برای بهتر شدن اکسپلور اینستاگرام این 5 کار را انجام دهید

به گزارش مجله 10 از 10، از این که اکسپلور اینستاگرام شما پر از پست هایی است که به آن ها علاقه ای ندارید، خسته شده اید؟ مثلا شاید هوادار پر و پا قرص مارول باشید اما اکسپلور شما پر از محتواهای DC باشد. خوشبختانه شخصی سازی محتوایی که در اکسپلور (explore) نمایش داده می گردد اصلا کار سختی نیست و در ادامه به کارهایی می پردازیم که برای بهبود شرایط اکسپلور اینستاگرام باید انجام دهید.

برای بهتر شدن اکسپلور اینستاگرام این 5 کار را انجام دهید

اینستاگرام چگونه تصمیم می گیرد چه چیزی در اکسپلور شما نمایش دهد؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام اساسا برای نمایش عکس ها و ویدیوهایی از حساب هایی که دنبال نمی کنید، طراحی شده است؛ از همین رو اکسپلور نامیده می گردد. این شرکت این بخش را برای یاری به شما در کشف حساب های بیشتری که با علایق تان مطابقت دارند، معرفی کرد. اما اینستاگرام چگونه تصمیم می گیرد که واقعاً دوست دارید چه چیزی را تماشا کنید و در نتیجه محتوای مشابهی را در صفحه اکسپلور به شما نشان دهد؟

اینستاگرام از مجموعه ای از مدل های یادگیری ماشینی استفاده می نماید که در پس زمینه فعالیت می نمایند تا فعالیت شما را زیر نظر بگیرند و نتایج سفارشی شده ای را به شما ارائه دهند. این مدل ها دائماً از رفتار شما در اینستاگرام یاد می گیرند و با آن سازگار می شوند. برای مثال، اگر به طور مرتب با محتوای Moto GP تعامل داشته باشید، این مدل ها پست های مشابهی را در صفحه اکسپلور شما پیشنهاد می نمایند. با این حال، اگر علایق شما با گذشت زمان به سمت محتوای F1 تغییر کند، این مدل ها توصیه های خود را برای تمرکز بر محتوای F1 به جای Moto GP تنظیم می نمایند.

این مدل های یادگیری ماشینی فعالیت هایی مانند پست هایی که با آن ها تعامل می کنید، حساب هایی که دنبال می کنید، محتوایی که با دوستانتان به اشتراک می گذارید، ریلزهایی که به صورت تمام صفحه مشاهده می کنید، پست هایی که ذخیره می کنید، زمانی که صرف تماشای یک ریلز خاص می کنید و موارد دیگری را زیر نظر دارند. این مدل ها علاوه بر معین اینکه کدام پست ها را در صفحه اکسپلور اینستاگرام خود مشاهده خواهید کرد، رتبه آن ها را نیز معین می نمایند. پستی که این مدل ها بر اساس تحلیل فعالیت شما آن را برای شما باارزش تر می دانند، در مقایسه با پستی که احتمالاً تعامل کمتری با آن خواهید داشت، در بالای صفحه نمایش داده می گردد.

حالا که درک مختصری از نحوه تصمیم گیری اینستاگرام در خصوص محتوای نمایش داده شده در صفحه اکسپلور خود دارید، بیایید ببینیم چگونه می توانید آن را ریست کنید و به گونه ای تنظیم کنید که محتوای مورد علاقه شما را نشان دهد.

پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام

هنگامی که به طور مکرر در اینستاگرام در پی موضوعی می گشت، مدل های یادگیری ماشین اینستاگرام علایق شما را شناسایی می نمایند و آغاز به نمایش محتوای مشابه در صفحه اکسپلور می نمایند. با این حال، اگر تمایلی به مشاهده این موارد در صفحه اکسپلور ندارید، باید تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه اینستاگرام را باز کنید.
  • روی آیکون پروفایل خود در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.
  • روی نماد منو (سه خط افقی) در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
  • از منوی باز شده، گزینه فعالیت شما (Your Activity) را انتخاب کنید.

سپس گزینه Recent Searches را انتخاب کنید.

برای پاک کردن تمام جستجوهای خود، روی پاک کردن همه (Clear All) در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

برای تأیید، روی پاک کردن (Clear) در پنجره پاپ آپ ضربه بزنید.

پاک کردن داده های کش اینستاگرام

اینستاگرام، درست شبیه بسیاری از برنامه های دیگر، برای سرعت بخشیدن به عملکرد خود در دفعات بعدی که از آن استفاده می کنید، از داده های کش (Cache) استفاده می نماید. این داده ها شامل اطلاعاتی در خصوص حساب های کاربری که دنبال می کنید، محتواهایی که با آن ها تعامل داشته اید و موارد دیگر می شوند.

با پاک کردن حافظه کش، می توانید باعث شوید اینستاگرام فعالیت های گذشته شما در این پلتفرم را فراموش کند. به این ترتیب، محتواها را به گونه ای مشاهده خواهید کرد که انگار کاربر جدیدی هستید. سپس می توانید با محتوای مورد علاقه خود تعامل داشته باشید که به اینستاگرام یاری می نماید تا به تدریج علایق شما را بیاموزد و محتوای بیشتری از این دست را به شما نمایش دهد.

معین کردن محتواهایی که دوست دارید

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی انتخاب کنید چه محتوایی را در حساب کاربری خود می خواهید ببینید. اگر در صفحه اکسپلور (Explore) به پستی برخوردید که مورد علاقه شما نیست، به سادگی می توانید آن را به عنوان علاقه مند نیستم (Not Interested) علامت گذاری کنید.

برای انجام این کار، روی سه نقطه موجود در گوشه پست مورد نظر ضربه بزنید و سپس از منوی باز شده گزینه علاقه مند نیستم را انتخاب کنید. با این کار، به الگوریتم های یادگیری ماشینی اینستاگرام سیگنالی ارسال می کنید که به این نوع خاص از محتوا علاقه ای ندارید و در نتیجه، آن ها در آینده محتوای کمتری از این دست را به شما نمایش خواهند داد.

به همین ترتیب، اگر با پستی برخورد کردید که آن را دوست دارید و می خواهید محتوای بیشتری از این نوع ببینید، می توانید آن را به عنوان علاقه مند هستم (Interested) علامت گذاری کنید. این کار به الگوریتم ها یاری می نماید تا متوجه شوند که به چنین محتوایی علاقه مند هستید و آغاز به پیشنهاد محتوای بیشتر از این دست در سراسر حساب کاربری اینستاگرام شما، از جمله صفحه اکسپلور، خواهد نمود.

مراقب تعاملات با پست های اینستاگرام باشید

اینستاگرام با زیر نظر داشتن فعالیت های شما در این پلتفرم، سعی می نماید برترین محتوا را بر اساس علایق تان به شما پیشنهاد دهد. به عنوان مثال، اگر یک ویدیو کوتاه (reel) در خصوص مسابقات موتو جی پی را که در صفحه اکسپلور دیده اید، لایک زده، کامنت گذاشته یا به اشتراک گذاشته باشید، متوجه خواهید شد که به مرور زمان، بخش قابل توجهی از صفحه اکسپلور شما با محتوای موتو جی پی پر می گردد.

علاوه بر این، اینستاگرام محتواهایی که به صورت تمام صفحه تماشا می کنید و زمانی را که صرف تماشا پست های خاص صرف می کنید، ردیابی می نماید. اگر یک ویدیو کوتاه (reel) از صفحه اکسپلور را به صورت تمام صفحه ببینید، الگوریتم اینستاگرام این را نشانه ای از علاقه مندی شما تلقی می نماید و محتوای مشابهی را به شما پیشنهاد می دهد. بنابراین، مطمئن شوید که در اینستاگرام فقط با پست هایی که واقعاً برایتان جالب هستند، تعامل داشته باشید.

ممکن است زمان هایی هم پیش بیاید که قبلاً به موضوع خاصی علاقه مند بوده اید، اما دیگر برایتان جالب نباشد. در چنین شرایطی، باید به اینستاگرام اطلاع دهید که به آن موضوعات دیگر علاقه ای ندارید. یکی از راه های انجام این کار، لغو لایک بیشتر پست هایی است که در ارتباط با آن موضوع لایک نموده اید. برای انجام این کار، به پروفایل خود در اینستاگرام بروید، روی منوی همبرگر ضربه بزنید، فعالیت شما (Your Activity) را انتخاب کنید و سپس گزینه لایک ها (Likes) را انتخاب کنید.

در این قسمت، تمام پست هایی را که قبلاً در اینستاگرام لایک نموده اید، مشاهده خواهید کرد. پست های مرتبط با موضوعی که دیگر برایتان جالب نیست را پیدا نموده و لایک آن ها را بردارید.

آنفالو یا میوت کردن اکانت ها

احتمالاً در اینستاگرام دوستانی دارید که محتوایی را پست می نمایند که برای شما جالب نیست. ممکن است گاهی اوقات به اشتباه با آن پست ها تعامل داشته باشید، حتی اگر به آن ها علاقه ای نداشته باشید. این کار به الگوریتم اینستاگرام سیگنالی ارسال می نماید که به چنین محتوایی علاقه مند هستید و این موضوع در صفحه اکسپلور شما منعکس خواهد شد. برترین کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید، میوت کردن آن حساب کاربری است تا دیگر هیچ پستی از آن ها نبینید.

این نکات به شما یاری می نمایند صفحه اکسپلور اینستاگرام خود را کنترل کنید و آن را بر اساس علایق تان شخصی سازی کنید تا پست ها و ریلزهایی را به شما نشان دهد که واقعاً دوست دارید ببینید. با وجود اینکه روش های بالا به شما یاری می نمایند، به خاطر داشته باشید که نتیجه گیری خوب زمان می برد. این بدان معناست که حتی اگر به درستی از تمام روش های بالا پیروی کنید، ممکن است مدتی طول بکشد تا اینستاگرام علایق فعلی شما را ثبت کند و پست ها را بر اساس آن ها نمایش دهد. بنابراین، کمی شکیبا باشید. در نهایت برای یادآوری باید بگوییم که برای خرید گوشی هوشمند می توانید به خبرنگاران سر بزنید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1403 بروزرسانی: 8 خرداد 1403 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2424

به "برای بهتر شدن اکسپلور اینستاگرام این 5 کار را انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای بهتر شدن اکسپلور اینستاگرام این 5 کار را انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید