زمان ممکن یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس در سریع ترین زمان ممکن یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید