باقری: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند

به گزارش 10 از 10، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در توئیتی با بیان اینکه بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند، نوشت: اگر اراده ای برای جبران خطای مقصر باشد، راه برای توافق خوب سریع هموار می شود.

باقری: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه شنبه) در توئیتی درباره مذاکرات جاری در وین بین ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) نوشت: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند. ما سریعا پیشنهادهای مان را ارائه کردیم و به نحوی سازنده و منعطف تلاش کردیم تا اختلافات کم شود.

وی افزود: دیپلماسی، خیابانی 2 طرفه است. اگر اراده ای برای جبران خطای مقصر باشد، راه برای توافق خوب سریع هموار می شود.

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز در اظهاراتی با بیان اینکه درباره موارد اختلافی تا به امروز هیچ پیشنهاد و ابتکاری از طرف مقابل دریافت نکرده ایم، گفت وگوهای جاری در وین را مثبت و رو به جلو خواند. (اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه 22 آذر ماه در گفت وگوی تلفنی با لاوروف خواستار جدیت هر چه بیشتر طرف غربی و ابتکار عمل طرف ها در مذاکرات وین شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 2041

به "باقری: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید