دعوت دکتر مونسان از سرمایه گذاران چینی برای مشارکت در صنعت گردشگری

به گزارش مجله 10 از 10، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در دومین روز سفر به پکن در دیدار با همتای چینی خود از سرمایه گذاران این کشور برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران دعوت کرد.

دعوت دکتر مونسان از سرمایه گذاران چینی برای مشارکت در صنعت گردشگری

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا دکتر علی اصغر مونسان شامگاه آدینه 9 آذر 98 در دیدار لو شوگانگ وزیر فرهنگ و گردشگری چین در پکن ضمن اعلام آمادگی ایران برای همکاری با چین در زمینه های گردشگری و فرهنگی در قالب طرح یک کمربند یک جاده گفت: در صورت تمایل سرمایه گذاران چینی، می توانیم به منظور سرمایه گذاری در زمینه ساخت سایت ها و مجموعه های گردشگری، زمین در اختیار انان قرار دهیم.

او ضمن اعلام آمادگی برای ارتقای فعالیت های فرهنگی به ویژه در حوزه های پژوهشی و مرمت آثار باستانی با چین، توضیح داد: در این زمینه همکاری های خوبی با کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا داریم و می توانیم با چین نیز این همکاری ها را به ویژه در زمینه تبادل پژوهشگر و کارشناس انجام دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خوشبختانه روابط بسیار خوبی از نظر سیاسی و مالی میان دو کشور برقرار است و اعتقاد دارم جدا از مسائل سیاسی و مالی، مسائل فرهنگی و گردشگری نیز می تواند زیر بنای روابط دو کشور قرار گیرد.

او با اشاره به این که ظرفیت ها و علاقه مندی های بسیار زیادی میان دو کشور وجود دارد از وزیر گردشگری چین دعوت کرد تا در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی ایران که فوریه سال آینده در تهران برگزار می گردد حضور پیدا کند.

دکتر مونسان با اشاره به آب و هوای چهار فصل ایران گفت: ایران جذابیت های زیادی برای گردشگران چینی دارد لذا باید یاری کنیم وضعیت گردشگری دو کشور ارتقا پیدا کند.

او با اشاره به این که مقامات جمهوری اسلامی ایران به ارتقای روابط همه جانبه با چین تاکید دارند اضافه نمود: به همین دلیل ایران به صورت یک طرفه از چهار ماه پیش ویزا را برای ورود گردشگران چینی به ایران لغو نموده است و برنامه هایی برای معرفی ایران به گردشگران چینی هم در دست اقدام دارد.

این مقام مسئول از تربیت راهنماهای گردشگری زبان چینی به عنوان یکی از این اقدامات مهم نام برد و گفت: در این راستا نیازمند حمایت و یاری سفارت چین در تهران هستیم زیرا اگر یاری کنید می توانید سهم بیشتری از 9میلیون گردشگر خروجی از ایران داشته باشید.

دکتر مونسان همچنین خواهان لغو ویزا گروهی توسط چین برای گردشگران ایرانی شد گفت: یکی از سیاست های فرهنگی دو کشور توسعه روابط مردم با مردم است و توسعه گردشگری به تقویت این روابط یاری می نماید.

او به بازسازی، مرمت و احیای اقامتگاه ها و کاروانسراهای راستا جاده ابریشم قدیم در ایران اشاره نمود و گفت: این اماکن با استفاده از صنایع دستی به هتل کاروانسرا و هتل های سنتی تبدیل شده اند که مورد اقبال گردشگران خارجی به ویژه اروپایی قرار گرفته است.

توسعه روابط گردشگری منجر به توسعه روابط سیاسی می گردد

لو شوگانگ وزیر فرهنگ و گردشگری چین نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور مونسان در اجلاس بین المللی تمدن های کهن در پکن اضافه نمود: جدا از مسائل گردشگری و فرهنگی، دو کشور می توانند صندلی ویژه ای در زمینه تعامل و روابط دو جانبه داشته باشند و توسعه روابط گردشگری هم می تواند به توسعه روابط سیاسی یاری کند.

او از چین و ایران به عنوان دو کشور دارای تمدن کهن نام برد و گفت: علاقه مند به افزایش تعداد گردشگران دو کشور هستیم در این راستا حاضر به همکاری برای تربیت تورگردانان ایرانی به زبان چینی هستیم.

لو پیشنهاد کرد در کنار زمینه های گردشگری، دو کشور در زمینه فرهنگی هم همکاری داشته باشند و گفت: یکی از این زمینه ها می تواند مرمت و حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی و همچنین تربیت متخصصان آثار تاریخی باشد.

وزیر فرهنگ و گردشگری چین با اشاره به فعالیت های گسترده چین در زمینه یک کمربند یک جاده هم گفت: در صورت تمایل آماده عضویت ایران در اتحادیه های مربوط به این حوزه هستیم.

وزیر فرهنگ و گردشگری چین در پاسخ به دعوت وزیر گردشگری ایران برای شرکت چین در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران گفت: یک هیئت بلند پایه برای شرکت در این نمایشگاه به تهران اعزام خواهد نمود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 613

به "دعوت دکتر مونسان از سرمایه گذاران چینی برای مشارکت در صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت دکتر مونسان از سرمایه گذاران چینی برای مشارکت در صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید