موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد گردد

به گزارش 10 از 10، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور گفت: موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد گردد.

موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن فرهنگی تاریخی، پرهام جانفشان امروز سه شنبه 18 دی 97 در نشست با مسئولان استان بوشهر گفت: به عنوان رابط بین بخش خصوصی و دولتی با ارائه تسهیلات کوشش گسترده ای برای احیای بناها و اماکن تاریخی داریم.

رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی با اشاره به سیاست دولت برای استفاده بهینه از این بناها و اماکن، اعلام کرد: یک تحرک و مسئولیت ویژه در صندوق داریم و این صندوق در ماه های اخیر مسئولیت ها افزایش یافته است.

او از تدوین اساسنامه جدید صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور اطلاع داد و بیان نمود: حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف نیز به وظایف این صندوق اضافه شده است.

جا نفشان ادامه داد: دید ما فرای بناهای تاریخی است و صنایع دستی و اشتغال زایی و فرش دست باف در استان های مختلف را نیز در دستور کار داریم.

او تاکید نمود: امروزه توجه به گردشگری باعث توسعه سریع تر در مناطق مختلف می گردد و هرچقدر در بعد ملی و سپس بعد استانی و منطقه ای برنامه برای توسعه گردشگری داشته باشیم، قطعا آن مناطق ارزش اضافه نموده بیشتر و رونق اقتصادی پیدا می نمایند.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی اضافه نمود: در برخی شهرهای کوچک با حرکات ابتکاری و برندسازی شاهد تبدیل آنها به مقصد گردشگری هستیم.

او تاکید نمود: در بوشهر همبستگی خوبی بین مسئولان وجود دارد و این همت هست که از این قابلیت ها استفاده گردد و ما نیز به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهیم کرد و حمایت لازم را خواهیم داشت.

جانفشان با اشاره به اینکه پروژه هایی به عنوان پایلوت در بافت تاریخی بوشهر تعریف خواهد شد، ادامه داد: باید سرمایه گذاران دارای اهلیت را شناسایی کنیم و تاکید بر استفاده از سرمایه گذاران بومی است.

او از آمادگی برای احیای عمارت ملک بوشهر اطلاع داد و گفت: تا انتها امسال سرمایه گذار برای این پروژه معرفی می کنیم و می توان موج احیای بناهای تاریخی را در بوشهر ایجاد کرد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور توضیح داد: هیچ جای کشور ظرفیت ساحل خلیج فارس را ندارد و باید برای استفاده مناسب از این ظرفیت وقت بگذاریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز در این نشست گفت: ظرفیت خالی برای کار در حوزه گردشگری استان بوشهر بسیار زیاد است.

مجید خورشیدی گفت: وزیر کشور با بازدید از طرح های گردشگری استان بوشهر به تمجید از این طرح ها پرداخت و نگاه او به استان بوشهر عوض شد.

او اضافه نمود: استان بوشهر در زمینه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی دارای ظرفیت های بسیار زیادی است ولی تاکنون به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشده است و تنها یک درصد مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت های خالی حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان بوشهر اعلام کرد: کارهای بسیار زیادی در استان باید انجام گردد و با این همه داشته ها باید کار گردد.

او با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای بیش از 800 کیلومتر مرز دریایی است، ادامه داد: متاسفانه به خوبی به این ظرفیت خوب در حوزه گردشگری توجه نشده است و باید سرمایه گذاران را برای استفاده از این ظرفیت استان بوشهر ترغیب کنیم.

خورشیدی از خونگرمی مردم این دیار به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های مهم استان بوشهر اشاره نمود و اضافه نمود: ظرفیت های خالی برای کار در استان بوشهر بسیار زیادی است و می توان با استفاده از ظرفیت و نیروی انسانی توانمند زمینه توسعه این بخش در استان فراهم گردد.

او بر لزوم ساماندهی بناهای تاریخی بوشهر تاکید نمود و گفت: برخی بناها به سکونت گاه غیررسمی تبدیل شده است و جای حاشیه نشینی را مرکز شهر بوشهر گرفته اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه نمود: برخی از بناها از بین رفته است و باید برای احیای دیگر بناهای استان کوشش ویژه کرد. بافت تاریخی بوشهر دارای جاذبه بسیار زیادی است و باید به آن توجه گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 193

به "موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید