اجازه ندهیم جنگل های ارسباران به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار گردد

به گزارش 10 از 10، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع قطع درختان در منطقه ارسباران و هماهنگی و سرعت عمل دستگاه قضایی و سازمان های مسئول در این باره، گفت: جدیت مسئولان در این موضوع هم به سبب قدردانی از حساسیت جامعه و هم هشداری بود نسبت به این که نباید اجازه دهیم جنگل های ارسباران به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار گردد.

اجازه ندهیم جنگل های ارسباران به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با فعالان بخش کشاورزی استان، بر حفظ باغات و اراضی کشاورزی استان و جلوگیری از تغییر کاربری آن ها تأکید کرد و گفت: ما امروز موظفیم خسارت های به جا مانده از گذشته را جبران کنیم و اگر خود عامل خسارت دیگری باشیم در مقابل آیندگان مسئولیم.

وی با قدردانی از همه فعالان بخش کشاورزی استان، اظهار کرد: هفته جهاد کشاورزی فرصت مغتنمی برای ارزیابی عملکرد این بخش است و خوشبختانه امروز مشکل جدی در بخش کشاورزی استان نداریم.

استاندار آذربایجان شرقی اعلام نمود: در شرایط فعلی کشور که با تحریم های سخت اقتصادی مواجهیم همه دلسوزان و خیرخواهان جامعه باید در کنار هم باشند و همه برای رفع کردن مسائل کوشش نمایند.

پورمحمدی با اشاره به این که بخش کشاورزی بخش بسیار مهم و حساسی است، اضافه نمود: با توجه به اهمیت این بخش، ممکن است برخی سوءاستفاده ها انجام گردد که پنهان کردن نیازمندی های غذایی مردم از آن جمله است، کسانی که در این شرایط جنگ اقتصادی، چنین تخلفاتی مرتکب می شوند مثل کسانی هستند که در زمان جنگ به دشمن اطلاعات می دهند.

وی با تأکید بر ضرورت ارتباط نزدیک بخش کشاورزی با صاحب نظران و مراکز علمی و دانشگاهی، اظهار کرد: اگر امروز 80 درصد هدررفت آب در بخش کشاورزی داریم به معنی این است که کشاورزی ما علمی نیست، در حالی که پیشرفت های کشاورزی در جهان در سایه علم و فناوری است.

استاندار آذربایجان شرقی هم چنین رعایت استانداردهای بین المللی در فراوری محصولات کشاورزی را ضروری دانست و گفت: ما رقبای بسیار قدرتمندی در این بخش نداریم و اگر محصولات استاندارد فراوری نکنیم نمی توانیم در بازارهای جهانی حضور داشته باشیم.

پورمحمدی در خصوص دریاچه ارومیه نیز گفت: طرح های احیای این دریاچه در ستاد ملی که در دانشگاه صنعتی شریف مستقر است تصویب می گردد، اما استان ها پاسخگو هستند.

وی اضافه نمود: ضروری است محوریت احیای دریاچه ارومیه با استان های پیرامون آن باشد و به این منظور باید ستاد احیا در این استان ها تشکیل گردد.

استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار هم چنین بر حمایت از صادرات محصولات کشاورزی، توسعه کشت گلخانه ای و برنامه ریزی برای کشت فراسرزمینی تأکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و مدیران دستگاه های تابعه، نمایندگان تشکل های غیردولتی بخش کشاورزی و اتحادیه های فراوریی و تبدیلی نیز در این دیدار به بیان آخرین وضعیت بخش کشاورزی و مسائل و مسائل این بخش پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 192

به "اجازه ندهیم جنگل های ارسباران به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجازه ندهیم جنگل های ارسباران به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید