آمادگی بازار تاریخی تبریز برای میزبانی از گردشگران

به گزارش مجله 10 از 10، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آمادگی بازار تبریز به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی شاخص در استان، برای میزبانی از گردشگران نوروزی اطلاع داد.

آمادگی بازار تاریخی تبریز برای میزبانی از گردشگران

از سفر با رهتورز لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در جلسه با فعالان و اصناف بازار تاریخی تبریز با موضوع جلب مشارکت فعالانه و ترغیب به فعالیت در ایام نوروز 99 گفت: با توجه به اینکه بازار تاریخی تبریز یکی از مهم ترین کانون های گردشگرپذیر تبریز است، لذا همکاری و مساعدت اصناف بازار در تداوم فعالیت آن در ایام نوروز امری ضروری است.

آبدار در ادامه از شروع رایزنی با اصناف بازار تبریز اطلاع داد و گفت: طبق رایزنی های صورت گرفته با اصناف بازار، امیدواریم از نخستین روز نوروز 99 شاهد فعالیت بازار و میزبانی این اثر فاخر تاریخی از گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

او به لزوم ارتقای زیرساخت های گردشگری و خدمات بهداشتی در نقاط گردشگر پذیر شهر اشاره نمود و گفت: ارتقا این زیرساخت ها خصوصاً در نقاطی مانند بازار تبریز که یکی از مهم ترین ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شهر محسوب می گردد، بسیار حائز اهمیت است، ازاین رو ضروری است تا در این راستا شهرداری و هیئت امنای بازار نیز برای تکمیل نواقص زیرساختی برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، اضافه نمود: از دیگر برنامه هایی که در راستای برگزاری هر چه بهتر ایام نوروز و ثبت خاطرات خوش برای گردشگران در نظر گرفته شده برگزاری تورهای ویژه بازارگردی، آیین های سنتی نوروز و همچنین برپایی سفره های هفت سین در محدوده بازار است.

آبدار با تأکید بر لزوم هم افزایی دستگاه های مربوطه و ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای فراهم سازی موقعیتی شایسته برای پذیرش گردشگران در بازار تاریخی تبریز، گفت: در این راستا آماده نمودن فضای کالبدی بازار و خیابان های اطراف آن به لحاظ پیرایش، شستشو و نیز رسیدگی به فضای سبز حیاط سراهای بازار و همچنین پیگیری فعالیت پارکینگ های واقع در محدوده بازار در ایام نوروز 99 از جمله اقداماتی است که باید با همکاری شهرداری تبریز انجام گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در سرانجام به دیگر برنامه های مطرح شده در این جلسه اشاره نمود و گفت: ارائه طرح اعمال تخفیف 20درصدی در فروش با هماهنگی اتحادیه های مربوط و هیئت امنای بازار، برگزاری جشنواره و برنامه های آیینی و... در راستای فراهم سازی فضایی شاد در بازار سرپوشیده تبریز از جمله برنامه هایی است که برای ایام نوروز 99 در نظر گرفته شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 797

به "آمادگی بازار تاریخی تبریز برای میزبانی از گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی بازار تاریخی تبریز برای میزبانی از گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید