طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می&zwnjشود

به گزارش 10 از 10، علی اکبر کریمی تمایل به خرید کالای باکیفیت و مناسب را امری بدیهی و منطقی دانست و تأکید کرد: هیچ کسی حاضر به خرید کالای فاقد کیفیت نیست، گرچه، کیفیت در سطوح مختلف قیمتی متفاوت است و مردم به نسبت کیفیت کالا حاضر به پرداخت وجه آن هستند.

طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می&zwnjشود

وی در خصوص خرید خودروی باکیفیت و ایمن گفت: در کالایی نظیر خودرو برخورداری محصول از کیفیت مناسب به مراتب اهمیت بیشتری از سایر کالاها دارد چراکه فقدان کیفیت و ایمنی منجر به ایجاد تهدیدی از سوی محصول، برای سلامت و جان سرنشینان به ویژه در تردد با سرعت بالا خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با تأکید بر انتظار به حق مردم در خصوص طراحی و ساخت خودروهای باکیفیت و ایمن و برخوردار از امکانات رفاهی مناسب، شرح داد: در طول این سال ها بر ارتقای کیفیت و ایمنی خودروهای ساخت داخل اهتمام صورت گرفته و مردم انتظار دارند که خودرویی طراحی و به بازار عرضه شود که ایمن بوده و از امکانات رفاهی مناسب برخوردار باشد.

وی خواستار تسریع در فرایند بهبود کیفیت طراحی و ساخت خودروی ایرانی شد و افزود: اتکا به توانمندی داخلی در حوزه طراحی و قطعه سازی راه نجات صنعت خودروسازی از فضای بسته ای است که در آن قرار گرفته ایم و با توجه به ظرفیت گسترده ای که در دانشگاه ها و محیط های علمی وجود دارد، ضرورت بهره گیری از دانش فنی و تخصصی جوانان ایرانی برای طراحی، قطعه سازی، فناوری نوین و دانش بنیان برای تقویت و رونق در تولید خودروی ایرانی بیش از گذشته احساس می شود.

کریمی شرح داد: تقویت خودباوری و اتکا به توانمندی داخلی این نوید را خواهد داد که از چرخه بسته خودروسازی خارج شویم و این گونه نباشد که مانند گذشته هر چند سال یک بار یک خودروی خارجی وارد کشور شود و در عین حال صنعت خودرو سالانه بیش از سه میلیارد دلار برای واردات قطعات خودرو تحت لیسانس های خارجی ارزبری داشته باشد.

وی تأکید کرد: شکوفایی، توسعه و خودکفایی در صنعت خودرو بدون نیاز ارزی و وابستگی به خارج و یا با حداقل نیاز به خارج امکان پذیر خواهد بود و امیدواریم این صنعت بالنده تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1481

به "طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید