محدودیت های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی

به گزارش 10 از 10، مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل فعلی ما نبود ظرفیت کافی برای جذب دانشجویان خارجی است که دانشگاه باید در اختیارمان قرار دهد.

محدودیت های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی

سیامک زارعی قنواتی در گفت وگو با 10 از 10، اظهار کرد: اگر یک پردیس بین المللی اختصاصی دارای ساختمان و فضای مناسب و اساتید مجرب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته باشیم تا بتوانیم فارغ از دانشجویان ایرانی به دانشجویان خارجی آموزش دهیم شاید 10 برابر آمار فعلی متقاضی داشته باشیم ولی اکنون ظرفیت ما در حوزه جذب دانشجویان خارجی محدود است.

وی افزود: ما اگر بخواهیم دانشکده اختصاصی برای دانشجویان خارجی دانشکاه علوم پزشکی مشهد ایجاد کنیم نیازمند اساتید بیشتر، فضای فیزیکی و تجهیزات هستیم اما در شرایطی که فعلاً در آن قرار داریم فعلاً نمی توانیم، ولی این طور که تعداد دانشجویان خارجی رو به افزایش است، در آینده وزارت بهداشت و دانشگاه باید به این ظرفیت ها توجه بیشتری داشته باشد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه ما رقبای علمی بسیاری برای جذب دانشجویان خارجی در میان کشورهای منطقه داریم اما با این وجود، تعداد متقاضیان ما بسیار بالا است، اعلام کرد: بسیاری از ارتباطات بین المللی می تواند از تفاهمات علمی سرچشمه گیرد و حضور دانشجویان خارجی در کشور می تواند به کاهش تنش های سطح منطقه، نفوذ منطقه ای و سیاسی و فرهنگی ما را افزایش دهد.

هیچ تفاوتی در آموزش دانشجویان ایرانی و خارجی رشته پزشکی وجود ندارد

زارعی قنواتی با تاکید براینکه هیچ گونه تخفیف و ارفاغی در آموزش رشته پزشکی میان دانشجویان خارجی و ایرانی وجود ندارد زیرا پزشکی با جان مردم سروکار دارد و علاوه بر آن به اعتبار دانشگاه ضربه می زند، اعلام کرد: ما کروکولوم آموزشی داریم که براساس آن دانشجویان خارجی باید کلیه دوره هایی که دانشجویان ایرانی می گذارنند را طی نمایند و خود را با شرایط فرهنگی و مقررات کشور وقف دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 216

به "محدودیت های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های دانشگاه سدی برابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید