افزایش اکتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در زمینه گوهرسنگ ها

به گزارش 10 از 10، وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش اکتشافات در زمینه گوهرسنگ ها و شناسنامه دار شدن فعالیت در این حوزه اطلاع داد.

افزایش اکتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در زمینه گوهرسنگ ها

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در نخستین جلسه شورای راهبری توسعه صنعت گوهرسنگ ها با بیان این مطلب، اضافه نمود: در حوزه گوهرسنگ ها و جواهرات در مراحل ابتدایی کار هستیم و در زمینه استخراج، آموزش و فرآوری باید فعالیت توسعه یابد.

انجام اکتشافات برای شناسایی ذخایر جدید گوهرسنگ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در حوزه معادن باید اکتشافات جدید برای شناسایی ذخایر گوهرسنگ ها انجام شود، توضیح داد: ظرفیت های خوبی به خصوص در مناطق کویری (سمنان، کرمان و یزد و… و.) وجود دارد و ارتقا اکتشافات معدنی باید در دستور کار واقع شود.

رزم حسینی همچنین بر انجام اکتشافات با برنامه زمان بندی معین و با مشارکت بخش خصوصی تاکید داشت.

مشارکت بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها

وی همچنین خواهان حضور و مشارکت همه جانبه تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها شد و گفت: بخش خصوصی موضوع کار را در دست بگیرد و دولت به عنوان تسهیل گر در صحنه حضور داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بیان نمود: حوزه جواهرات نیز باید در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها وارد شود و با بخش گوهرسنگ ها ترکیب شود. جواهرات طراحی، کیفیت و صادرات خوبی دارد.

رزم حسینی با بیان اینکه فراوری طلا و نقره در شرایط خوبی واقع شده است و روز به روز بهتر، از تشکل های مرتبط با صنعت جواهر آلات نیز خواست تا در این حوزه وارد شوند.

استفاده از منابع طرح تام تا 500 میلیارد تومان برای ارتقا صنعت گوهرسنگ

وی افزایش سهم اشتغال را از چشم انداز های خوب این حوزه دانست و گفت: از منابع طرح تام به عنوان تسهیلات تا 500 میلیارد تومان می توانیم در اختیار ارتقا این صنعت به ویژه برای کارگاه های کوچک گوهر سنگ ها قرار بدهیم.

وزیر صمت همچنین یادآوری کرد: کارگاه های کوچک گوهر سنگ در نیشابور، شهربابک و قزوین ظرفیت های خوبی به وجود آورده اند.

رزم حسینی در سرانجام تأکید کرد: در حوزه مجوز ها برای کارگاه های کوچک این صنعت باید تسهیلگری انجام شود و فعالیت در زمینه گوهر سنگ ها دارای لیسانس، شناسنامه و استاندارد تعریف شده باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: 10az10.ir شناسه مطلب: 1801

به "افزایش اکتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در زمینه گوهرسنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اکتشافات و شناسنامه دار شدن فعالیت در زمینه گوهرسنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید