خلافی خودرو؛ بهترین روش های دریافت خلافی ماشین

به گزارش 10 از 10، استعلام خلافی خودرو به وسیله اینترنت، پیامک، تلفن و حضور در مراکز پلیس +10 امکان پذیر است. آسان ترین راه برای دریافت خلافی خودرو مراجعه به سایت پلیس راهور کشور و یا استفاده از کد دستوری *110# می باشد.

خلافی خودرو؛ بهترین روش های دریافت خلافی ماشین

خبرنگاران | سرویس عمومی - دریافت خلافی ماشین و یا در اصطلاح استعلام خلافی خودرو یکی از موضوعاتی است که دارندگان خودرو همیشه با آن روبرو هستند. از نقل و انتقال خودرو گرفته تا اعمال قانون توسط پلیس هدایت رانندگی، همگی احتیاجمند دانستن میزان تخلفات رانندگی است. در گذشته ای نه چندان دور لازمه این استعلام، رفتن به مراکز پلیس +10 و گذراندن زمانی طولانی در جهت دریافت چند برگه و سپس پرداخت آن بود. اما با گسترش تکنولوژی و پیشرفت خدمات پلیس راهور دریافت خلافی ماشین به وسیله اینترنت، پیغامک، تلفن و اخیرا کدهای USSD امکان پذیر است.

فهرست موضوعی:

 • استعلام خلافی خودرو به وسیله اینترنت
 • دریافت خلافی خودرو به وسیله VIN و کد USSD
 • استعلام خلافی خودرو به وسیله پیغامک (پیغام کوتاه SMS)
 • دریافت خلافی ماشین با استفاده از تلفن
 • پرداخت خلافی خودرو به وسیله پیغامک (دو روش)
 • استعلام نمره منفی گواهینامه به وسیله اینترنت
 • استعلام نمره منفی گواهینامه به وسیله اس ام اس
 • استعلام تصادفات رانندگی خودرو

استعلام خلافی خودرو به وسیله اینترنت

کافی به سایت پلیس راهور کشور مراجعه نموده و با وارد کردن شماره بارکد پستی مندرج در پشت کارت (مطابق با عکس زیر) خودرو خود اقدام به دریافت خلافی خودرو کنید.

دقت داشته باشید

 • بدلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی ،درحال حاضر بهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب و اجراشده است.
 • بعد از استعلام میزان تخلفات می توانید به وسیله ارتباط با درگاه بانک ملی و با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت مبلغ جرائم خود نمائید .
 • در صورت پرداخت مبلغ جرائم به وسیله این سایت اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود.

دریافت خلافی خودرو به وسیله VIN و کد USSD

برای دریافت خلافی خودرو به وسیله این کد های دستوری به مانند تصاویر زیر عمل نمایید. کد *110# را گرفته و سپس کلید سبز را فشار دهید. با تصویری به مانند تصویر شماره 1 روبرو خواهید شد که باید گزینه شماره 2 یعنی خدمات راهور را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه 2، منوی 4 گزینه ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار میشود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره 17 رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت عظیم وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

در این مرحله 2 انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می خواهید عدد 1 را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می خواهید عدد 2 را واردکنید. با داشتن این شناسه ها می توانید به وسیله سایت بیشتر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

توجه:

دقت داشته باشید در صورت درخواست برای دریافت پیغامک حاوی خلافی خودرو مبلغ 350 تومان بابت پیغامک از شما کسر خواهد شد.

استعلام خلافی خودرو به وسیله پیغامک (پیغام کوتاه SMS)

متقاضیان عزیز بمنظور دریافت و استعلام خلافی خودرو خود می توانند طبق تصاویر زیر عمل نموده و میزان جرایم رانندگی ،خلافی ماشین و همچنین نمرات منفی خود را دریافت کنند.دقت داشته باشید که از عدد صحیح VIN و یا شماره 8 رقمی بارکد را به سامانه پیغامکی ارسال نمایید در غیر اینصورت جوابی دریافت نخواهید کرد

بدین منظور : پشت کارت خودرو خود را مشاهده کنید، یک کد 17 رقمی به شکل عمودی حک شده است. ابتدای این کد با IR شروع می شود.

اکنون می بایست این کد را به شماره 1101202020 به وسیله SMS ارسال کنید .

پس از گذشت مدت زمان کوتاهی مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال می شود.

توجه: هزینه هر پیغامک 350 تومان می باشد.

دریافت خلافی ماشین با استفاده از تلفن

برای دریافت تلفنی خلافی ماشین خود با شماره تلفن 88288888 تماس گرفته و میزان جرائم و تخلفات رانندگی خود را دریافت نمایید. همچنین می توانید با شماره گیری 09622 که شماره تلفنبانک ملی می باشد، نسبت به پرداخت خلافی خودروی خود اقدام نمایید.

پرداخت خلافی خودرو به وسیله پیغامک (دو روش)

روش اول

برابر اعلام معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به فعال بودن سیستم دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، صورت شرایط خلافی خودرو به وسیله ارسال VIN مندرج در پشت کارت خودرو و درج یک کراکتر خبرنگاران در آخر آن به شماره 1101202020 و امکان الکترونیکی قبوض بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی میسر شد.

به مثال زیر توجه کنید

*12345678

این عدد را به همراه خبرنگاران به 1101202020 اس ام اس کنید.

روش دوم

همچنین می توانید با ارسال کارکتر # کد 8 رقمی مندرج در کارت ماشین * و ارسال آن به 1101202020 شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت نمایید.

مثال

* IRBDN24Z2G1011201 #

این ترکیب را به 1101202020 پیغامک کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه به وسیله اینترنت

کافی است کد گواهینامه رانندگی خود را در سامانه نمره منفی گواهینامه وارد کنید. همچنین پس از وارد کردن کد امنیتی مانند تصویر نمره منفی گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد.

استعلام نمره منفی گواهینامه به وسیله اس ام اس

برای استعلام پیغامکی نمره منفی گواهینامه کافی است شماره گواهینامه را به شماره پیغامک 1101202020 ارسال فرمائید .

استعلام تصادفات رانندگی خودرو

 • این اطلاعات مربوط به تصادفاتی می باشد که منجر به ترسیم کروکی با پلاک ملی شده و سایر تصادفات سازشی یا توافقی در مجموعه قید نشده است .
 • تصادفاتی که با پلاک غیر ملی اتفاق افتاده در سایت بارگذاری نشده است .

کد VIN خودرو را در سامانه استعلام تصادفات رانندگی خودرو وارد نمایید.

مدارک مورد احتیاج خلافی خودرو در مراجعه به دفاتر پلیس +10 سراسر کشور (مراجعه حضوری)

برای دریافت خلافی خودرو در مراکز پلیس + 10 به مدارک زیر احتیاجمندید. هر چند که در سال های اخیر راه های بسیار ساده تری مانند ارسال پیغامک و اینترنت جایگزین مراجعه حضوری شده است.

 • کارت خودرو یا سند خودرو یا بیمه نامه خودرو

توجه: افرادی که مبلغ خلافی (صورت شرایط خودرو) آنها بیش از 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد می بایست به مراکز هدایت و رانندگی مراجعه کنند .

 • تعرفه اجرائیات: 44،000 ریال (چهار هزار و چهارصد تومان (
 • تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات (آنالیز کسر خلافی): 33،000 ریال (سه هزار و سیصد تومان (
 • بابت هر ردیف خلافی قابل اعتراض 3،000 ریال (سیصد تومان) دریافت می شود.

توجه: در صورتی که خلافی متقاضی بیشتر از 3 برگ باشد به ازاء هر برگ اضافه مبلغ 3،000 ریال (سیصد تومان) دریافت می شود.

منبع: setare.com
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1569

به "خلافی خودرو؛ بهترین روش های دریافت خلافی ماشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلافی خودرو؛ بهترین روش های دریافت خلافی ماشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید