نیل گایمن: نارنیا الهام بخش نویسندگی من بود

به گزارش 10 از 10، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، نیل ریچارد مک کینون گایمن نویسنده، فیلم نامه نویس، رمان نویس، خالق کتاب کامیک، تئاتر صوتی و فیلم انگلیسی سبک های علمی تخیلی و خیال پردازی است. او در حال حاضر با موسیقی دان آمریکایی آماندا پالمر ازدواج نموده است، و در این کشور ساکن است. وی پیروز به کسب جوایز متعددی شامل جایزهٔ جایزه های هوگو، نبولا و برام استوکر، و همچنین نشان نیوبری شده است.

نیل گایمن: نارنیا الهام بخش نویسندگی من بود

از آثار قابل توجه او می توان به مجموعه کتاب های کامیک سندمن، و رمان های گرد ستاره، خدایان آمریکایی، کورالاین و کتاب گورستان اشاره نمود. او سردبیر مجلهٔ ابدی های مارول کمیک برای دورهٔ اول هم هست. از بین آثار وی داستان کوتاه هیولا، کتاب گورستان و کورالاین به فارسی ترجمه شده اند.

روزنامه گاردین عقیده و نظرات گایمن درباره کتاب های ارزشمند موجود در بازار و کتاب هایی که در طول زندگی و شغلش تاثیرگذار بوده اند را جویا شده است که مشروح آن به این طریق روایت شده است:

کتابی که زندگی ام را تغییر داد

کتاب خورشید جدید نوشته ژان ولف. این کتاب بسیار عالی و برجسته تر از زمانی است که اولین بار آن را مطالعه کردم. من شاید بدون دوستی ولف هیچ وقت نویسنده نمی شدم. او به من توصیه می کرد که به جای نوشتن بیشتر از خواندن کتاب لذت ببرم.

کتابی که دوست داشتم بنویسم

در غبار نوشته هوپ میرلیس. این کتاب یک رمان فانتزی و تخیلی انگلیسی زبان است که درباره دنیای جن و پری صحبت نموده است. و بیشتر از تخیلی بودنش به حوادث واقعی زندگی و درس های آن درباره عشق به خانواده صحبت نموده است.

کتابی که الهام بخش نویسندگی من شد

سفر دریایی داون تریدر نوشته سی.اس.لوئیس. این کتاب را اولین بار در کودکی و وقتی شش سال داشتم خواندم. از کتاب های دیگر لوئیس عاشق داستان های نارنیا بودم و در اصل داستان های تخیلی جادویی نارنیا تاثیر اصلی در سبک نویسندگی من داشتند. لوئیس یکی از بهترین نویسنده های تمام زمان ها است و داستان های تخیلی او همواره دوست داشتنی خواهند ماند.

کتابی که کاش خوانده بودم

تریسترام شاندی نوشته لارنس استرن. یادم می آید خلاصه ای از این کتاب خوانده بودم ولی تا کنون هیچ وقت پیروز به خواندن آن نشده ام. امیدوارم به زودی بتوانم این رمان را بخوانم. هنوز که وقت نکردم.

کتابی که هدیه دادم

بنای یادبود نوشته تام فیلیپ. این کتاب رمانی درباره عصر ویکتوریا با تصاویر و نقاشی های جذاب است. همواره سعی می کنم وقتی بخواهم به کسی هدیه بدهم یک نسخه از این رمان باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1449

به "نیل گایمن: نارنیا الهام بخش نویسندگی من بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیل گایمن: نارنیا الهام بخش نویسندگی من بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید