نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات

به گزارش 10 از 10، در جلسه روز آدینه کمیته خودرو که با موضوع آنالیز توان داخلی سازی قطعات صنعت خودرو برگزار گردید، مقرر شد که چهارمین میز صنعت خودرو با هدف کاهش ارزبری این صنعت برپا گردد. در این نشست سرپرست وزارت صمت راه نجات و توسعه صنعت از جمله صنعت خودرو را توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات دانست.

نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات

به گزارش 10 از 10، طی مدت اخیر موضوع داخلی سازی قطعات مجدد پیگیری می گردد. در جلسه کمیته خودرو در روز گذشته (آدینه) نیز که با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، معاونین و مدیران وزارتخانه، نمایندگان دستگاه های نظارتی و مدیران عامل خودروسازان برگزار گردید، به موضوع آنالیز توان داخلی سازی قطعات رسیدگی و تصمیم گرفته شد که چهارمین میز تعمیق ساخت داخل قطعات صنعت خودرو با هدف کاهش ارزبری برگزار گردد.

بر این اساس کاهش ارزبری با استفاده از قطعات داخلی سازی شده در این صنعت به میزان 60 میلیون یورو در این میز داخلی سازی مورد پیگیری قرار می گیرد.

حسین مدرس خیابانی- سرپرست وزارت صمت - در این جلسه راه نجات و توسعه صنعت کشور از جمله صنعت خودرو را در گرو توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات در صنعت دانست و خودروسازان را مکلف کرد که فرایند داخلی سازی و کاهش ارزبری قطعات خودرو را به دقت رصد نموده و در راستای سیاست های این وزارتخانه در حوزه تعمیق ساخت داخل گام بردارند.

در عین حال، دو خودروساز نیز گزارشی از تحویل و فراوری خودروها ارائه دادند که بر اساس آن اعلام شد که فراوری تجمعی خودرو تا چهارم تیرماه نسبت به سال گذشته از 12 درصد رشد و تحویل تجمعی خودرو با 173 هزار دستگاه خودرو و 48 درصد رشد برخوردار بوده است.

همچنین تاکید بر تامین و تخصیص ارز برای فراوری خودرو و قطعات آن، اطلاع رسانی شفاف و صریح از شرایط فراوری و دستاوردهای صنعت خودرو و نیز پیگیری الصاق پلاک از سوی خودروسازان بر تمامی خودروهای فراوریی، از جمله دیگر دستور کارها و مصوبات جلسه کمیته خودرو بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1217

به "نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات صنعت خودرو در گرو توجه به ساخت داخل قطعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید