تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد

به گزارش 10 از 10، تعطیلات پیش رو که به واسطه عید سعید قربان رقم می خورد فرصت مناسبی برای سفر بوجود آورده چنان که بازار سفرهای خارجی داغ شده و قیمت تورهای خارجی افزایش یافته. به طور مثال، تور ترکیه از 5 میلیون به 18 میلیون افزایش یافته. با این و جود نرخ های مختلفی برای سفر وجود دارد که خدمات و امکانات و هتل مرکز اقامتی آن ها فرق دارد.

تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

حرمت الله رفیعی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در این خصوص، گفت: قیمت تور ترکیه باتوجه به هتل مرکز اقامت و خدماتی که ارائه می دهد، فرق دارد. ضمن آنکه قیمت را بازار عرضه و تقاضا معین می نماید. این روزها به واسطه تعطیلات پیش رو قیمت ها افزایش یافته درحالی که هنوز هم به اعتقاد ما، قمیت ها مناسب است.

او ادامه داد: قیمت بلیت ایرلاین های خارجی از حدود 8 میلیون تومان آغاز می گردد و بسته به ایرلاین و خدماتی که ارائه می دهد، فرق دارد. در این میان گاهی پروازهای چارتر که با جایگاه خالی پرواز می نمایند نرخ ها را پایین تر می دهند به طور مثال هفته پیش پرواز استانبول به تهران 80 هزار تومان فروخته می شد. اما با توجه به تعطیلات پیش رو و بازار عرضه و تقاضا، قیمت ها تغییر نموده است.

رفیعی یادآور شد: پیش بینی می کنم که تورهای Uall ترکیه تا سقف 18 میلیون تومان برود اما واقعیت آن است که تور همان هتل که چنین قیمتی دارد، شب عید با نرخ 40 میلیون تومان بود. در روزهای قبل از کرونا که ارز تا این میزان گران نشده بود، هم نرخ تور ترکیه با همان خدمات حدود 25 میلیون تومان بود. حتی می توان گفت اکنون این تورها با زیان فروخته می گردد. قیمت تورهای ترکیه از 6 تا 7 میلیون تومان تا 17 میلیون تومان در آخر هفته جاری است.

سفر به ارمنستان

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص برگزاری تورهای ارمنستان هم گفت: با توجه به اعمال قانون تازه در ارمنستان برای واکسیناسیون مسافران که باید حداقل 10 روز بمانند و بعد واکسن دریافت نمایند، شاهد کاهش تعداد سفرها به ارمنستان هستیم و حدود 40 درصد مسافران سفر خود را لغو نموده اند.

وی اضافه نمود: حجم مسافران ارمنستان کم شده است. زمینی حدود هزار نفر و همرا با تور هم هفته ای حدود 450 نفر می فرایند. در ارمنستان شرایط بدی وجود دارد و معلوم نیست واکسنی که تزریق می نمایند چی هست. اقامت در خیابان و چنین وضعیتی که مسافران ایرانی در ارمنستان دارند، درشان ایرانی ها نیست.

ایلنا نوشت، رفیعی درخصوص برگزاری تورهای قطر 2021 هم گفت: هرچند جام جهانی قطر 2021 را پیش رو داریم و می توانیم تورهایی برای کیش تعریف کنیم و گردشگران قطر را به سمت کیش جذب کنیم اما تا به امروز کار خاصی از پیش نرفته و تور برای فروش تعریف نشده. البته اکسپوی گردشگری هم در پیش است و امیدواریم اگر امکانات خوبی برای مسافران فراهم گردد بتوانیم تور تعریف کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1844

به "تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای ارمنستان 40 درصد کاهش یافته، سفر به ترکیه از 6 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید