خداحافظی دنیا با پناهگاه دلار!

به گزارش 10 از 10، خبرنگاران : بر اساس پیش بینی کارشناسان، به احتمال زیاد حداقل تا 6 ماه آینده شاهد تداوم فرایند کاهشی ارزش دلار در بازار جهانی خواهیم بود.

خداحافظی دنیا با پناهگاه دلار!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: نظرسنجی از چندین کارشناس حوزه ارز نشان می دهد که آنها انتظار دارند که حداقل برای 6 ماه آینده شاهد تداوم فرایند نزولی ارزش دلار در بازار جهانی باشیم.

دلیل کاهش اقبال از دلار رفتن سرمایه گذاران ارزی به سمت دارایی های با ریسک بیشتر است. با توجه به رشد بازارهای بورس در ماه نوامبر ارزش دلار که همیشه به عنوان یک دارایی نسبت ایمن شناخته می گردد و در زمان بحران سرمایه گذاران به سمت آن می فرایند حدود 3 درصد کاهش یافت و به طور کلی از ابتدای امسال 6 درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

دلار هم اکنون در حال تجربه کردن بدترین عملکرد سالانه از سال 2017 تا به امروز است. علیرغم آنکه تا امروز حدود 14 میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و صدها هزار نفر نیز در این کشور جان خود را به خاطر کرونا از دست داده اند، امیدها به اجرای یک بسته کمکی مالی دیگر و توزیع هر چه زودتر واکسن کرونا، بورس های بین المللی را مثبت نموده و باعث شده تا این انتظار به وجود آید که در میان مدت شاهد کاهش ارزش دلار در بازار جهانی باشیم.

انتظار می رود، بانک مرکزی آمریکا هم به زودی در باره سیاست خود در تداوم خرید اوراق در راستای حمایت از اقتصاد این کشور که احتمال به ضرر دلار تمام خواهد شد، جزئیات بیشتری را ارائه دهد.

دو سوم کارشناسان حاضر در این نظرسنجی گفته اند که پیش بینی می نمایند حداقل تا اواسط سال 2021 فرایند کاهش ارزش دلار ادامه یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1469

به "خداحافظی دنیا با پناهگاه دلار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی دنیا با پناهگاه دلار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید