پشت پرده آگهی های استخدام وسوسه کننده با شرایط ایده آل، اولین سوال گزینش؛ جنسیت شما چیست؟

به گزارش 10 از 10، آگهی های مختلفی در فضای مجازی منتشر می گردد که در آن فرد آگهی دهنده به دنبال شریک یا رفیق برای پیشبرد فعالیت های روزمره خود است. اما این آگهی ها تا چه اندازه واقعی هستند؟

پشت پرده آگهی های استخدام وسوسه کننده با شرایط ایده آل، اولین سوال گزینش؛ جنسیت شما چیست؟

به گزارش، در چند دهه اخیر کلمات مختلفی از زبان انگلیسی وارد زبان کوچه و بازاری مردم ایران شده است. پارتنر هم یکی از همین کلمات است. پارتنر که در لغت به معنای شریک و رفیق است احتمالا این روز ها بیشتر از هر زمان دیگری به چشمتان بخورد. فقط کافی است سری به سایت های انتشار آگهی نظیر دیوار بزنید تا در بخش داوطلبانه با آگهی های درخواست دوست و پارتنر روبرو شوید.

قضیه از آنجایی آغاز می شود که به بهانه یافتن پارنتر و همراه برای یادگیری زبان های خارجه، موسیقی و حتی عکاسی و قدم زدن زیر باران آگهی ها منتشر می شد. این آگهی ها روز به روز بیشتر و بیشتر شده و حالا برای خود دارای یک بخش مجزا در این سایت انتشار آگهی هستند.

بحران تنهایی

اینکه در یک جامعه دیده شود که بعضی از بچه های نسل جدید آن برای ابتدایی ترین کار ها و فعالیت های روزمره خود نیز نیازمند انتشار آگهی برای پیدا کردن یک همدم یا دوست می شود، قبل از هر چیزی خبر از بحران تنهایی میدهد. بحرانی که می تواند در جامعه و به خصوص در نسل جوان ما رشد کند و خود را به مدل های گوناگون نشان می دهد. حالا می خواهد در قالب انتشار آگهی برای پیدا کردن یک دوست باشد و یا ارتباط گیری غلط در دنیای واقعی پیرامون خود.

در دنیای جدید به دلیل رشد جمعیت و افزایش میانگین عمر و امید به زندگی و تراکم جمعیت در شهرها؛ انسان معاصر بیش از هر زمان دیگری، در میان جمع استقرار دارد، اما ضعف ارتباطی آن باعث شده روز به روز تنها شود.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز اخیرا درباره این بحران گفته است: خانواده ها نمی توانند به خوبی با هم ارتباط برقرار نمایند؛ کیفیت ارتباطات به شدت مختل شده، سوء تفاهم بالا و قدرت شنیداری و درک پایین است که این موارد مناسبات اجتماعی را دچار مشکل می نماید.

اما همه آگهی ها صادقانه و از روی تنهایی نیست. این سری از آگهی ها نیز پشت پرده ای دارد که چندان خوشایند نیست. بسیاری از این آگهی ها جعلی بوده و آگهی دهنده نه تنها به دنبال یادگیری موسیقی یا زبان انگلیسی نیست بلکه صرفا از آن به عنوان پوششی برای سوءاستفاده های جنسی بهره می برد. با پیغام دادن و جویا شدن شرایط، فقط جنسیت سن شرایط تاهل و انواع عکس ها را از شما میخواهند و خبری از یادگیری زبان و موسیقی نیست. بسیاری از آن ها البته در گفتگوی اول همین که جنسیت شما را مطمئن می شوند با شما قرار می گذراند.

با وجود اینکه از این قبیل آگهی ها سوءاستفاده های زیادی میشود، اما همچنان آن ها در فضای مجازی منتشر میشوند. به نظر می رسد این روز ها به دلیل اینکه هیچ نظارتی از سوی سازمان های مربوطه وجود ندارد، هر فردی تنها با یک شماره تلفن در این صفحات عضو شده و هر آگهی که می خواهد را ثبت کند.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 660

به "پشت پرده آگهی های استخدام وسوسه کننده با شرایط ایده آل، اولین سوال گزینش؛ جنسیت شما چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده آگهی های استخدام وسوسه کننده با شرایط ایده آل، اولین سوال گزینش؛ جنسیت شما چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید