عالی ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می داند

به گزارش 10 از 10، معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین که عالی ترین مقام نظامی این کشور به شمار می آید، در دیدار با همتای ایرانی خود روابط پکن با تهران را راهبردی خواند و گفت چین آماده گسترش روابط با ایران است.

عالی ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می داند

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژنرال شو کیلیانگ معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین روز چهارشنبه در دیدار با سرلشگر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که پکن روابط با تهران را راهبردی می داند و آماده گسترش این روابط است.

به نوشته پایگاه چاینا میل، در این دیدار که در پکن صورت گرفت، کیلیانگ گفت چین و ایران دوستی سنتی گسترده و عمیقی دارند که بر پایه هایی مستحکم بنا شده است.

وی دو کشور را دوستانی خوب خواند و گفت: تحت رهبری سران دو کشور، شراکت راهبردی چین-ایران به صورت مداوم توسعه یافته افزایش است. چین همیشه روابط چین-ایران را از منظر راهبردی می نگرد و برای تقویت تماس ها و هماهنگی ها با ایران، تعمیق همکاری ها در تمان حوزه ها، حراست مشترک از منافع اساسی دو کشور و صلح و ثبات منطقه ای و همکاری برای ساخت آینده ای مشترک برای جامعه انسانی آمادگی دارد.

کیلیانگ اضافه کرد: نیروی نظامی چین برای گسترش همکاری محبت آمیز با نیروی نظامی ایران اهمیت فوق العاده ای قائل است و برای همکاری با ایران در جهت تقویت بیش از پیش دیدارهای سطح بالا، گسترش همکاری در حوزه هایی نظیر مبادلات جنگ افزاری، آموزش و تحصیل و توسعه مداوم روابط نظامی دوجانبه، آمادگی دارد.

کمیسیون مرکزی نظامی چین عالی ترین نهاد نظامی این کشور است و ریاست آن بر عهده شی جینپینگ رئیس جمهور و فرمانده کل قوای چین است. ژنرال کیلیانگ به عنوان معاون اول این کمیسیون، عالی ترین مقام نظامی چین به شمار می آید.

سرلشگر باقری دیروز با استقبال ژنرال لی زوچنگ رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری خلق چین وارد پکن پایتخت این کشور شد. سرلشکر باقری در دیدار سه روزه خود که به دعوت طرف چینی اجرا شده، با مقامات عالی رتبه سیاسی و نظامی چین ملاقات خواهد نمود. ارتقای دیپلماسی دفاعی از مهم ترین اهداف این سفر عنوان شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 380

به "عالی ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عالی ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید