مالزی با عزم استوار در پی سرمایه گذاری در ایران است

به گزارش 10 از 10، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید مسلمانان را از تفرقه تحمیل شده به آنان آگاه کرد و نجات داد.

مالزی با عزم استوار در پی سرمایه گذاری در ایران است

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی 10 از 10، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با وزیر امورخارجه مالزی در جمع 10 از 10 و در تشریح جزئیات دیدار خود، گفت: امروز دیدار محبت آمیز و سازنده ای با وزیر خارجه مالزی داشتم.

وی ادامه داد: ایران و مالزی به عنوان دو کشور مسلمان رابطه نزدیکی دارند و روابطشان به سال ها قبل بازمی شود و از قرون قبلی روابط تجاری و فرهنگی بین دو کشور برقرار بوده و دو طرف نسبت به فرهنگ یکدیگر آشنا هستند و آثار این ارتباطات فرهنگی همچنان در دو کشور وجود دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سفر وزیر خارجه مالزی به تهران شروع یک همکاری مشترک با ابعاد گسترده تر و عمق بیشتر است و با سرمایه گذاری مالزی در گذشته این سنت وجود داشته است. مالزی امروزه با عزم پایدار تری در پی سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران است.

ولایتی درباره جزئیات دیدار خود با وزیر خارجه مالزی اضافه نمود: در این دیدار ما به عنوان دو کشور مسلمان و غیرمتعهد درباره چگونگی مقابله با افراطی گری و تروریسم نکاتی را مطرح کردیم.

وی تأکید کرد: باید مسلمانان را از تفرقه تحمیل شده به آنان آگاه کرد و آنها را نجات داد و همه باید در جهت آرامش و صلح و مبارزه مشترک علیه تروریسم در منطقه کوشش کنیم و همکاری همه جانبه با کشورهای اسلامی داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: مالزی به عنوان کشور مهم در آ سه آن و ایران به عنوان کشور معین نماینده در اکو می توانند مقدمات همکاری نزدیک تر اکو و آ سه آن را فراهم نمایند.

عنیفه اَمان وزیر امور خارجه مالزی در جمع 10 از 10 با اشاره به روابط نزدیک ایران و مالزی، گفت: ما در این برهه از زمان احتیاج به توسعه روابط و سرمایه گذاری و انتقال فناوری از کشور ایران داریم.

وی ادامه داد: در دیدار با آقای ولایتی درباره تروریسم و افراطی گری در منطقه بحث شد؛ مالزی بیشتر از تحولات در منطقه به خصوص مباحث تروریستی نگران است و درست است که ما از منطقه دور هستیم، اما نمی توانیم در امان باشیم و قطعاً این به مفهوم این نیست که تروریسم ما را تهدید نمی کند.

وزیر خارجه مالزی با بیان اینکه ایران و مالزی مذهب و دین مشترک دارند، اعلام کرد: حضور تروریسم و افراطی گری در منطقه برای ما نیز نگران نماینده است و امیدواریم راه حلی برای حل و فصل این موضوع در میان تمام کشورها به خصوص کشورهای مسلمان پیدا کنیم تا از آن بهره مند شوند.

37

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 543

به "مالزی با عزم استوار در پی سرمایه گذاری در ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی با عزم استوار در پی سرمایه گذاری در ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید