انجمن خیّران میراث فرهنگی استان خراسان رضوی تاسیس می گردد

به گزارش 10 از 10، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از تشکیل انجمن خیران میراث فرهنگی استان خبرداد.

انجمن خیّران میراث فرهنگی استان خراسان رضوی تاسیس می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری با اعلام این خبر اضافه کرد: محدودیت اعتبارات برای حفظ و احیای بناهای تاریخی یکی از چالش های اساسی میراث فرهنگی است و با توجه به این که تعداد زیادی از آثار تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و آثار واجد ارزش تاریخی و لزوم توجه بیش از پیش به این آثار و در جهت حمایت و حفاظت از مواریث فرهنگی و یاری به دستگاه های اجرایی متولی انجمن خیرین میراث فرهنگی با مشارکت تعدادی از دلسوزان و فعالان عرصه های فرهنگی و سرمایه گذاری در حال تشکیل است.

او ادامه داد: در جلسه ای با حضور علاقه مندان و متقاضیان به این انجمن، اساسنامه این انجمن مورد آنالیز نهاده شد و هفت نفر هیئت موسس که ترکیبی از فعالان حوزه های علمی و آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، رسانه ای و اجرایی هستند انتخاب و مقرر شد که پیگیری های لازم را جهت تاسیس آن انجام دهند.

دیناری توضیح داد: سازمان های مردم نهاد به عنوان ظرفیتی مردمی هم به تامین منابع مرمت و حفاظت و احیای آثار تاریخی یاری می نمایند و هم نقش نظارتی خواهند داشت .

او توضیح داد: خیران بسیاری علاقه مند به یاری های اقتصادی جهت احیای آثار تاریخی و فرهنگی هستند که این انجمن نقش بسزایی در بستر سازی این امر مهم خواهد داشت.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید نمود: طبق بند د تبصره 10 قانون بودجه سال 1398 وجوه و هزینه هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی فرهنگی پرداخت می گردد با تایید سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان هزینه های قابل قبول اقتصادیاتی تلقی می گردد.

دیناری اضافه کرد: این موضوع فرصت و بستر مناسبی برای ورود خیرین و سرمایه گذاران به این عرصه و استفاده از ظرفیت های قانونی پیش بینی شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 339

به "انجمن خیّران میراث فرهنگی استان خراسان رضوی تاسیس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن خیّران میراث فرهنگی استان خراسان رضوی تاسیس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید