واکنش عضو هیات رییسه به کنار گذاشتن اسکوچیچ

به گزارش مجله 10 از 10، خداداد افشاریان در خصوص برگزاری کلاس های پیش فصل داوری فوتبال و فوتسال گفت: قرار است از 31 خرداد تا 5 تیر کلاس مربوط به ناظران و داوران لیگ برتر فوتسال در بخش بانوان و آقایان زیرنظر پدروگالان، رئیس کمیته داوران فوتسال فیفا برگزار گردد. ابتدا کار را با ناظران خانم استارت می زنیم و در ادامه ناظران مرد به کلاس ها می آیند. سپس کلاس داوران فوتسال برگزار می گردد. پس از آن در اولین فرصت جلسه کمیته داوران تشکیل خواهد شد و در ادامه با دریافت برنامه بازی ها از سازمان لیگ همه کلاس های مربوط به داوری همه رده ها را با حضور مدرسان خوب به شکل حضوری برگزار خواهیم کرد.

واکنش عضو هیات رییسه به کنار گذاشتن اسکوچیچ

وی در خصوص نقدها موعود بنیادی فر در روز مجمع فدراسیون فوتبال در خصوص امکانات مربوط به داوران مثل سیستم ارتباط رادیویی، VAR، لباس ها و حقوق مطرح کرد: بنیادی فر و هیچ یک از داوران ما حق مصاحبه کردن ندارند. البته اگر به متن حرف های او توجه کنیم، متوجه می شویم درست می گوید. هر چند از لحاظ پرداخت حق الزحمه داوران هیچ مسئله ای با سازمان لیگ نداریم. اطلاع دقیقی از اندازه حقوقی که داوران تا انتها فصل دریافت نموده اند ندارم، اما اگر مطالباتی هم داشته باشند پرداخت خواهد شد. این پرداخت ها هم با نرخ نو و افزایش 400 درصدی اجرا شده است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال افزود: همه می دانند درمورد VAR چه مسائلی در کشور ما وجود دارد، اما حق با داوران است. داوران همه کشور ها در کلاس های مربوط به این سیستم آموزش می بینند و ما هم سعی داریم قبل از آغاز فصل نو در صورت امکان نفرات خود را به کلاس های خارج از کشور اعزام کنیم تا داورانی که باید تأییدیه بگیرند با این اعزام ها پیروز به دریافت مدرک شوند.

افشاریان توضیح داد: در خصوص سیستم رادیویی نیز بار ها نامه زده و سازمان لیگ را مجبور کردیم تا به تیم ها اعلام کند باید در استادیوم خودشان چنین سیستمی داشته باشند. بعضی باشگاه ها این کار را انجام دادند و سایر باشگاه ها هم ان شاءالله را انجام خواهند داد تا فصل نو را با سیستم داوری خوب آغاز کنیم.

وی در خصوص اینکه آیا پس از عزل مهرداد سراجی از هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال میرشاد ماجدی فرد نوی را برای جایگزینی وی به اعضای هیأت رئیسه پیشنهاد نموده است شرح داد: هنوز جلسه ای تشکیل ندادیم، اما به نظر می رسد در اولین جلسه ماجدی فرد مدنظرش را معرفی خواهد نمود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص نقدها از برگزاری اردوی تیم ملی در قطر گفت: به اتفاقات این اردو اشراف آنچنانی ندارم. بهتر است بهرام رضائیان که با تیم در قطر است، میرشاد ماجدی و اعضای روابط بین الملل که چنین مسائلی را رصد می نمایند جوابگو باشند، اما در خصوص نقدها باید جای فدراسیون فوتبال و میرشاد ماجدی باشیم و سپس قضاوت کنیم. فدراسیون فوتبال بدهی های زیادی دارد و در این شرایط ساماندهی تیم ملی و هزینه کرد برای اردو ها احتیاج به پول هنگفتی دارد. این مسائل کار را سخت نموده است. هرچند ماجدی به علت فنی بودن و ارتباطاتش با دولت، برای آماده سازی تیم ملی کم نخواهد گذاشت. شاید می توانستیم با توجه به رفتار های قبلی، شرایط اردو ها را بهتر کنیم، اما باید اجازه بدهیم ماجدی کارش را انجام بدهد. قطعا برای فیفادی بعدی اتفاقات خوبی می افتد.

افشاریان با اشاره به اینکه دولت باید برای حمایت از تیم ملی بیشتر پای کار بیاید توضیح داد: همه بزرگمردان فوتبال و سیاسیون نسبت به آماده سازی تیم ملی حساسیت دارند، اما باید این واقعیت را بدانیم وقتی پولمان را از فیفا دریافت نمی کنیم و بخش زیادی از مسائل اقتصادی ابتر مانده است، تیم ملی با توجه به زمان محدودی که تا جام جهانی مانده احتیاج به حمایت بیشتری دارد. نباید بحث فقط در حد حرف و سخنرانی باشد. دوستانی که در بدنه دولت هستند باید بیشتر یاری نمایند تا مسائل فدراسیون فوتبال و به ویژه تیم ملی حل گردد تا مردم از فوتبال و نتایج تیم ملی در جام جهانی لذت ببرند.

وی ادامه داد: از همین تریبون استفاده نموده و خواهش می کنم دوستانی که پای کار هستند و حرف آخر را در سیاست و دولت می زنند یاری نمایند تا لذت مردم از عملکرد تیم ملی به خاطر کم پولی و عدم برنامه ریزی مناسب گرفته نگردد. اکنون برترین زمان برای یاری کردن به تیم ملی است تا بتوانیم آینده این تیم را روشن ببینیم و در جام جهانی پشیمان نشویم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص نقدها از عملکرد دراگان اسکوچیچ پس از بازی با الجزایر و اینکه خیلی ها اعتقاد دارند او گزینه مناسبی برای سرمربیگری در جام جهانی نیست گفت: تیم ملی ما با اسکوچیچ به جام جهانی رفت. ملاقات با الجزایر محبت آمیز بود و ما هم در ماه های اخیر مسابقه ای برگزار ننموده بودیم. به همین علت نمی توانیم بازی با الجزایر را ملاک قضاوت در خصوص اسکوچیچ بدانیم. البته در اولین جلسه هیأت رئیسه وسواس مردم را نسبت به مسائل تیم ملی و کادرفنی مطرح خواهیم کرد، اما تا به امروز هیچ بحثی در خصوص عوض کردن اسکوچیچ مطرح نشده و او همچنان به کارش ادامه خواهد داد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2207

به "واکنش عضو هیات رییسه به کنار گذاشتن اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عضو هیات رییسه به کنار گذاشتن اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید