دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست

به گزارش مجله 10 از 10، تهران (پانا) - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت سازمان محیط زیست باید تصمیم جدی برای موضوع پسماندهای بیمارستانی بگیرد چرا که دفن این پسماندها دیگر به صلاح نیست و باید همه شهرها به زباله سوز بیمارستانی مجهز شوند.

دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران،جلال بهرامی در حاشیه بازدید مشترک معاونین خدمات شهری کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت از نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت و ماشین آلات وابسته گفت: در جلسه ای که با حضور معاونان خدمات شهری کلانشهرها برگزار گردید از آنها خواستیم که اگر موضوعی در حوزه پسماند در اولویت دارند مطرح نمایند تا ما در جلسه هفته آینده حوزه کمیسیون ملی پسماند در سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان عضو دائمی اجرایی این کمیسیون و نماینده این کلانشهرها بتوانیم موضوعات آنها را پیگیری و حل کنیم.

وی اضافه نمود: یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده بحث طرح استقرار کارکنان پسماند بود که بر اساس آن از سازمان محیط زیست خواسته شد که طرح استقرار کارکنان پسماند را از طرح استقرار کارکنان صنعتی که در فاصله حریم شهر طراحی شده جدا کند تا بتوانیم کارکنان پسماند را در بافت شهری مستقر کنیم. ما الزامات زیست محیطی درباره این موضوع رعایت می گردد نه اینکه فاصله را به عنوان شاخص در این باره قرار دهند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اعلام نمود: موضوعاتی هم در بحث پسماند پزشکی و درمانی مطرح شد که معاونان خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها به اتقاق روی این موضوع تاکید داشتند که سازمان محیط زیست یک تصمیم جدی برای امحای زباله های بیمارستانی بگیرد چرا که دفن این پسماندها دیگر به صلاح نیست و باید همه شهرها به زباله سوز بیمارستانی مجهز شوند.

وی اضافه نمود: البته از آنجا که پیمانکار و سرمایه گذاری در این موضوع از بخش خصوصی است، اگر وزارت بهداشت نخواهد با آنها ادامه همکاری دهد دچار مشکل می شوند. بر همین اساس این موضوع مطرح شد که شرایط کار حداقل تا 10 سال پایدار گردد تا بتوان از ظرفیت سرمایه گذاران در این بخش استفاده کرد و کار پیش برود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2145

به "دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید