واریزی های دولت در بهمن ماه ، عیدی کارمندان کی پرداخت می شود؟

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران، طبق برنامه زمان بندی دولت باید در ماه آینده سه یارانه نقدی 45 هزار تومانی، یارانه معیشتی بنزین و یارانه معیشتی کرونا را واریز کند، همچنین پرداخت عیدی سال 1400 کارمندان جزو پرداختی های دولت در ماه بهمن است.

واریزی های دولت در بهمن ماه ، عیدی کارمندان کی پرداخت می شود؟

یارانه معیشتی بنزین

پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی بنزین در بهمن ماه امسال به حساب 60 میلیون نفر واریز می شود.

مبلغ این یارانه برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

پرداخت این یارانه از دی ماه سال گذشته منظم شده و در روز دهم هر ماه واریز می شود.

یارانه نقدی

صدوبیستمین مرحله یارانه نقدی در روز بیستم بهمن به حساب 78 میلیون نفر واریز می شود. همچنین مبلغ این یارانه در تمام مراحل قبلی تغییر نکرده و همان 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

یارانه 100 هزار تومانی

دو مرحله از یارانه معیشتی کرونا در ماه های آذر و دی واریز شده و دو نوبت دیگر آن باید در ماه های بهمن و اسفند امسال واریز شود.

در دو نوبت قبلی این یارانه در روزهای خاتمهی ماه واریز شده که به نظر می رسد در بهمن نیز طیق روال قبل پرداخت شود.

حدود 34 میلیون نفر این کمک بلاعوض را دریافت می کنند که 9 میلیون نفر از آنها از اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مبلغ 120 هزار تومان به ازای هر نفر دریافت می کنند. 25 میلیون نفر دیگر که فاقد بیمه، حقوق و جزو یارانه بگیران معیشتی هستند مبلغ 100 هزار تومان به ازای هر نفر دریافت می کنند.

عیدی سال 1400

در متن قانون کار آمده که کلیه کارگاه های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نباید از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

در سال های گذشته عیدی کارمندان با حقوق بهمن واریز می شود. حداقل دستمزد امسال یک میلیون و 910 هزار تومان است که حداقل عیدی امسال سه میلیون و 820 هزار تومان و حداکثر آن پنج میلیون و 730 هزار تومان برآورد می شود.

فتح الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران در خصوص عیدی کارگران عنوان کرده که معمولاً عیدی و پاداش خاتمه سال کارگران بر اساس قراردادهای کار در اسفند ماه پرداخت می شود اما کارفرمایانی که از تمکن مالی و نقدینگی لازم برخوردارند از بهمن ماه همراه با حقوق و دستمزد کارگران عیدی و پاداش خاتمه سال را هم می پردازند.(تسنیم)

کمک بلاعوض دو میلیون تومانی به بازنشستگان

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد سازمان تامین اجتماعی به دنبال این است که به بازنشستگان کمک بلاعوض دو میلیون تومانی پرداخت کند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1554

به "واریزی های دولت در بهمن ماه ، عیدی کارمندان کی پرداخت می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریزی های دولت در بهمن ماه ، عیدی کارمندان کی پرداخت می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید