لزوم ارائه بسته های تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده تهران

به گزارش 10 از 10، رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم ارائه بسته های تشویقی در تمامی مناطق تهران برای نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران، گفت: شهرداری و دولت می توانند با امکاناتی که در اختیار دارند، سرمایه گذاران و مالکان را برای نوسازی بافت های فرسوده تشویق نمایند.

لزوم ارائه بسته های تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده تهران

به گزارش خبرنگاران، محمد سالاری در حاشیه شروع پروژه نوسازی 26 پلاک فرسوده در منطقه 17 در جمع خبرنگاران، گفت : هنگامی می توانیم در نوسازی بافت های فرسوده موفق عمل کنیم که شهرداری تهران و دولت بتوانند بسته های تشویقی موثری به شهروندان ارائه نمایند. بی تردید همان طور که امروز شهرداری منطقه 17 در صدور پروانه برای نوسازی بافت های فرسوده بدون سود عمل می نماید، دیگر دستگاه ها نیز باید در نوسازی بافت های فرسوده همکاری داشته باشند. به ویژه بانک های عامل که می توانند وام های کم بهره با مدت زمان زیاد پرداخت نمایند.

وی اضافه کرد: امروز یک فرصت تاریخی برای شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران است که با همکاری تمامی دستگاه ها و یاری بخش خصوصی بتواند نوسازی بافت های فرسوده را به یک مطالبه تبدیل نمایند. یکی از مهم ترین مسائل در نوسازی بافت های فرسوده عدم رغبت مالکان و سرمایه گذاران در اجرای این پروژه ها است که دلیل آن نیز صرفه اقتصادی است. شهرداری و دولت می توانند با هدف ارتقای سطح زندگی مردم امکاناتی را در اختیار مالکان و سرمایه گذاران قرار دهند تا آنها در مسیر نوسازی بافت های فرسوده تشویق شوند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید نمود: باید شیوه مداخله ها در حوزه نوسازی بافت های فرسوده تعریف گردد. ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده به عنوان ساختار اجرایی در این زمینه تعیین شده و سایر دستگاه ها نیز با همکاری در این حوزه باید نوسازی بافت های فرسوده در تهران را پیگیری کند. بی تردید رسانه ها نیز به عنوان رکن چهارم دموکراسی می توانند در این زمینه موثر باشند.

وی با اشاره به این که موضوع نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری تهران و همچنین تمامی کلانشهرها هستند، گفت : با توجه به امکاناتی که در سال های گذشته به مناطق شمال، شمال غرب و شمال شرق تهران داده شده است، امروز شاهد افزایش ظرفیت در این مناطق هستیم. لذا باید بسته های تشویقی در سایر مناطق نیز ارائه گردد و در این حوزه شورای اسلامی شهر تهران می تواند نقش موثری را ایفا نماید.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه درباره ایجاد امکانات تفریحی و افزایش سرانه ها در پروژه های نوسازی بافت های فرسوده، گفت : متاسفانه افزایش سرانه ها و ایجاد امکانات تفریحی در این پروژه ها از سرعت پایینی برخوردار هستند، چرا که شهرداری تهران با شرایط موجود خود نمی تواند املاک را برای ایجاد بوستان ها خریداری کند، لذا باید از مشارکت سرمایه گذاران و همکاری سایر دستگاه ها بهره گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 176

به "لزوم ارائه بسته های تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارائه بسته های تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید