الناز شاکردوست، پنه لوپه کروز و کیرا نایتلی را شکست داد

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران: وقتی می گفتیم شبی که ماه کامل شد، فیلمی استاندارد و در قواره حادثه ای های جهان است، دوستان جوری ما را نگاه می کردند که یعنی بگو اصل ماجرا چیست؟ حق هم داشتند. آنقدر خودشان را در دوقطبی های سیاسی و فرهنگی غرق کرده اند که از دیدن بدیهیات هم ناتوان مانده اند. حتی کیفیت حرفه ای بالای فیلم و شیوه روایت استادانه در چشمشان محو می شد.

الناز شاکردوست، پنه لوپه کروز و کیرا نایتلی را شکست داد

الان درباره کیفیت حرفه ای فیلم حرف می زنیم و بحث بر سر لایه های پنهان محتوایی فیلم نیست. می شود درباره آن ها اختلاف نظر پیدا کرد اما کیفیت فنی فیلم اظهر من الشمس بود. موفقیت شبی که ماه کامل شد ذر جشنواره سینمای سیاسی و برنده سه جایزه اصلی آن هم در حضور فیلم های مطرحی مثل اسرار مخفی به کارگردانی گاوین هود که فیلم تسوتسی را در کارنامه خود دارد و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان دریافت کرده است.

در فیلم اسرار مخفی کیرا نایتلی بازی کرده است. رافائل به کارگردانی بن سومبو گارت هلندی است که فیلم خواهران دوقلوی این کارگردان نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. فیلم شبکه کوبایی ساخته اولیویه آسایاس، کارگردان جهانی سینمای فرانسه است که در بخش مسابقه جشنواره ونیز حضور داشت و پنه لوپه کروز و گائل گارسیا برنال در آن بازی کرده بودند. الناز شاکردوست هم در رقابت با کیرا نایتلی و پنه لوپه کروز برنده بهترین بازیگر زن شد. شاکردوست برای این جایزه زحمت فراوانی کشید و امیدواریم دوباره در تب افتتاحیه ایونت ها و شلوار چکمه های سرهم گرفتار نشود! او برای رسیدن به این جایگاه، برای رورد به رقابت با بزرگان بازیگری سال ها تلاش و تمرین کرد و نباید با سر به هوایی این توشه را بر باد دهد. موفقیت شبی که ماه کامل شد در جشنواره فیلم های سیاسی فرانسه نشان داد که ما در تشخیص کار ستودنی نرگس آبیار اشتباه نکرده بودیم.

شاکردوست در جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون در فرانسه با بازیگران سرشناس سینمای جهان، چون پنه لوپه کروز، کایرا نایتلی و ساندرین بونر که در فیلم های شبکه کوبایی و اسرار مخفی ایفای نقش کرده بودند، رقابت کرد و توانست عنوان بهترین بازیگر این جشنواره را در کارنامه کاری خود کسب کند. فیلم شبی که ماه کامل شد، تازه ترین اثر سینمایی نرگس آبیار از تاریخ 19 تا 23 آذر در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی جشنواره فیلم های سیاسی فرانسه نمایش داده شد.

جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون توسط کوستا گاوراس، سینماگر مطرح فرانسوی پایه گذاری شده است و فیلم شبی که ماه کامل شد در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی این جشنواره رقابت کرد و جوایز مهم این جشنواره، چون جایزه بزرگ، عنوان بهترین فیلم هیات داوران دانشجویی و عنوان بهترین بازیگر زن برای الناز شاکردوست را دریافت کرد.

لازم به توضیح است پنه لوپه کروز بازیگر سرشناس سینما جهانی دو جایزه از آکادمی اسکار در سال 1992 برای بازی در فیلم مارپیچ یونانی و در سال 2009 عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل در فیلم ویکی کریستینا بارسلون را در کارنامه کاری ثبت کرده است. کایرا نایتلی نیز تا کنون نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقس اصلی زن و نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر زن برای نقش مکمل در فیلم های غرور و تعصب و بازی تقلید را در کارنامه کاری خود دارد.

عرضه و پخش بین المللی فیلم شبی که ماه کامل شد به عهده محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است. پخش جهانی این فیلم به تازگی آغاز شده و توانسته است در دو حضور بین المللی خود، چهار جایزه برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

منبع: برترین ها
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 729

به "الناز شاکردوست، پنه لوپه کروز و کیرا نایتلی را شکست داد" امتیاز دهید

2 کاربر به "الناز شاکردوست، پنه لوپه کروز و کیرا نایتلی را شکست داد" امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الناز شاکردوست، پنه لوپه کروز و کیرا نایتلی را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید