یک سایت دانلود بازی به پرداخت 2 میلیون دلار خسارت به نینتندو محکوم شد

به گزارش 10 از 10، یکی از سایت های معروف و عظیم دانلود بازی های قدیمی از سوی دادگاه ایالات متحده مجبور به پرداخت 2.1 میلیون دلار خسارت به نینتندو شده است. نینتندو دو سال پیش از این سایت شکایت نموده و صاحب سایت هم تصمیم گرفته بود تا در دادگاه از سایت خود دفاع کند. حکم نهایی کاملا به نفع نینتندو صادر شده است.

یک سایت دانلود بازی به پرداخت 2 میلیون دلار خسارت به نینتندو محکوم شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

سایت قدیمی ROM Universe سال ها به قرار دادن بازی های قدیمی کنسول ها برای دانلود مشغول بود. نینتندو معمولا یک اخطار به چنین سایت هایی می فرستد و از آن ها درخواست می نماید تا ارائه دانلود بازی ها را متوقف نمایند. با این حال، قضیه کاملا برای سایت ROM Universe فرق می کرد. کاربران این سایت برای دسترسی به دانلودها احتیاج به پرداخت حق اشتراک بودند. در واقع این سایت با فروش بازی هایی که متعلق به خود نبود، اقدام به درآمدزایی نموده بود.

در سال 2019 نینتندو از صاحب سایت به نام متیو استورمن به خاطر آپلود و توزیع نسخه های غیرقانونی از بازی های نینتندو شکایت کرد. نکته جالب اینجاست که متیو استورمن زیر بار اتهامات نرفت و تصمیم گرفت تا از خود در دادگاه دفاع کند. او بدون هیچ پشتوانه ای ادعا نموده بود که سایت او غیر قانونی نیست و بازی ها هم توسط او آپلود نشده اند. کاشف به عمل آمد که او بخش زیادی از بازی ها را خودش روی سایت آپلود نموده است.

طبق مدارک ارائه شده در دادگاه، درآمد سایت Rom Universe در سال 2019 برابر با 30 هزار تا 36 هزار دلار بوده است. رأی نهایی دادگاه علیه صاحب سایت صادر و او به نقض قانون حق نشر محکوم شد. نینتندو درخواست غرامت 15 میلیون دلاری نموده بود، اما حکم نهایی دادگاه صاحب سایت ROM Universe را به پرداخت جریمه ای بسیار کمتر محکوم کرد. البته که این جریمه بسیار کمتر خود رقمی بسیار عظیم است.

طبق حکم دادگاه، متیو استورمن باید به ازای هر کدام از 49 بازی نینتندو که روی سایت خود قرار داده بود، رقم 35 هزار دلار جریمه به نینتندو پرداخت کند. درخواست نینتندو 90 هزار دلار برای هر بازی بود. دادگاه همچنین صاحب سایت ROM Universe را 400 هزار دلار دیگر به خاطر آسیب به برند نینتندو جریمه کرد.

اولین بار نیست که نینتندو سراغ یک سایت دانلود بازی های قدیمی می رود. با این حال، سایت های دیگر که هیچ کدام اقدام به فروش و درآمدزایی از خود بازی ها ننموده بودند، اخطار نینتندو را دریافت و معمولا فعالیت های خود را متوقف نموده اند.

دفعه بعدی که از یک سایت بازی یا فیلم دانلود می کردید، شاید بد نباشد لحظه ای به این موضوع فکر کنید که اگر در مملکت ما نبودید، چه عواقبی گریبان شما و آن سایت را می گرفت.

منبع: Video Game Chronicles

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1761

به "یک سایت دانلود بازی به پرداخت 2 میلیون دلار خسارت به نینتندو محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سایت دانلود بازی به پرداخت 2 میلیون دلار خسارت به نینتندو محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید